July 1, 20241 yr Zar se patoka ne baca kod pecenja rakije ? To je ono prvo sto izadje ? @pbg12345 mi smo domacu rakiju, u luksuznom pakovanju Prolom vode, prodavali po 1000 rsd/l, ali to su male kolicine i poznanicima Edited July 1, 20241 yr by Lezilebovich
July 1, 20241 yr 1 hour ago, triple_nippled said: nije problem ni da se razblazuje tom slabijom, tzv patokom...prosto treba odvajati cist destilat/ "srce" rakije...a moze se razblazivati i tom slabijom ako zadovoljava standarde. tj ako nije kisela, pokupila shtroku itd....to je do kazandzije, da pokupi ono sto valja. kakko god, cini mi se da i ova godina ne obecava sto se rakije tice da, to je to sigurnije je svakako ostaviti samo srce i razblaziti destilovanom vodom, nego nagadjati kakvog je sastava i ukusa onaj slabiji deo koji kasnije istice a niti imam uslove (opsremu) niti iskustva, za neka ozbiljnija testiranja, provere itd ma katastrofalna je godina za sve ubrzan je rast, vegetacija, zrenje, ali plod izuzetno nekvalitetan, govorim i o vocu i o povrcu jbg, klima je otisla u kurac, temperature em visoke, em velika kolebanja, padavine kada ih ima izuzetno obilne gomila sto voca, sto povrca truli, a da nije ni sazrela u potpunosti 9 minutes ago, Lezilebovich said: Zar se patoka ne baca kod pecenja rakije ? To je ono prvo sto izadje ? @pbg12345 mi smo domacu rakiju, u luksuznom pakovanju Prolom vode, prodavali po 1000 rsd, ali to su male kolicine i poznanicima ja sam tako nekako i zamislio, 1200(10e) na litar, a1000 na nesto vecu kolicinu medjutim ovi kontakti, koji su ponavljam iz specificnog kraja, kazu da je to preterano, kod njih je dobra rakija 700-800 din a kao sto rekoh, za beograd nemam konkretne informacije to je na ulozeni posao smesna cena u tom slucaju radije necu da se gnjavim sa svim tim i sacekati da se za koju godinu ispoklanja odredjena kolicina, pa onda ponovo peci, ako vocnjak pozivi do tad
July 1, 20241 yr Znam par ljudi koji uzimaju rakiju za tih 1000-1200, ali i meni je to malo previše. Mislim da nije dao max 1000 za neku koja mi baš leži. U poslednje vreme nabavljam preko tasta od njegovog drugara iz Milanovca/Takova za oko 700 din/l.
August 14, 2025Aug 14 24 minutes ago, Valk said:Koju rakiju iz Srbije da kupim za poklon Hrvatima?https://www.enotekapremier.rs/sr/rakija.html?srsltid=AfmBOooc9rEDCEHfx51TU-dLQ4uiDO_Y2RM0CqQTO6ytbxNbaB3-jHjoovo ti je super radnja, imaš top izboru onoj beloj zgradi prekoputa merkatora, gde je crna ovcamoj predlog je njkv šljvesad vidim nema je na stanju Edited August 14, 2025Aug 14 by kud u maglu Simoviću
August 14, 2025Aug 14 Hvala vam na trudu, rakije nikad ne kupujem jer moj zet peče svoju i toga uvek imam u kući za goste (ja ne pijem). Svakako ovo tefterišem.Poklonoprimac me slučajno spasio izjavom kako obožava naš Gorki list tako da sam mu odmah to i kupila. P.S. flaše ovih fensi rakija su baš dobre, zato me malo plaši da nisu marketing i dizajn ++ u odnosu na kvalitet.
August 14, 2025Aug 14 1 hour ago, johan nagel said:Може Горда ал ако цена није превише битна онда Јелички Дукат, нема грешке.Bolje Gorda od Dukata ipak, ja mislim. Dukat baš ima šmeka nečega odležalog dugo u drvenom buretu, ali po onome što sam načuo, taj šmek nije baš potpuno autentičan.Bojkovčanku su mi isto hvalili (ja nisam probao). @Valk , ako misliš da bi im se posebno svidela etno etiketa, i to ti je opcija.Što se tiče konkretne voćke, to baš zavisi od preferencija korisnika, ali pošto je na poklon, verovatno je šljiva najbolji izbor kao najautentičnija varijanta.Edit: meni su bile dobre i Hubert i Manastir Kovilj, ali mislim da su obe bile kruške, njihove šljive nisam probao. Edited August 14, 2025Aug 14 by Greek Freak
August 14, 2025Aug 14 1 minute ago, Greek Freak said:baš ima šmeka nečega odležalog dugo u drvenom buretu,meni je zbog ovoga npr Zaric Kraljica bas neprijatna Edited August 14, 2025Aug 14 by Lezilebovich
August 14, 2025Aug 14 53 minutes ago, Lezilebovich said:meni je zbog ovoga npr Zaric Kraljica bas neprijatnaPovuci rec!Odlicna rakija!To da im kupis @Valk
August 14, 2025Aug 14 Ja sam veceras prvi put upoznao Moskovskaya vodku. Brat Italijan sipa onako ofrlje jer nece niko dugi da pije.
August 15, 2025Aug 15 5 hours ago, bags said:Ja sam veceras prvi put upoznao Moskovskaya vodku. Brat Italijan sipa onako ofrlje jer nece niko dugi da pije. nadam se da je fretello drzi u zamrzivacu
August 15, 2025Aug 15 50 minutes ago, banecare1 said:nadam se da je fretello drzi u zamrzivacu Brlja, a?Edit: jok i nije. Vidim da čak i kod mene ima za ispod 10 baksa bomba Edited August 15, 2025Aug 15 by bios
Create an account or sign in to comment