Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

otkad je sad pa i voće loše :huh:

 

inače ja uvek kažem jesti sve ali pomalo (i naravno mnogo manje slatkog, hlebova i krompira a mnogo više voća i povrća, ali ništa ne izbacivati)

 

 

a što se tiče trenera i saveta, ja uvek krenem tako kako su mi rekli pa posle par puta vidim šta mi manje a šta više prija, a šta ne uopšte

i onda ono što mi ne prija izbacim, ono što volim radim više, a ako vidim nešto što me interesuje pitam da mi pokažu pa probam, i uvek tako

 

npr taj silly walk su i meni savetovali ali nije mi prijao uopšte i nimalo te ga više ne radim

Link to comment

btw zbunjujete me sa težinama, sve neki čučnjevi 50 kila, 100 kila, evo sad indi kao totalni početnik 16 kila, a ja već mesecima radim i počela sam sa 5 a sada mogu 10 i osećam se kao faca

 

možda su drugačiji tegovi u pitanju? ili položaj?

Link to comment

^ resenje je prosto - zamrznes materijal za decu ako za nekad zatreba, pa krenes slobodno da rokas hemiju

 

bravo indi, izdrzi, ako zatreba motivacije, gledaj ovaj topic kao na support grupu

:lolol:  :lolol:  :lolol:  krasne li support grupe - angry bullying kolko hoces.

 

ni meni nije jasno koji vam je s tim trenerima (sem ovog poslednjeg sto je milogled objasnio, ali to bas i nije razlog da se nema licni trener). uz svo postovanje znanja nekog ko se fitnesom bavi godinama, sam za sebe, taj neko se ipak nije sretao sa/trenirao/pokusavao da motivise gomilu ljudi raznih polova, godina, fitness levela... nije dovoljno znati kako se pravilno radi squat da bi bio neciji (dobar) trener. da, nazalost je istina da dobre trenere (kao i dobre frizere, zubare itd - dobre za tebe) treba traziti, ali nazivati ljude koji placaju trenere budalama je stvarno jadan pokusaj da se ispadne kul na ovom inace super-kul topiku  :ph34r: . Indy je skroz u pravu - velika je razlika izmedju tih dodeljenih 'po zluzbenoj duznosti' i nekog koga placas samo za sebe, ko je srcem i dusom u fitnessu i radis sa njim mesecima.

Link to comment

btw zbunjujete me sa težinama, sve neki čučnjevi 50 kila, 100 kila, evo sad indi kao totalni početnik 16 kila, a ja već mesecima radim i počela sam sa 5 a sada mogu 10 i osećam se kao faca

 

možda su drugačiji tegovi u pitanju? ili položaj?

 

samo ti pici svojim tempom :)

jel radis sa bucicama? predji na sipku i moci ces vise.

Link to comment

btw zbunjujete me sa težinama, sve neki čučnjevi 50 kila, 100 kila, evo sad indi kao totalni početnik 16 kila, a ja već mesecima radim i počela sam sa 5 a sada mogu 10 i osećam se kao faca

 

možda su drugačiji tegovi u pitanju? ili položaj?

 

Goblet squat (gde se bucica ili kettlebell drzi naslonjena na grudi, a torzo je u uspravnom polozaju) je bar 2 puta tezi od klasicnog cucnja sa sipkom iza glave na ramenima, mozda i 3.

Link to comment

ako sa razumevanjem ponovo sve procitas, verujem da postoji sansa da ti postane jasno sta je potencijalni problem sa trenerima.

ako ulozis jos malo dodatnog truda, mozda cak i primetis da je indiju preporuceno da uzme u startu trenera.

 

 

@ milogled nisam se mesala u program vezbi, nego sam samo apelovala da se indi posle 1 i slovima jednog treninga ne zbunjuje. 

pa sto bi ga zbunjivalo? na kraju, pise na ovoj temi kako bi pokupio jos neki info.

 

indi, sklekovi su sjajan izbor, vezba bukvalno za celo telo, pisao sam vec o tome, ako odlucis da ih radis, a naravno da hoces, kupi one sklekere, povecavaju ucinkovitost jos kako. 

Link to comment

Goblet squat (gde se bucica ili kettlebell drzi naslonjena na grudi, a torzo je u uspravnom polozaju)

e pa tako nekako :) mada meni baš i nije u uspravnom položaju, uvek je blago nagnuto napred :(

ali dobro, polako...

 

mislim da čak rekoh ovde jednom "kada li ću moći da uradim uspravni čučanj" pa su se ljudi pitali o čemu pričam

 

btw bučice su mali tegići, jel tako, a koji je andran kettlebel?

ja držim onaj disk koji se može nakačiti i na šipku, el to to?

Link to comment

glavonjo, radio sam onaj tvoj cucanj sa najvecom bucicom od 45.

stim sto sam se trudio da je drzim malo odmaknutu od grudi kako bi mi radile i ruke i ramena i ledja i sise.

 

odlicna je vezba, jedva cekam sledeci leg dej!

Link to comment

e pa tako nekako :) mada meni baš i nije u uspravnom položaju, uvek je blago nagnuto napred :(

 

Ne mislim bukvalno uspravno, pod uglom od 90 stepeni, to je verovatno anatomski nemoguce. Mislim na prava ledja, isturene grudi i sto manje naginjanje napred.

 

 

 

koji je andran kettlebel?

 

 

kettlebell-evolution-32kg-shop.jpg

Link to comment

Ne mislim bukvalno uspravno, pod uglom od 90 stepeni, to je verovatno anatomski nemoguce. Mislim na prava ledja, isturene grudi i sto manje naginjanje napred.

e pa to da :)

 

a nije ovo objekat s kojim ja radim, ja držim ovakvo neko sranjce

 

NEW_10kg_Olympic_Weight_Plate_free_weigh

Link to comment

glavonjo, radio sam onaj tvoj cucanj sa najvecom bucicom od 45.

stim sto sam se trudio da je drzim malo odmaknutu od grudi kako bi mi radile i ruke i ramena i ledja i sise.

 

odlicna je vezba, jedva cekam sledeci leg dej!

 

To je ozbiljna tezina, ja nisam nikad isao preko 35, sad radim sa 32 i ne treba mi vise. Zvuci smesno da se cucanj radi sa 30-40 kila, ali treba probati pa shvatiti u cemu je stvar.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...