Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Ja zamalo da imam decu večeras, i to mečećeg roda.

 

Dali su mi šta da radim za početak. I više nego što mogu. (Sve je 3 serije x 10 ponavljanja. U zagradi su tezine s kojima sam radio veceras, to je ono sto lagodno mogu. Receno mi je da povecam ako se ne umaram... nece to biti bas lako).

 

Veslanje (10 min)

Leg press (80 kg)

Cable pulldown (47kg)

Slam-ovanje medicinske lopte (6 kg)

Sumo cucnjevi (16 kg kettleball kako god se kaze srpski)

Kettleball podizanje jednom rukom u pretklonu (ako se to tako kaze, 16 kg x svaka ruka)

Walking lunges (numem da prevedem elegantno)

 

To je valjda sve za teretanu (nekako treba da stane u 1 sat, sto jedva da moze).

 

Za kardio idem na cycling grupni cas (45 min, svi obecavaju padanje u nesvest... mada mi je jedna trenerka rekla da niko nece znati ako stavim bajs u nizi stepen prenosa. Sto imam nameru, posto mi se i bez toga vec malo manta u glavi.)

 

Izgleda OK za sad, ako izguram ovako mesec ili nesto (EDIT. cilj je 4x nedeljno), posle cemo revidirati... Plus sam na dijeti (nesto kao ivyn lchf, mada sam danas jednom vec stigao da prekrsim, al jebi ga.)

 

Sto rek'o George Clinton, I know I have to rise above it all, or drown in my own shit. (Ovo drugo je izgledalo kao realna opcija par puta veceras... ali, dobro, tek sam poceo.)

Edited by Indy
Link to comment

^ resenje je prosto - zamrznes materijal za decu ako za nekad zatreba, pa krenes slobodno da rokas hemiju

 

bravo indi, izdrzi, ako zatreba motivacije, gledaj ovaj topic kao na support grupu

Edited by InvisibleLight
Link to comment

  gledaj ovaj topic kao na support grupu

Pa sad, na ovaj topic gledam vise kao good cop, bad cop.

 

Vise mi je motivacija to sto sam se obavezao, pa mi sad glupo da se izblamiram (osim da nestanem zauvek© s foruma, sto je vazda jezivo privlacna opcija. :D)

Link to comment

^ resenje je prosto - zamrznes materijal za decu ako za nekad zatreba, pa krenes slobodno da rokas hemiju

 

 

 

A nije to to ako nije odradjeno sistemom direktnog ubrizgavanja :D

 

U pravu je Toni iz porodice Adams, ionako necu imati male klipane, trebao bih da se ubodem metanom.

Link to comment

@Indy,

 

Vodi racuna o krstenici, vecina instruktora ima jako malo iskustva u radu sa seniorima. Cetiri puta nedeljno (znaci jednom i bez dana odmora izmedju), kompleksne vezbe za sve misicne grupe u 3 serije po 10 ponavljanja meni zvuci jako ambiciozno za nase godine.

 

U svakom slucaju kontrolisi puls i za vreme vezbanje i u toku dana. Povisen puls izjutra, tek kad ustanes, je znak da treba da se odmoris, a verovatno i da nesto promenis u nacinu vezbanja.

Link to comment

Hvala Aione

To 4x nedeljno ukljucuje i cycling casove, znaci otprilike bih 2x isao na cycling i 2x na vezbe s teretima. (I to je samo privremeno, dok ne skinem nekoliko kila, plus naucim sta je sta u teretani. Posle bih sa licnim trenerom revidirao program i uglavnom isao na tegove mozda 3x nedeljno i 1x bazen kad provalim u koje vreme je najmanje ljudi u sportskom centru.) Meni takodje treba oko 30 minuta ostrog hoda do teretane i nazad, sto bi mi u ovom trenutku verovatno bio i dovoljan eksersajz (salim se malo).

Link to comment

Meni je cudno sto u tom programu nema nijedne push vezbe za gornji deo tela, ako izuzmemo bacanje medicinke, sto i nije vezba snage. Imas tri vezbe za noge, dva vucenja za gornji deo tela (ne racunajuci veslanje, koje ocigledno sluzi kao zagrevanje) i nijedan push. Ja bih izbacio hodajuci iskorak i umesto njega ubacio jednorucni military press tim kettlebell-om od 16 kila, i onda bi to bio prilicno izbalansiran program.

Link to comment

covek je poceo. ne zbunjuj ga. nije program treninga pravio on, nego trener. trener zna kako indi izgleda, u kakvoj je kondiciji i sta mu je potrebno. mi ne znamo. i nije da ce indi ispasti asimetrican ako bude vezbao ovako par treninga. 

ne menjaj nista, indi! radi kako su ti rekli. 

 

nego, indi, jel pocelo da te boli? :)

Edited by darling
Link to comment

Kako god da izgleda i u kakvoj god da je kondiciji, osnovano pretpostavljam da pripada vrsti homo sapiensa, a to znaci da mu treba jedan push pokret za gornji deo tela. Nisam mu predlozio da izbaci sve vezbe i specijalizuje se u benc presu, vec da ubaci jedan pokret prirodan za ljudsku anatomiju.

Link to comment

Od srede krecem i ja da se doterujem u red. Razmisljao samo da izbacim slatkise i gazirano i da videm kako ce mi ici prvih mesec dana. Imate jos neki predlog za ishranu i vezbe?

Link to comment

imam savet iz kujne: jedi meso, jaja, ribu i puno povrca (osim krompira) za svaki obrok i bices super. ne gladuj, nego jedi, ako treba i pet puta dnevno, ali jedi. inace to "resio sam da izbacim slatko i gazirano" bice ti veoma tesko. spremi sa za put pun iskusenja. :)

 

 

@ milogled  i ja bih imala primedbi na indijev program, meni na primer nije jasno, kako moze da radi setajuci iskorak, bez da prvo ne uci pravilan iskorak. ali! indi je tek krenuo, jedan trening. treba da ga podrzimo, ne da ga zbunjujemo. sve ce to doci na svoje. uostalom, ovo je 1 trening, ne verujem da ce mu sledeci, prekosutra, biti isti. 

Edited by darling
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...