Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Pa verovatno si unosio dovoljno kalorija, sto kod vecine nije slucaj. Ako je verovati internetu, na moju kilazu za nabacivanje mase treba mesecima unositi 4000+ kalorija dnevno, sto sam uradio jako mali broj puta u zivotu i to samo ako racunamo prejedanje sladoledom i slicnim glupostima, a regularnom hranom otprilike nikad :laugh:

Link to comment
On 14.4.2020. at 0:52, Zli Gli said:

Para imam vise nego ikad i pored toga sto sam nedavno poginuo ko Nemac, odradio sam vec dva ciklusa ali osim navlacenja vode i masti nisam puno uradio jer sam jeo ocajno, previse mlecnih proizvoda i slatkisa a premalo onoga sto valja. Video kako sljakaju neke stvari, pojacace se hrana i uzece se neki drugi preparat kao dopuna testosteronu sledeci put. Sto se kaze, treca sreca.

 

Ukoliko bas volis mlecne proizvode i slatkise, a ipak zelis da poboljsas ishranu zbog vezbanja, postoje pojedini proizvodi pomocu kojih mozes da spojis lepo i korisno.

Na primer ovde u Beogradu po prodavnicama i supermarketima imas nekoliko mlecnih proizvoda bogatih proteinima, kao sto su:

 

- Ella Svezi Sir od Suboticke Mlekare (52g proteina u pakovanju od 400g)
- Z Bregov proteinsko mleko (50g proteina u flasici od 500ml, nekoliko razlicitih ukusa)
- Z Bregov proteinski jogurt (26g proteina u flasici od 330ml, nekoliko razlicitih ukusa)
- Z Bregov proteinski skyr (18g-22g proteina u pakovanju od 200g, nekoliko razlicitih ukusa)
- Z Bregov proteinski puding (18g proteina u pakovanju od 180g, nekoliko razlicitih ukusa)
- Dukat Fit Quark Svezi Sir (25g proteina u pakovanju od 250g)
- Dukat Fit proteinski mleko (30g proteina u flasici od 500ml, nekoliko razlicitih ukusa)
- Dukat Fit proteinski sladoled (10g proteina u pakovanju od 140ml)

 

Ne znam da li koristis proteinske prahove ili uglavnom unosis proteine kroz regularnu ishranu, posto ima dosta veoma ukusnih proteinskih prahova na trzistu, ja na primer obozavam MusclePharm (Combat Protein Powder) i Syntrax (Nectar, Matrix, Trophix), to uglavnom uzimam u AMG Sportu, ranije sam redovno uzimao MuscleTech (Nitro-Tech) i Gaspari (MyoFusion), ali njih odavno vise ne uvoze, inace najomiljeniji ikada mi je bio CytoSport (Muscle Milk), njegov ukus je bio bolji od bilo kog regularnog milksejka, mada se sada tesko dolazi do njega.     

 

Ja sam takodje fanatik za vezbanjem i vodim racuna o ishrani, medjutim imam slican problem kao i ti, volim slatko i cesto ne unosim dovoljno kalorija, a posto sam po prirodi mrsav, vrlo brzo gubim na misicnoj masi ukoliko ne jedem kako treba, steroide do sada nisam dirao i ne planiram da to radim, mada me je uvek intrigirao hormon rasta i njega bih eventualno probao u buducnosti ukoliko mi finansijska situacija to bude dozvoljavala, ali jos uvek sam mlad za tako nesto.

 

Pre neki dan dok sam malo listao forum, naleteo sam na temu gde su ljudi pisali o plazma keksu i uopste se ne slazem sa nekim stvarima, na primer ne shvatam zasto ljudi hejtuju plazmu samo zato sto postoji i neka italijanska verzija, u poredjenju sa svim ostalim slatkisima u Srbiji, plazma je fenomenalna i sto se tice ukusa i sto se tice nutritivnih vrednosti, meni je ona super bas u ovim situacijama kad mi se jede slatko i kad su mi potrebne dodatne kalorije i uvek cu pre nju jesti nego na primer ovsene pahuljice, ukus je nebo i zemlja.

 

Inace ja sam odrastao na ruskoj plazmi, a i dan danas kad odem u moj sibirski zavicaj redovno nakupujem dovoljno zaliha da ponesem nazad u Beograd, pa i kad mi dolazi neko od ruske rodbine, obavezno im naglasim da mi donesu moj i mamin omiljeni keks iz detinjstva.

 

Razlika u ukusu izmedju ruske i srpske plazme je u tome sto ruska sadrzi vise meda, pa je sladja kad se jede onako u komadu, a kad se pomesa s mlekom ukus je jos bolji, mada daleko od toga da ne volim i srpsku plazmu, jedem je bukvalno svaki dan kada nema ruske.

 

Standardna ruska plazma ima malo vise kalorija nego srpska (444kcal > 430kcal), malo vise proteina (12,5g > 11g), isti broj ugljenih hidrata (68g = 68g), malo vise masti (12g > 11g) i malo vise vitamina i minerala, postoji takodje i mlevena i delimicno prelivena cokoladom, a od pre neku godinu postoje jos dve nove verzije, premium i fitness.

 

Premium verzija ne sadrzi GMO, a ukus i sastav su uglavnom isti, dok fitness verzija ima manje kalorija (408kcal), isto proteina (12,5g), manje ugljenih hidrata (58g) i manje masti (8g), a sastav je drugaciji, pa je ukus vise slican nekom integralnom keksu nego regularnoj plazmi, jer u sebi sadrzi i "Viktorija Miks" od heljdinog, razenog, psenicnog brasna i lanenih semenki, takodje ne sadrzi GMO i nema secera.

 

Da ne kvarim vise temu bezveze, stavicu nekoliko slika ruske plazme u spojler, posto me ljudi uvek cudno gledaju kada je spomenem.

 

CJ5pVcu.jpg


fcAzLXh.jpg
QmSGzyZ.jpg
Apwi1Ne.jpg
43VVLYl.jpg
bCps119.jpg
dWFGiGk.jpg
QoT5xEW.jpg

Link to comment

plazma je smece, bolje pogledaj sastav. 100 grama sadrži 66,2 grama ugljenih hidrata , 11,3 grama proteina i 11,9 grama masti. meda vise nema ni u tragovima.

nek jede ko sta voli, i ja se hranim uglavnom nezdravo pa cu uvek rado pojesti plazmu, ali nemojmo makar ovde siriti dezinformacije. nesto sto ima u sebi cetvrtinu secera je obican dzank fud.

Link to comment

Slažem se da je plazma djubre, ali ono, ako uklopis par komada u dnevni unos kalorija nema apsolutno nikakvih problema, čak i gore stvari od toga su uklopljive. Naravno da ću uvek birati dobru hranu, ali par puta u toku nedelje djubre može da se uklopi skroz.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment

E to je glavni problem vecine nas, sto nema to malo dzanka nego kad krene, to ide do kraja. Sladoled, cokolade, keksovi, sve zivo... kad se otvori, jede se do kraja, jbg. Onda pogledas nutritivne vrednosti i skontas da si uneo stotinak grama secera odjednom, uzas.

Sto se tice hormona rasta, mnogo dobra stvar ali nije za obicne smrtnike, to su stotine ojra mesecno.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Link to comment

zelim da se vratim treninzima i da ne jedem dzank. sto kaze gli, kad krene nema kraja, koliko jedem slatko, tj secer nije normalno

iz krajnosti u krajnost, prethodnih 5 god sam ga unosila samo kroz voce ( kolac il cokoladu sam jela 3-4 godisnje, za slavu, i sl)

sad jedei i beli leb i virsle  :puke: i pravim pizze i sta sve ne..............aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Link to comment

Ja poslednjih meseci cepam te jogurte i pudigne sto je naveo covek, zBregov ih proizvodi, i jos neke grcke jogurte iz uvoza, imaju 15ak grama proteina na 200g jogurta (tj. to vise dodje kao gusto kiselo mleko, tesko u pm, glavi ti se u grlu).

 

Najveci zajeb je sto su skupi ko otrov, pa ne mogu bas svakodnevno da ih konzumiram, a i potrebno je iscimati se i naci u kojoj prodavnici ih ima.

 

Uz Ella sir ima i Urda, sir od surutke, isto dosta dobar po sastavu, mada su ogavni oba, vise kao krem sirovi nego zaista sir. Uglavnom ga jedem kao namaz.

Link to comment

Pakovanje Ella sira i merica wheya, pa nema ništa bolje od toga, ne znam šta će mi neki slatkiš pored toga. Ovo vam preporučujem kada hvata kriza, može i onaj dr milk fit sir, ili onaj sveži iz lidla sa 0.3 masti.
Naravno desi se i meni incident sa slatkišima, bude to preko 10k kalorija za 8h posla, kolegeune veruju koliko mogu da pojedem....

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment

Ima bildera koji jednu raznovrsno pa to i deluje kao nesto sto bi mogao svako, bar kad su ukusi hrane u pitanju, posvecenost je nesto drugo. Ali znam i ovu lokalnu ekipu klinaca sto se pre par godina spremala za neka takmicenja, taj vlasnik teretane im rekao da odredjeni vremenski period pred takmicenje jedu bukvalno 5-6 obroka dnevno samo kombinaciju pirinac i belo meso, plus nekad malo neke salate tipa paradajz, krastavac i sta znam. Znaci, svaki jebeni dan sve isto. Ok, jesu se izrezali, jeste bilo i mase jer su to bile solidne kolicine hrane ali zamisljam sebe kako pucam psihicki posle 2-3 dana, ne vise.

 

@spina Kako bre 10 hiljada kalorija, kojim trikovima? To mi je neverovatno i za 24 sata a ne za 8.

Link to comment
Just now, Zli Gli said:

Ima bildera koji jednu raznovrsno pa to i deluje kao nesto sto bi mogao svako, bar kad su ukusi hrane u pitanju, posvecenost je nesto drugo i to malo ko moze da ispostuje. Ali znam i ovu lokalnu ekipu klinaca sto se pre par godina spremala za neka takmicenja, taj vlasnik teretane im rekao da odredjeni vremenski period pred takmicenje jedu bukvalno 5-6 obroka dnevno samo kombinaciju pirinac i belo meso, plus nekad malo neke salate tipa paradajz, krastavac i sta znam. Znaci, svaki jebeni dan sve isto. Ok, jesu se izrezali, jeste bilo i mase jer su to bile solidne kolicine hrane ali zamisljam sebe kako pucam psihicki posle 2-3 dana, ne vise.

 

@spina Kako bre 10 hiljada kalorija, kojim trikovima? To mi je neverovatno i za 24 sata a ne za 8.

 

Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

postujem ja disciplinu i posvecenost, ali da se ne lazemo, nista gore nema od bilderske ishrane. 

 

verovatno mislis da jedes samo, pirinic, brokoli, pilece belo i tunjevinu :D nije tu sve tako crno belo, ima milijardu nacina spremanja hrane koja je podjednako ukusna kao i nasa klasicna kuhinja, a da kazes da je bilderska, to ako neko jede samo pirinac, belo i tunjevinu, pa taj je ili debil, ili ne zna da spremi nista drugo. 

 

@Zli Gli pa ako je slatko i pekara, onda je to poprilicno lako, ali evo ajde da ti otprilike docaram svoj poslednji cheat day neposredno pred vandredno stanje: 

 

- pred dolazak na posao uzimam pola kile bureka sa sunkom i kackavaljom i 400gr kiflica sa eurokremom u trpkovicu, uz burek ide 1l jogurta, ovo ti je vec oko 4500kcal

- posto krece da mi se jede slatko jos vise odem do maksija uzmem 300gr milku sa keksom, recimo da ja od toga pojedem 80% jer posluzim kolege, to je oko 1300kcal, znaci vec skoro 6000

- dolazi rucak koji imamo na poslu, meni je svaki dan moja verzija zdravog rucka, necu racunati te kalorije, ali posle toga sam uzeo duplo pakovanje eurokrem islera i mars cini mi se, jos malo jace od 1000 kalorija, tu smo oko 7000 kcal

-   posle posla ulazim u prodavnicu da uzmem neke stvari, vidim da je stiglo ovo zlo kod nas i naravno uzimam pakovanje od 400gr , jos oko 1600kcal

- za kraj uvece je bila palacinka iz pinokia sa nutelom, bananom, visnjama, plazmom u mleku i lesnicima... mnogo kalorija....

 

znam da nije zdravo, ali jednom u 2, 3 meseca meni prija ovako... i najbolji san imam kada se ovako prezderem

 

Edited by spina
Link to comment

Dobro, sad kad malo razmislim, moguce da sam imao vise puta nesto priblizno ovome, varijanta nesto obilno sa rostilja sa mnogo zacina i posle mnogo slatkisa, ali svakako redje. 

Link to comment
16 hours ago, ToniAdams said:

plazma je smece, bolje pogledaj sastav. 100 grama sadrži 66,2 grama ugljenih hidrata , 11,3 grama proteina i 11,9 grama masti. meda vise nema ni u tragovima.

nek jede ko sta voli, i ja se hranim uglavnom nezdravo pa cu uvek rado pojesti plazmu, ali nemojmo makar ovde siriti dezinformacije. nesto sto ima u sebi cetvrtinu secera je obican dzank fud.

 

Poenta mog posta je bila da je moguce napraviti kvalitetnu i izbalansiranu ishranu, a da se pritom zadovolje i potrebe pojedinca ukoliko bas voli da pojede nesto slatko, jer ukoliko neko pocne sam sebe da previse ogranicava i da iz dana u dan na silu jede nesto sto mu ubrzo postaje bljutavo, tesko ce uspeti da u nekom duzem roku prati takav rezim ishrane i jos teze ce uspeti da ostvari zacrtane ciljeve.

 

Naravno ne pricam o profesionalcima koji se spremaju za takmicenja, kod njih je potpuno razumljivo zasto drze najrigoroznije moguce dijete, medjutim meni nikada nece biti jasni ljudi koji ne zive od profesionalnog bodibildinga, a sami sebe cesto sputavaju jer misle da je nemoguce postici sjajne rezultate i sa mnogo fleksibilnijim pristupom ishrani, da ne moraju da se odricu nekih namirnica ako bas vole da ih jedu.

 

Nigde nisam napisao da je plazma neki svemoguci keks niti bilo sta slicno, vec sam je uzeo kao moj licni primer kako uspevam da se bez problema pridrzavam odredjene dijete koja mi daje super rezultate, a da u isto vreme podmirujem moju zelju za necim slatkim, davno sam prestao da brojim kalorije, ali bez problema znam sta sve u toku dana treba da pojedem ne bi li dostigao zacrtani broj kalorija i proteina.

 

Moji glavni proteinski izvori su nekoliko razlicitih vrsta mesa i ribe, proteinski prahovi i gore navedeni mlecni proizvodi bogati proteinima, posto uopste ne jedem hleb, pirinac, ovsene pahuljice i slicne stvari, moji glavni izvori ugljenih hidrata su plazma, krompir i voce, a izvori masti su mi sve ono sto unesem kroz ove namirnice koje sam nabrojao, naravno od suplemenata uzimam jos i multivitamine i jos neke sitnice.

 

U toku dana unesem oko 2500-3000kcal (250-300g proteina, 250-300g ugljenih hidrata, 60-70g masti), sve obroke pojedem u razmaku od 4-6 sati, tako da sam 18-20 sati bez ikakvih unetih kalorija, treniram svakog dana na prazan stomak, a hranu tek pocinjem da jedem uvece nekoliko sati pred odlazak na spavanje, ovakav rezim ishrane mi je dao najbolje rezultate i sto se tice fizickog izgleda i sto se tice odrzivosti, tokom dana ne osecam nikakvu glad niti malaksalost, trening odradim u punoj snazi, a onda uvece uzivam u hrani koju volim.

 

Znaci kroz silna eksperimentisanja tokom svih ovih godina, shvatio sam da su ukupan broj kalorija i odnos makronutritienata dva najvaznija faktora, dok su raspored obroka i izvor kalorija manje bitni, sve dok su prva dva faktora zadovoljena, kao i da nema svrhe da se odricem nekih namirnica u korist nekih drugih, ako je moguce iskombinovati i uklopiti bez narusavanja broja kalorija i odnosa makronutritienata, telo ce iskoristiti onoliko proteina koliko misicima treba, a ostatak kalorija ce ionako biti iskorisceno u energetske svrhe.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...