Jump to content
IGNORED

Globalni shopping vodic


Leia

Recommended Posts

:o aujebenti :(edit: koja tehnologija. Ovaj tip bi trebao da se baci na penis enlardzment biznis i oslobodi belu zutu rasu svih kompleksa.
Imaš Dyson Animal turbine, stvarno je perfektan za dlake kućnih ljubimaca.
Link to comment

najocigledniji izbor je da odes u galeries lafayette na place kleber ali to je dosadno ako imas vise vremena. imas i trzne centre koje nikako ne preporucujem vikendom ako patis od agorafobije (place des Halles i Rivetoile, s tim sto je drugi manji ali mu dajem prednost)makar meni je mnogo zanimljiviji shopping uz setnju ulicama, al ne znam ti ukus ni budzet ni to dal te zanima zenski shopping za koji realno imam vise iskustva -_-Recimo, bi mogao da krenes od Rue du Vieux Marché aux Poissons sa one strance gde pocinje od Quai des bateliers i overis Adolfo dominguez, Comptoir des cottoniers, Kookai, Aigle i ostalo u nastavku i ides do kraja ulice (prodjes i place Gutenberg i Place Kleber) pa skrenes desno (mada moze malo i levo) u Rue de la Mésange (the kooples, Gant, Quick silver, esprit ...)Alternativno mozes kad stiges do Place Gutenberg (cim malo prodjes katedralu) ne nastavljas pravo vec tu skrenes desno pored societe generale u Rue des Hallebardes koja se nastavlja u rue des Juifs ima tu svakojakih radnjica (Cop-copine, Mexx, Lacosta mi padaju na pamet).Ja volim i par na pocetku Grand rue (IKKS i ostalo)a klopa, pa opet zavisi sta te zanima. Ja volim brunch vikendom u L'Artichaut (mada zna da bude zagusljivo pogotovu ako se spustis uvece u podrum na neki jazz), tarte flabmee u obicno prepunom Au Brasseur. Imas i dilove za all you can eat tart +piva i jos neke spec popuste u popodnevnim satima oko 6-7 cini mi se. Al ne ocekuj cist Wc i ne znam koju brzinu/uslugu.za sir i fondue - La Cloche a fromage!imas gomilu alzaskih restorana i bierstubes u pettite france, al aj ne jedem te kolenice i tako ta sranjaod lokalnih specijaliteta trenutno je mislim promocija Choucroute aux 3 poissons u Maison kammerzell Iako mi grozno zvuci to sam jela i prezivela, jegulja je bila diskutabilna... :isuse:zanimljivi bi mozda bili jos sa tim lokalnim stvarima i Au renard prechant i Marco Polo gde hvale Baeckeoffe i Jambonneau, al ko sto rekoh nisam im target grupa.ovo je onako sta mi pada na pamet, ne znam sta te jos interesuje libanska, vijentamska, indijska kuhinja?

Edited by lostfanforever
Link to comment
Dakle, foie gras, confit de canard i moelleux au chocolat, sve odlicno spremljeno, solidan choucroute (*), vrlo dobar tartar, ooodlican kucni rizling, lep i tuzan muskat, sjajne ostrige iz Bretanje (12 velikih komada 18 evra, na tanjiru sam izbrojao 13 skoljki), posle toga shopping i nije previse bitan. Do kraja obroka smo potpuno pripitomili, i za francuske uslove drsku, lepuskastu konobaricu.
2012Bond3PA8668344191012.jpg
Link to comment

Nema na cemu, super za provod i klopu i pored sugavog vremena za vikend.

:Hail:Hvala na iscrpnom odgovoru, posluzice za sledecu posetu Strazburu. Kupovina u Francuskoj >> Nemackoj. Od prodavnica, francuskih brendova koji su mnogo bolje dizajnirani od spanskih i nemackih, do delikatesnih radnji, seksijih zena i neuporedivo boljih restorana.Kupio sam samo par Chevignon cipela, ali samo zato sto smo pola vremena proveli u kafani. Jeli smo u La Chain d'Or , tipicnoj alzaskoj braseriji.
turisto :fantom:Inace, pravo alzasko je samo ako je carsaf crveno beli na kockice, case za vino sa zelenim stalkom a iznad glave u restoranu ti vise drvene grede

nappe-rouge-800.jpgAlsace-engraved-crystal-white-wine-glass-71.jpg

salim se, dobro je mesto al nesto ne znam nikoga ko ide tamo, sem par nekih gostiju koji mi redovno dolaze preo okeana.Slazem se za ostalo, zato mi se ni ne ide odavde, a tu sam ja jedno 500 m od La Chaine d'Or.

Link to comment
Sve navedeno imam i kod kuce :fantom: Aj ostani u Strazburu, pa da me vodis u tres authentic kafane.
ajd da ostanem, pa vodim gde bilo ^_^hvala na pppomoci za crumpler i meni ove uspravne zapale za oko, al moracemo jednu sto mi se ne svidja al je ultra light i laka za pakovanje preko 2 okeanasrce me boli sto moram da kliknem da kupim ruznu torbu :mellow: Edited by lostfanforever
Link to comment
  • 3 weeks later...

Imam tako nešto što nudi Persol.Trebaju mi neke "sportske", brze i aerodinamične, dobre ali da ne žalim mnogo kada ih izgubim/polomim.Ali da mi bude malo žao.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...