Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

i nisam stigao da kupim rukavice i naravno poceo da osecam zuljeveza sledeci put obavezno
ustedi pare, rukavice su sranje. danas sam pocela s njima, pa sam ih na pola izula: dlakovi se znoje, nema osecaja da sipku drzis kako treba.reko mi trener da je najlaksi nacin da se izborim s zuljevima da se na njih naviknem.
Link to comment
i nisam stigao da kupim rukavice i naravno poceo da osecam zuljevei prvi mali problemcic
tvoj problem je sto precenjujes sebe i poredis se sa ostalima u teretani. moras da pocnes od smesnih tezina, kao i svi drugi sto su pocinjali. a onda ti ni gay rukavice nece biti potrebne, navici se ti se koza postepeno. tek ces za koju godinu doseci neki prosek. i nadam se da radis po semi i uz pomoc trenera, mnogi pocetnici krenu da mlate bezveze- bez ikakvog rezultata, naravno.
da razresimo tu dilemu - nista me ne sprecava. odradila 5x70kg, 5x72.5kg (nova tezina). pa nakon 2 sata 3x12@50kg romanian, posto je flatmate namestio bar na 50kg, da se ne baci... sta cu jos do veceras da odradim nemam pojma. valjda ce mi dosaditi u dogledno vreme.
kahm, zar nije besmisleno raditi to vise od 2x nedeljno i u tom stilu?
Link to comment
kahm, zar nije besmisleno raditi to vise od 2x nedeljno i u tom stilu?
pa i ne radim ja u tom stilu redovno. ovo je ushicenje cinjenicom da ne moram da izadjem iz kuce da bih uradila deadlift.inace, dl je trenutno jedina pristojna vezba koju radim (osim toga samo neke tri vezbe na onoj lat masini za ledja/triceps), pa dva do tri puta nedeljno (kako kada stignem, a sada cu sigurno stizati tri), 2x5 nije mi mnogo (inace ne radim romanian). ako bude mnogo smanjicu na 1x5 i povecati tezinu.
Link to comment

Moj savet ti je da, ako zelis da radis DL 3 ili vise puta nedeljno, ne ides preko 50-60% RM. Eventualno 70%, ali ne cesto. Nista neces postici smanjenjem obima treninga. Intenzitet (procenat maksimalne tezine) je najodgovorniji za opterecenje CNS-a. A DL je daleko najdelikatnija vezba u tom smislu. Drugim recima, ili low frequency & high intensity, ili high frequency & low intensity. Nema treceg.

Link to comment

onda ostajem na dva puta nedeljno. suzdrzacu se -_-. (to be honest, bas mi prija odmor od po dva-tri dana)edit: jel' se i romanian sa recimo 40kg racuna u deadlift?

Edited by estel
Link to comment

ti ko ja kad sam ja poso prvi put u teretanu (krajem proslog veka), iso sam 6 puta nedeljno.(plus me mrzelo da radim 4x10 pa radio 2x20. i kretao od pocetka, sve masine. svaki dan. :isuse: )

Link to comment
Moj savet ti je da, ako zelis da radis DL 3 ili vise puta nedeljno, ne ides preko 50-60% RM. Eventualno 70%, ali ne cesto. Nista neces postici smanjenjem obima treninga. Intenzitet (procenat maksimalne tezine) je najodgovorniji za opterecenje CNS-a. A DL je daleko najdelikatnija vezba u tom smislu. Drugim recima, ili low frequency & high intensity, ili high frequency & low intensity. Nema treceg.
Samo ne treba smetnuti sa uma da je vreme oporavka organizma kod low frequency & high intensity daleko brze nego kod high frequency & low intensity. Dizaci tegova treniraju prakticno svaki dan, bodobilderi najcesce jednu misicnu grupu nedeljno.
Link to comment
tvoj problem je sto precenjujes sebe i poredis se sa ostalima u teretani. moras da pocnes od smesnih tezina, kao i svi drugi sto su pocinjali. a onda ti ni gay rukavice nece biti potrebne, navici se ti se koza postepeno. tek ces za koju godinu doseci neki prosek. i nadam se da radis po semi i uz pomoc trenera, mnogi pocetnici krenu da mlate bezveze- bez ikakvog rezultata, naravno.
:Dmalo me precenjuju, valjda zbog sitnice da sam duplo tezi od dvojice najiskusnijih, a oni dizu iz bendza 1,5 svoje tezinecenim sta mogu da radim pa i sam smanjujem tezinu da mogu 3x10 da napravima to je inace opusteni termin i opustena ekipa, u proseku petorica, a zenske koje skakucu sa loptama zauzmu veci deo salenemam bas trenera nego je to ekipa koja tuce djirove sa varijacijama, a to neki rade mnooogo godinaa za gay rukavice videcemo :) , i gitaristi neki cekaju da jagodice prokrvare pa ocvrsnu, a neki ih zamotavaju Edited by fragand
Link to comment
Samo ne treba smetnuti sa uma da je vreme oporavka organizma kod low frequency & high intensity daleko brze nego kod high frequency & low intensity. Dizaci tegova treniraju prakticno svaki dan, bodobilderi najcesce jednu misicnu grupu nedeljno.
dizaci tegova obicno nemaju fibro :D, mislim da je milogled i to imao u vidu.
Link to comment
Samo ne treba smetnuti sa uma da je vreme oporavka organizma kod low frequency & high intensity daleko brze nego kod high frequency & low intensity. Dizaci tegova treniraju prakticno svaki dan, bodobilderi najcesce jednu misicnu grupu nedeljno.
dizaci tegova obicno nemaju fibro :D, mislim da je milogled i to imao u vidu.
Dizaci tegova nemaju negativni deo ponavljanja, kao ni "grind movements", a to najvise trosi i misice i CNS. Oni izvode dinamicne, balisticke pokrete, koji se mogu raditi mnogo cesce nego klasicne vezbe, kao sto su benc, cucanj i deadlift.
Link to comment
:Dmalo me precenjuju, valjda zbog sitnice da sam duplo tezi od dvojice najiskusnijih, a oni dizu iz bendza 1,5 svoje tezinecenim sta mogu da radim pa i sam smanjem tezinu da mogu 3x10 da napravima to je inace opusteni termin i opustena ekipa, u proseku petorica, a zenske koje skakucu sa loptama zauzmu veci deo salenemam bas trenera nego je to ekipa koja tuce djirove sa varijacijama, a to neki rade mnooogo godinaa za gay rukavice videcemo :) , i gitaristi neki cekaju da jagodice prokrvare pa ocvrsnu, a neki ih zamotavaju
najvaznije ti je da radis pravilno, od stavljanja prevelikih tezina nemas nikakvih rezultata/ mozes da se povredis. npr ako si pocetnik bench press trebas da radis sa nekih 30-40 kila, ma koliko debeo bio. i neko mora da te kontrolise u pocetku, jer garantovano pravis gomilu gresaka.licno ne znam nikoga kome su zbilja potrebne rukavice (mozda nekom ko dize 150 kila), a i sa gitarom bogami mozes da oladis malo cim pocne da bridi, pa nastavis kasnije. ljudi jednostavno imaju tendenciju da nakupuju gomilu nepotrebnih gluposti kad krenu necim da se bave. evo gledam ovde po parku, pola ovih koji imaju latex gace i specijalne patike i satove za trcanje se jedva vuku, a i slem bi stavili da ima. stukli su nekoliko stotina evra u opremu a sutra moze da im dokurci.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...