Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Sto se mene smatra™, kvalitet ishrane nikad nije igrao nikakvu ulogu po pitanju snage. Izgleda mozda, ali snage ne.Zato, cepaj i ne opterecuj se glupostima. Lift, sleep, repeat. cool.gif

Link to comment
Sto se mene smatra™, kvalitet ishrane nikad nije igrao nikakvu ulogu po pitanju snage. Izgleda mozda, ali snage ne.Zato, cepaj i ne opterecuj se glupostima. Lift, sleep, repeat. cool.gif
Pa kvalitet nije, ali kolicina ipak jeste... U svakom slucaju, bolje trenirati sa losom ishranom, nego ne trenirati uopste.
Link to comment
Sto se mene smatra™, kvalitet ishrane nikad nije igrao nikakvu ulogu po pitanju snage. Izgleda mozda, ali snage ne.Zato, cepaj i ne opterecuj se glupostima. Lift, sleep, repeat. cool.gif
docim da si profesionalni dizac utega
Link to comment
Sto se mene smatra™, kvalitet ishrane nikad nije igrao nikakvu ulogu po pitanju snage. Izgleda mozda, ali snage ne.Zato, cepaj i ne opterecuj se glupostima. Lift, sleep, repeat. cool.gif
Meni je izgled 16 puta bitniji od snage i zato kukam :D Salim se, naravno, mada stvarno nema smisla ozbiljnije vedzbati u losim uslovima. Racunao sam koliko mi para treba da bih izvlacio potrebnih ~200gr proteina dnevno (balansiranih - meso, mleko, jaja, riba...) i ne mogu da prodjem bez 15 000 minimum, a to je brutalno mnogo. I jos nisam racunao jos razne vitamine, dekstrozu, banane i sta jos sve ne, nego samo proteine. No way, Pedro.Zato cu opet probati da se za leto sredim kao izdefinisani nindza i to je to.
Link to comment

daj covece, 200gr proteina? nauka veli da treba 0.63g po kg ciste misicne mase. sve preko 1.5g ti je cak losedex je jeftin - 1kg je oko 200dinali multivitamini nisu bas najjeftinija stvar na svetu

Edited by Hustler
Link to comment
daj covece, 200gr proteina? nauka veli da treba 0.63g po kg ciste misicne mase. sve preko 1.5g ti je cak lose
Tako je. Ta mantra o 2 grama proteina po kilogramu telesne tezine je velika zabluda. Organizam jednostavno ne moze da iskoristi toliku kolicinu. Citao sam o vrhunskim bilderima koji su unosili po 60 grama proteina dnevno. To se ujedno poklapa sa ovih 0.63 grama. Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Vi se salite, jel tako? To nisam ja izmislio nego neki ljudi koji mnogo bolje kapiraju celu pricu. Dakle, ko god ide u teretanu treba dnevno da unosi bar gram do gram i po proteina po kg, a ko zeli da nabaci nesto misicne mase ide od dva do tri grama, neki cak i jace.Ja sam uglavnom unosio oko 50-60gr dnevno (a i kvalitet tih proteina je bio do mojega) i trebala mi je citava vecnost da nabacim mozda 2-3kg misica, a ne moze me niko ubediti da to ne bi islo mnogo lakse sa npr. 6 pravilno rasporedjenih obroka od kojih bi svaki sadrzao ~30gr kvalitetnih proteina + mozda jos nesto malo whey-a tj. praha.

Link to comment

sad vidim da sam zajebao, nije po kg nego po lb :blush:a sve mi neto nije jasnoali i po tom racunu ti ne treba 200grinace sto se tice protejina, tuna ftw! odlicna stvar.e jos 1 stvar. covek moze da ocekuje da nabaci maksimum 5 kila misica godisnje i to pod idealnim uslovima. znaci dobar trening, odmor i hrana

Edited by Hustler
Link to comment

Pa vrhunskim bodibilderima je ta prica oko proteina laksa, jer uz koriscenje steroida uzasno povecavaju sintezu proteina, verovatno toliko da iskoriste sve do poslednjeg grama proteina... A kod nas pilicara je stvar drugacija. Uz 200gr dnevno bi sigurno imao odlican napredak, ja npr ne znam da li uspem preko 80gr da ubacim dnevno sto je smesna kolicina. Medjutim ne sprecava me da redovno treniram i napredujem.

Link to comment

Ne znam za vas ali ja bi' sa zadovoljstvom sabivao 200gr dnevno, samo da imam. Sto se tice tunjevine, nasao sam u Rodicu jednu dobru, tuna "Conte" komadi u sopstvenom soku ili cemu vec. U konzervi ima 120gr ribe a na 100gr ima 26.1gr proteina i samo 0.6gr masti... ali kosta 99 dindzi x 30 dana = 3 hiljade mesecno samo za jebenu tunjevinu :isuse: Ima i neka "Salva" (66 din) koja ima isti odnos proteina i masti ali je u komadicima i ukus ne moze da se poredi sa tom skupljom, uzasno je bljutava.

Link to comment

Litar mleka ti je 70 kinte, a ima 32 grama proteina.Opet kazem ponavljam™, ne opterecuj se time, dobro jedi, spavaj 8 sati, redovno treniraj, nemoj se pretrenirati i to je to.Ako ja moram da delim savete coveku koji vuce 200 kila sa zemlje, onda jebi ga.

Link to comment
Ne znam za vas ali ja bi' sa zadovoljstvom sabivao 200gr dnevno, samo da imam. Sto se tice tunjevine, nasao sam u Rodicu jednu dobru, tuna "Conte" komadi u sopstvenom soku ili cemu vec. U konzervi ima 120gr ribe a na 100gr ima 26.1gr proteina i samo 0.6gr masti... ali kosta 99 dindzi x 30 dana = 3 hiljade mesecno samo za jebenu tunjevinu :isuse: Ima i neka "Salva" (66 din) koja ima isti odnos proteina i masti ali je u komadicima i ukus ne moze da se poredi sa tom skupljom, uzasno je bljutava.
Ja sam forsirao jedno vreme tunjevinu, sardinu i jaja toliko da mi je sada bas tesko da jedem bilo sta od toga, tako da vec mesec dana ne jedem nista od ta tri. Pricam ti to zbog tvoje racunice x30 jer je velika sansa da ce ti se desiti isto sto i meni, a i solidnom broju drugih koji "preteraju" sa istom hranom duzi period.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...