Jump to content
IGNORED

Automobili na elektricni pogon


hazard

Recommended Posts

2 minutes ago, mraki said:

Najbolje kad zalede te uvučene kvake… :D

Dobijes valjda i neku aplikaciju na mobilnom za odledjivanje, koji si ti bumer :sad:

  • Haha 2
Link to comment
7 hours ago, Bir Adim Öte said:

Mislim (možda se varam) da je 304 daleko povoljniji za savijanje/izvlačenje od 316.

Ovo, plus je 316 znatno skuplji, jer kao sto @bios kaze ima vise nikla i molibdena. Trenutna razlika je oko $5 po kili i to samo zato sto je Ni trenutno na "samo" $16/kg (prije dvije godine kad je Rusija napala Ukrajinu, bio je duplo skuplji). Takodje, valjaonice izradjuju vise 304 nego 316, pa je isti jefiniji zbog ekonimije obima.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Meni je stigao danas "ferman" da moram da zamenim sadasnji auto za neki EV. Dozvoljena su vozila VW, MB, Skoda, BMW i Tesla.

Hebala ih struja - sad moram da vidim sta ko od ovih proizvodjaca pravi :(

 

Link to comment

Šta je MB ?

Majbah :D 

 

skontala :isuse: 

 

Ok, izaći ću sama :cry:

Edited by dùda
  • Haha 6
Link to comment
21 hours ago, x500 said:

Meni je stigao danas "ferman" da moram da zamenim sadasnji auto za neki EV.

 

Službeni?

  • +1 1
Link to comment
On 6.3.2024. at 18:09, x500 said:

Meni je stigao danas "ferman" da moram da zamenim sadasnji auto za neki EV. Dozvoljena su vozila VW, MB, Skoda, BMW i Tesla.

Hebala ih struja - sad moram da vidim sta ko od ovih proizvodjaca pravi :(

 

 

jel ga ti prodaješ ili firma

Link to comment
40 minutes ago, Eleniko said:

 

jel ga ti prodaješ ili firma

Vlasnik je lizing firma koja je nas "menadzer flote". Nemam pojma sta ce da rade sa kolima, verovatno ce ih prodati nekome.

 

Moj veci problem je da izaberem novi auto. Iskreno, nemam pojma o EV. Prvi, i jedini, EV koji sam vozio je bio BMW 2 (kao 1 ali limuzina) 2012 godine u centru da testiranje.

 

Moracu da obidjem salone da vidim kako ta auto izgledaju. Po slikama mi se svidja, od ovih koji su mi ponudjeni, Skoda. Imaju neki iV 60 tj 80 (veca baterija).

 

Druga opcija je da placem i kukam, da bi opet dobio dizela. Imam plan/zelju da odem na sever Norveske. Kao da napravim taj put sa vozilom koje ima domet od 300km ?!

 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, x500 said:

Druga opcija je da placem i kukam, da bi opet dobio dizela. Imam plan/zelju da odem na sever Norveske. Kao da napravim taj put sa vozilom koje ima domet od 300km ?!

 

Mislim da Tesla ima mrezu punjaca sve do gore i uz malo planiranja si u Norveskoj za 5 dana :-)

 

Imam par kolega koji imaju VW ID.4 i Tesle modele 3 i Y i svi su zadovljni.  Znaci ili ID.4 ili Y. Eto, preporuka iz 3 ruke :-)

  • Wub 1
  • Hvala 1
Link to comment
5 minutes ago, x500 said:

Vlasnik je lizing firma koja je nas "menadzer flote". Nemam pojma sta ce da rade sa kolima, verovatno ce ih prodati nekome.

 

Moj veci problem je da izaberem novi auto. Iskreno, nemam pojma o EV. Prvi, i jedini, EV koji sam vozio je bio BMW 2 (kao 1 ali limuzina) 2012 godine u centru da testiranje.

 

Moracu da obidjem salone da vidim kako ta auto izgledaju. Po slikama mi se svidja, od ovih koji su mi ponudjeni, Skoda. Imaju neki iV 60 tj 80 (veca baterija).

 

Druga opcija je da placem i kukam, da bi opet dobio dizela. Imam plan/zelju da odem na sever Norveske. Kao da napravim taj put sa vozilom koje ima domet od 300km ?!

 

Sta ti je jos ponudjeno, ako nije tajna?¿ Nije da se razumem u ta auta, cista znatizelja. Mom drugaru su u Becu, koji radi za tamosnju telekom firmu isto najavili da je ovo poslednja godina za sluzbenog dizela, mora da uzme nesto elektricno. Isto kuka ko i ti.

Link to comment
4 minutes ago, Peter Fan said:

Mislim da Tesla ima mrezu punjaca sve do gore i uz malo planiranja si u Norveskoj za 5 dana :-)

Da dodam, moj surak sa svojim Modelom S isao of NYC do Tampe 3 dana (oko 1,800 km). Rekao da nikad vise nece :D

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...