Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Imam 1 prakticno pitanje.Elem, za vizu mi treba izvod iz banke tj dokaz da imam dovoljno sredstava za put, isti sam izvadio i sada hocu da podignem dio tih para i od njih kupim avionsku kartu.Medjutim, radnica u banci mi je rekla da se to ne preporucuje jer mogu iz ambasade da provjeravaju da li stvarno imam toliko para kao sto na izvodu pise.Mene interesuje da li oni to stvarno rade, posto mi nije bas najrealnije da oni sad idu i oko svakoga se cimaju, narocito sada pred SP (viza za JAR).
digni para koliko ti treba, pa onda trazi izvod iz banke.
Link to comment

Ne proveravaju. Bar za Shengen nisu. Ja nisam imao 500e na racunu ali mi je Meridijan Banka uvek izlazila u susret uplacujuci mi fiktivnih 500e na racun,izdavajuci potvrdu i odmah ih skidala sa racuna.

Link to comment
tako da ako projekat krene, teheran je samo na par dana, a dalje provincija.
updatereseno je. nista od irana do daljnjeg. kazu poslodavci mogu ja vise, tako da su mi dali krupniji kolac. u aprilu min 30 dana juzna amerika. argentina sigurno, verovatno brazil, mozda cile. cekam detalje. u perspektivi cak i prelazak tamo na duze. jbt ne znam kako zemi da saopstim ovu radosnu vest. nije ni slutila sta ce je snaci :D
Link to comment
Ne proveravaju. Bar za Shengen nisu. Ja nisam imao 500e na racunu ali mi je Meridijan Banka uvek izlazila u susret uplacujuci mi fiktivnih 500e na racun,izdavajuci potvrdu i odmah ih skidala sa racuna.
Dobio sam slicne informacije sa jos par strana, hvala :)
Link to comment
Mozda treba da se prekvalifikujem - moj posao ne zahteva toliko putovanja, pogotovo ne na daleko :(
tvoja silna putovanja su uglavnom turisticka ili poslovna? ovo moje je daleko od uzivanja, vecinu vremena provodim solo po kojekakvim vukojebinama, a sto je najgore, po tipazu volem civilizaciju, centralno grejanje i gradsku guzvu<_<
Link to comment
sve turisticko (+posete prijateljima) i sve iz mog dzepa :(
sto si tuzan covece. ovo znaci da: nisi los sa vremenomnisi los sa lovomnemas zenu oko vrataimas prijateljeuzivancija :thumbup: Edited by banecare1
Link to comment
sto si tuzan covece. ovo znaci da: nisi los sa vremenomnisi los sa lovomnemas zenu oko vrataimas prijateljeuzivancija :thumbup:
Pogodio si pola - :( je bilo za kintu i vreme... sve nesto za [produzeni ako moze] vikend i kombinovanje milja, LCCs, pogresnih fares i sl...
Link to comment
  • 2 weeks later...

bice zabavno ganjati vize kod latinosa. brazilci su garant namerno stavili pogresan lokal na sajtu ambasade u pekingu. posle 3 dana bezuspesnih pokasaja dobiti ih iz ofisa telefonom za dopunsku informaciju oko viza requirements, uzeo sam da zovem sam. posebna prica je sto kad nekome das jednostavne instrukcije sta da uradi, nadajuci se da ce po potrebi ukljuciti mozak, on instrukcije bukvalno shvati i iskljuci sivu masu, ali necu da davim sad oko toga, svakako je off topic. okrenem i dobijem konzulat u sangaju odmah, gde mi rekose par informacija, ali kad sam morao reci da sedim u pekingu, kao da ih je struja udarila. verovatno zbog saznanja da rade posao za kolege iz pekinga :lol: od tog momenta nikakve informacije nisu davali, a na moju zalbu kako ne mogu dobiti pekinski konzulat vec 6 dana i molbu za broj na koji ljudi dizu slusalicu u pekingu, rekose mi mrtvi hladni, da i oni imaju isti broj - ljudi citaju misli.posto vidim da se nista ne desava sa opcijama lokala na kineskom ili engleskom, birao sam portugalski jezik i tipkao lokale dok mi ne odgovore, sto se brzo desilo. brazilka se prvo iznenadila i nasla uvrednjenom sto pricam sa njom engleski, a kako bi me skinula sa veze, na moje zalbe da 8 dana ne mozemo da dobijemo vezu sa konzularnim odelenjem, iscedila je grubo 950 - tj. lokal na kojem sedi sluzbenik za vize (sto naravno nema veze sa lokalom na sajtu). covek dade prilicno komplikovane instrukcije oko biznis vize, ali posto se prica da su zeznuti oko birokratije, videcu da ispostujem sve i idem u napad. sreca pa sam nasao brazilce koji dolaze na sajam u sangaj za 10 dana, a cije gazde su kinezi koje dobro znam, tako da cu izgleda dobiti notarizovano pozivno pismo brzo. zabavio sam se i gledajuci instrukcije za fotografisanje (pdf fajl)argentinci su druga prica. u njihovom konzulatu se javljaju kinezi, ali su nas otkacili tako sto su rekli da u pekingu ne izdaju vize akinezima. to nije normalno, ali posto su pricali kinez u ambasadi i ruskinja iz firme na kineskom, ukljucio sam lost in translation rezim, zamolio da uplasi malo tog kineza, predstavi me kao CEOa strane firme u pekingu i trazi taj satanak, sto je urodilo plodom. na sastanku show. konzul + 2 sluzbenika + 2 vojnika. samo vojnici su bili obrijani. kad su videli da nema sanse da me otkace, rekose da pripremim poziv iz agrenitne, legalizujem brdo dokumenata iz firme gde radim i dodjem, pa ce oni biti jako ljubazni i videti da li mogu napraviti izuzetak, traziti super-turbo-specijalnu dozvolu iz buenos airesa. znaci, moze laganica, ali mora da se napravi cirkus i problem od toga. inace konzul je pljunuti nick cave :D. gledacu da ih busim preko ekonomskog atasea, koji me za razliku od svojih kolega primio bez najave, bez obezbedjenja. za pismo sam nasao drugu firmu sa kineskim gazdama :wicked:nema povlacenja, nema predaje :Pbice tu jos zabave sigurno...

Link to comment
Ako imaš srpski pasoš, šta će ti viza za Argentinu? Nije bila potrebna ranije, jedino ako se promenilo nešto?
imam BiH quadrilingualninisam bas toliki kreten da se drndam 'nako ;)
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...