Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

2 hours ago, zorglub said:

E, hvala na savetima.

 

Ne pitam za 16kg zbog ponosa, potpuno sam svestan šta je 15god kancelarije učinilo mom telu, a pre pola života sam recimo nosio po džak cementa ispod svake miške jer me je mrzelo da idem po kolica. Sad mi to deluje kao neka druga osoba potpuno.

 

Uglavnom, bodyweight vežbe su mi no-no u ovom trenutku, a za kettlebell čitam kako uključuje (swing pre svega) i kakav-takav cardio, te boljitke za leđa pre svega. I onda svuda tih 16kg kao preporuka za start. Nije mi frka, posebno kad se nakanim, uzeo bih i više težina za postepeno napredovanje - još samo da mi kažete gde.

 

Zašto brate no-no, imam drugara fizioterapeuta, radi bukvalno sa ljudima koje si opisao u gornjem pasusu. Čak recimo ne preporučuje ni one leđnjake sa istovremenim podizanjem obje ruke i noge, jer je i tu snaga pritiska neke stotine kilograma. Za početak bukvalno ono dijagonala ruka-noga pa ako treba i iz četvoronoške položaja. I naravno istezanja. 

 

Ketlbel je čak i za taj donji dio leđa (dvoručni swing) jebena rabota, ne preko 10 kila, a i tu, dok radiš ok si, pa čim prestaneš, eto upale. Plus, tu moraš dobro osjećaj da stekneš, da ne pretegneš, ne daš previše gasa, jer kad te povuče, može da ispadne gadno, a i samo kočenje traži snagu.

 

Zaista budi pažljiv, vježbe su brutalne, ali moraju ispravno da se rade. 

Link to comment

E ali nisam skapirao što ti bodyweight ne igraju ulogu? Ok, sem možda latisimusa, sve ostalo možeš da uklaviriš kod kuće, uz možda onaj t-rex ili jednu bolju traku/sajlu

Link to comment

 Pre svega zbog zglobova ruku/šaka, donekle ramena. Zato mi treba nešto ovako, gde ću potrošiti oko pola sata koliko mogu da izdvojim ujutru, a da se dodatno ne uništim.

Link to comment

Ja koristim 16 kg.Swing je samo mrtvo dizanje u pokretu i za ledja je mnogo bezbednije jer ojacava bas najslabije mesto,izmedju dizanja i uspravljanja kod mrtvog.Ove druge vezbe ce da opterete zglob sake.Dobra stvar je sto su sve vezbe povezane i komplementiraju jedna drugu.Clean sa girjom nisam mogao da pipnem upravo zbog slabe sake,ali sada sam malo ojacao sa turskim ustajanjem i mogu da uradim clean and jerk i kontrolisem girju da me ne lupa.

Link to comment
2 hours ago, James Marshall said:

 

Zašto brate no-no, imam drugara fizioterapeuta, radi bukvalno sa ljudima koje si opisao u gornjem pasusu. Čak recimo ne preporučuje ni one leđnjake sa istovremenim podizanjem obje ruke i noge, jer je i tu snaga pritiska neke stotine kilograma. Za početak bukvalno ono dijagonala ruka-noga pa ako treba i iz četvoronoške položaja. I naravno istezanja. 

 

Ketlbel je čak i za taj donji dio leđa (dvoručni swing) jebena rabota, ne preko 10 kila, a i tu, dok radiš ok si, pa čim prestaneš, eto upale. Plus, tu moraš dobro osjećaj da stekneš, da ne pretegneš, ne daš previše gasa, jer kad te povuče, može da ispadne gadno, a i samo kočenje traži snagu.

 

Zaista budi pažljiv, vježbe su brutalne, ali moraju ispravno da se rade. 

Stavis girju na oko pola metra od stopala.Namestis se kao za mrtvo dizanje ,otkljucas kukove,zgrabis girju i potisnes kukove nazad,ledja kao za mrtvo dizanje.Grunes zadnjom lozom i gluteusima i opsa uradis swing.Kad girja krene nazad,otkljucavas kukove i opet se vracas u pozuu kao za mrtvo.Girja ide medju noge,ne ispod kolena,jer tada ledja stradaju.Ne dizes girju iznad glave i te gluposti,vec koliko mozes da potisnes kukovima.Nema kocenja,nema opterecenja ledja.

Link to comment

Kupi za pocetak onu od 12 pa radi sa njom dok ne savladas tehniku. Nije to bog zna koliko komplikovano i tesko ali je bolje da prvo savladas pa onda uzmes teze. Meni je trener na krosfitu cak davao i osmice na pocetku dok nisam skapirao sta i kako.  U jednom trenutku sam dogurao do 20kg u svakoj ruci ali sam onda pravio duzu pauzu i sad planiram da uzmem jednu 16icu jer mi ne pada na pamet da se jos uvek vracam u grupno vezbanje.

Link to comment

Blago onome ko zna da ne zna, a hoće da zna.

Vreme donese sve ko ga dočekati ume.

Da je steći ko što reći, svi bi bogati bili.

Đe dosta ruka pregne, radnja je brzo završena.

 

Link to comment

Jako bi bilo kad bi se jelo po planu i programu, ovo je jos lutanje. Sto se tice nuspojava, sa ovim se osecam kao nekad davno sa kreatinom i ostalim suplementima - ljudi uzmu i primeti se a kod mene nista, a kod hemije i dobre i lose stvari skoro na nuli, kao da mi konstantno uvaljuju neki fals :D

Link to comment

Pa kupi geiner i pirinac/piletina brokoli.Sveto trojstvo teretanlija.

Za kreatin se ne brini,ni meni nista .Ima solidan procenat ljudi koji ne reaguju na taj suplement.A jesi li merio nivo trt pre mandze?Ako redovno vozis bic i trcanje i slicno ,onako dugoprugaski,oce testosteron da padne.

Edited by askeladden
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...