Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Ne dam se, planski sam otisao na pauzu a malo sam dramatizovao u proslom postu. Pre ovoga sam skoro 2 godine isao manje-vise redovno tako da je doslo vreme da se telo malo odmori i opusti/zapusti... al' sam i dalje dovoljno dobar za plazu :P

Link to comment

posle dve godine, "zapustanje" je prava stvar cool.gif, dokle god si dobar za plazu ne brini :lol:trebalo je i ja planski da napravim pauzu, nesto sam se smorila sa bilderanom, vidim nisam jedina

Link to comment
  • 1 month later...

glupo mi da otvaram "gde ima da se kupi" topic s obzirom na raznolikost prebivališta forumaša, pa reko da pitam ovde:jel zna neko gde u BGu ima da se pazari medicinka ?

Link to comment
  • 2 weeks later...

ne znam na koji topik bi islo ovo pitanje, ali kontam da su velike sanse da ljudi koji se motaju po ovom znaju: kad mi neko kaze 'apply deep heat to that muscle' - na sta je tacno mislio? kako da ja apliciram tu duboku toplotu na misic? da grejem peskir u rerni ili sta?... :huh: (jesam totalni dummy)

Link to comment
Pretpostavljam da je mislio na kremu Deep Heat ili nešto tome slično što bi trebalo da ublažava bolove u mišićima, sportske povrede itd.
to se valjda zove 'deep relief'? ili postoje varijacije na temu?
Link to comment
Pretpostavljam da je mislio na kremu Deep Heat ili nešto tome slično što bi trebalo da ublažava bolove u mišićima, sportske povrede itd.
pa to sam i ja kasnije izguglala, ali nisam sigurna da li je bas to. razgovor je bio sa instruktorkom joge, na temu kako opustiti misic da se vise istegne. tj. objasnim ja njoj da moj problem nisu butni misici, vec da kod bilo kog istezanja nogu listovi pocnu da me bole strasno, osecaj kao da mi u vrhu listova stoji kao bundle, ili kao kamen, koji ne moze da se istegne. i ona kaze 'massage that muscle, apply deep heat, you have to break that bundle, there is no other way'...dakle, ne radi se o sportskoj povredi...i sad sam ja zbunj :unsure:
Link to comment
pa to sam i ja kasnije izguglala, ali nisam sigurna da li je bas to. razgovor je bio sa instruktorkom joge, na temu kako opustiti misic da se vise istegne. tj. objasnim ja njoj da moj problem nisu butni misici, vec da kod bilo kog istezanja nogu listovi pocnu da me bole strasno, osecaj kao da mi u vrhu listova stoji kao bundle, ili kao kamen, koji ne moze da se istegne. i ona kaze 'massage that muscle, apply deep heat, you have to break that bundle, there is no other way'...dakle, ne radi se o sportskoj povredi...i sad sam ja zbunj :unsure:
Moraćeš onda da pitaš instruktorku šta je tačno mislila. Pošto se ne radi o povredi verovatno nema veze sa ovim kremama, nego sa masažom tih mišića kako bi se što bolje zagrejali i ublažio bol koji se javlja prilikom vežbanja i istezanja.
Link to comment
imas problema sa trbusnjacima?
Pa nisu bas neki problemi, donji trbusnjaci mi imaju vrlo malu separaciju, tako da se i ne primecuje. Nego generalno me zanima trening Sarceva, jer ove ostale treninge sto sam gledao su zaista odlicni. Detaljno objasnjene i vezbe i sta pogadjaju i na koji nacin, zato me zanima sta predlaze za stomak.
Link to comment

iskreno nisam imao pojma da je sarcev bas rolika faca u svetu bb-a, dok nisam u pauzi vezbi uzeo da vrtim casopise u teretani.sretno sa trbusnjacima, ali znaj da je to mozda i do genetike. vecina ljudi ima donje trbusnjake iz 1 komada

Link to comment

Samo spusti procenat masti i zaboravi na genetiku, ima da se ocrtaju samo tako. Sto se tice Sarceva - koliko sam uspeo da skapiram, on je jedan od najcenjenijih likova medju fitnes/bb trenerima, a i generalno mi deluje kao sasvim ok lik i nije balvancina kao Roni Kolmen i jos neki.

Link to comment

Ma ja sam sebe najvise skenjao sto se tice trbusnjaka jer sam ih debelo pretrenirao. Radio sam ih po 5, 6 puta nedeljno sto je i vise nego previse. Tek poslednjih par meseci radim 2x nedeljno i dobijam redovne upale trbusnjake sto je ranije bila misaona imenica za mene. Inace vam preporucujem da pogledate odlomke iz Secrets of the pros, pogotovo trening za grudi koji je fenomenalno objasnjen do najsitnijih detalja.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...