Jump to content
IGNORED

vize, vize, vize, ze, ze, ze...


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  Ako nekome treba info o Teheranu i generalno Iranu moze da me pita, moj otac je proveo tamo mesec dana prosle godine.  

Edited by vasudeva418
Link to comment

Evo sta meni rekose za taj deo."kot addu is actually a rural area in punjab province, it is only famous for its power plant which is huge, i have never been there and its not at all a place where one would go unless he is some engineer or something"

Link to comment

Ja se izvinjavam sto upadam ovako ali imam svjeze informacije o vizama za JAR:LIST OF VISA REQUIREMENTS FOR PERSONS ATTENDING FIFA MATCHES IN SOUTH AFRICA1 Application form BI-84 E (fully completed on both sides); 2 Passport (valid for 30 days after your return of the intended trip); 3 Proof of financial means to cover cost during stay in South Africa i.e. bank statements, salary Advises, undertaking by host in South Afica; 4 Return/Onward air ticket reservation; 5 2 clear passport-sized photographs ; 6 FIFA match ticket booking voucher.Za nas je zaduzena ambasada u Grckoj a viza moze da se vadi preko agencije Golden Phoenix, Francuska 5, 011/ 263 6647

Link to comment
Za nas je zaduzena ambasada u Grckoj a viza moze da se vadi preko agencije Golden Phoenix, Francuska 5, 011/ 263 6647
Je li to ono ispod coska sa Brace Jugovica na 1,2. spratu? Ja sam tu izvadio prvu JAR vizu 98-e :DJedino sto je islo preko Beca tada...
Link to comment

Nemam pojma, samo sam se cuo telefonom s njima.Kaze gospodja "Saljemo papire petkom i dobijamo ih nazad petkom, znaci traje desetak dana" :lol: Takodje postoji mogucnost da viza bude besplatna sto je veoma ljubazno :D

Link to comment

apropos jar-a, kolega iz joburga se nudi da pomogne oko nabavke karata i smestaja za sp (ovo je zapravo breaking news)kaze da moze i smestaj da organizuje u joburgu, pretoriji, durbanu i kejptaunu. za 6 osoba!za cenu ne znam, ali pretpostavljam da se ugradjuje :) zvacu ga ovih dana, pitacu za detalje.ja letim poslovno u joburg za vreme sp-a cool.gif (isao poslednje 3 godine i dobijao poslovnu vizu uvek sa nekom zajebancijom koju izmisle u konzulatu)pakistan: security department moje firme je u francuskoj i vrlo su rigorozni otkako su pre nekoliko godina, bas u pakistanu, nastradali neki njihovi zemljaci.iran:imamo NO GO za iran, inace bih ja vrlo rado tamo :)

Edited by Billy Parsons
Link to comment
apropos jar-a, kolega iz joburga se nudi da pomogne oko nabavke karata i smestaja za sp (ovo je zapravo breaking news)kaze da moze i smestaj da organizuje u joburgu, pretoriji, durbanu i kejptaunu. za 6 osoba!za cenu ne znam, ali pretpostavljam da se ugradjuje :) zvacu ga ovih dana, pitacu za detalje.ja letim poslovno u joburg za vreme sp-a cool.gif (isao poslednje 3 godine i dobijao poslovnu vizu uvek sa nekom zajebancijom koju izmisle u konzulatu)pakistan: security department moje firme je u francuskoj i vrlo su rigorozni otkako su pre nekoliko godina, bas u pakistanu, nastradali neki njihovi zemljaci.iran:imamo NO GO za iran, inace bih ja vrlo rado tamo :)
Moji su radili u Lahoru prije dvije godine i bilo im je ok.Jutros procitah u novinama da ce mi firma raditi metro u Bagdadu :isuse:
Link to comment

bice vrlo vruce ove poslovne 2010 za mene. u igri su tajvan, kanada (najizvesnije od svega: nuklearka darlington pred kraj marta), pakistan, juzna afrika (jun-jul naravno) i ... upravo javljeno - obala slonovace. u vezi obale slonovace imam mnogo gori osecaj nego u vezi pakistana.zna li neko nesto? :unsure:

Edited by Billy Parsons
Link to comment
zna li neko nesto? :unsure:
FCO kaze:
  • We advise against all but essential travel to areas north of Bouaké and west along a line from the towns of Seguela and Guiglo as these regions are experiencing sporadic disturbances linked to the disarmament process for the former rebel forces and the presence of armed militias. We advise UK nationals to exercise caution when visiting Abidjan and areas of the country south of Bouaké and East along a line from the towns of Seguela and Guiglo. See the Terrorism/Security and Local Travel sections of this Travel Advice.
  • Whilst the situation throughout most of the country is stable, there is a possibility of a deterioration of law and order following the dissolution of the government and the Electoral Commission on 12 February. The elections, which were scheduled for late February/early March 2010, look likely to be postponed.
  • Events can move quickly and localised violence can erupt at short notice; demonstrations intended to be peaceful can turn confrontational and possibly escalate into violence. We advise UK nationals to avoid areas of demonstrations.
  • We are unable to provide formal consular assistance in Ivory Coast. Nonetheless, you should register with our warden network in Abidjan (details below), and our High Commission in Accra, Ghana via LOCATE. Should there be a serious breakdown in law and order, you should seek the assistance of the Embassies of other EU states in Abidjan.
  • There is an underlying threat from terrorism. Attacks (although unlikely) could be indiscriminate, including in places frequented by expatriates and foreign travellers.

Link to comment
u vezi obale slonovace imam mnogo gori osecaj nego u vezi pakistana.zna li neko nesto? :unsure:
google "cocoa wars" kod mene u firmi bila diskusija kako raditi cocoa beans direktno sa izvora sirovine, ali posto je istrazivanje trzista zahtevalo oklopno vozilo i ozibljnu naoruzanu pratnju, batalismo tu ideju :D
Link to comment

Imam 1 prakticno pitanje.Elem, za vizu mi treba izvod iz banke tj dokaz da imam dovoljno sredstava za put, isti sam izvadio i sada hocu da podignem dio tih para i od njih kupim avionsku kartu.Medjutim, radnica u banci mi je rekla da se to ne preporucuje jer mogu iz ambasade da provjeravaju da li stvarno imam toliko para kao sto na izvodu pise.Mene interesuje da li oni to stvarno rade, posto mi nije bas najrealnije da oni sad idu i oko svakoga se cimaju, narocito sada pred SP (viza za JAR).

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...