Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

ovo je tema gde zli, milogled, estel, morgana, ja i jos nekolicina pricamo o tome koliko dizemo iz benca i sv. mrtvog dizanja. ko je po vasem cenjenom misljenju skinny fat celebrity je tema za chit chat... u stvari nije ni to, to je nesto sta treba spaliti.dakle, backt to the subject: to sto me neko vreme nijer bilo n topiku znaci da dizem nekih 6x95kg. a ne 6x120 koliko sam racunao da cu do sada dizati.

Link to comment
da li je moguce neku temu usrati vise nego sto ste vi sad uradili?
Moguce je. Dokazacu ti to prvi put kad odem na Nauku ili Umetnost.
Link to comment
miraleme, ja sada dizem deadlift 70kg easy a ti si onomad hteo da me otpises...samo da znas ^_^
pa sta, tolko i ja dizem. Edited by Miralem
Link to comment
miraleme, ja sada dizem deadlift 70kg easy a ti si onomad hteo da me otpises...samo da znas ^_^
Koliko puta 70? Bogami, nismo mi nesto puno udaljeni sto se tice mrtvog dizanja, bas mi nekako cudno zvuci da imas toliko snage za tu vezbu. Koje su jos vezbe u kojima dizes vece tezine?edit: nemoj pogresno da me razumes, odnosno da pomislis kako ti ne verujem, nego mi je to zaista cudna tezina. Steta sto vuces te povrede pa ne mozes na cucanj, verujem da bi i tu mogla dobre tezine da izguras, jer cim ti imas snage u nogama i ledjima za tu tezinu na mrtvom, bila bi tu negde i sa cucnjem. Edited by casperbgd
Link to comment
plakace kolena i ledja
A zavisi to od dosta faktora. Meni placu kolena od cucnja, zbog visine, tako da uopste ni ne radim sa sipkom vec na masini, dok sa mrtvim dizanjem nemam nikakvih problema sa bolovima. Cucanj je najopasnija vezba, ali i jedna od najboljih, blago onima koji nemaju problema da ga rade. Kapiram da je fenomenalan osecaj cucnuti sa npr. 150kg sto nije neizvodljivo i za "prirodnjake". Stavise, i 200kg je dostizno bez hemije, preko toga je vec diskutabilno.
Link to comment
[/size]Koliko puta 70? Bogami, nismo mi nesto puno udaljeni sto se tice mrtvog dizanja, bas mi nekako cudno zvuci da imas toliko snage za tu vezbu. Koje su jos vezbe u kojima dizes vece tezine?edit: nemoj pogresno da me razumes, odnosno da pomislis kako ti ne verujem, nego mi je to zaista cudna tezina. Steta sto vuces te povrede pa ne mozes na cucanj, verujem da bi i tu mogla dobre tezine da izguras, jer cim ti imas snage u nogama i ledjima za tu tezinu na mrtvom, bila bi tu negde i sa cucnjem.
sta, sad i ti hoces snimak :Psalim se. smanjila sam sa 3x5 na 2x5, jer me 3x5 izgleda baci u mini-flare ove moje bolesti sledeceg dana (ove bolesti), dok se sa 2x5 sutradan osecam kao kod normalnog 'day after gym' dana. ako pitas za max, nije mi 5 ponavljanja max, mogla bih da izvucem i sesto a za vise sumnjam (i nemoj to vise da me pitas jer me to onda vuce da probam max a max me isto ubije sutradan :) ).koje druge vezbe? :D dl je jedino od vezbi za donji deo tela sto sada mogu da radim. ako znas neku vezbu za noge koja ne ukljucuje kolena (tj. ukljucuje ih koliko i dl) daj predlog. pisala sam vec ovde, squat sam nekoliko puta dovodila do 50kg i odustajala ne zbog snage vec zbog lose forme/bola. tako da si mozda u pravu, da imam zdrava kolena verovatno bi sada i squat bio tu negde blizu (mada mi je dl uvek bio jaci, samo sto ja ne mogu da znam da li je to zbog snage ili prosto zato sto manja gadja moja nezdrava kolena). ostalo sto sada radim su neke rehabilitacione vezbe za gornji deo tela da me izvuce iz totalnog rasula levog ramena i ruke koji je napravio poslednji flare fibromialgije. mada mi je gornji deo tela uvek bio slab.fizio pokusava da mi popravi i kolena, ali za razliku od ramena, ona su na udaru 10+ godina, tako da ja mislim da od teskih squats nema nista (najbolje cemu mogu da se nadam je da cu moci bezbolno da silazim niz stepenice jednog lepog dana). ovo je kratak presek kako ova bolest pogadja misice:

Individuals with Fibromyalgia show a number of abnormal patterns in muscle physiology.

  • High basal levels of muscle tension, even at rest
  • Asymmetries – higher levels of muscle tension in the same muscle on one side of the body than on the other
  • Co-activations – muscles that are not designed to function during a movement are found to tense during the activity
  • Failure to recover after exertion – muscles do not return to relaxation following use
  • Long-term atrophy of muscle tissue, with shortening of muscle fibers and increased sensitivity

ovo poslednje, za atrofiju, je zbog toga sto ljudi sa fibro ne vezbaju, zbog bolova.

Link to comment
ovo poslednje, za atrofiju, je zbog toga sto ljudi sa fibro ne vezbaju, zbog bolova.
Svaka tebi cast sto se tako aktivno boris da poboljsas svoje stanje, uprkos teskocama. Pravi si primer za nas lenstine.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...