Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

žestina

Featured Replies

Zar se patoka ne baca kod pecenja rakije ? To je ono prvo sto izadje ? 
 

@pbg12345 mi smo domacu rakiju, u luksuznom pakovanju Prolom vode, prodavali po 1000 rsd/l, ali to su male kolicine i poznanicima

Edited by Lezilebovich

  • Replies 1.1k
  • Views 123.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • danas smo kod sofi i nasosa pripomogli pečenje grčke loze u dve iteracije - cipuro i cipuro sa slatkim anisom koji neki znaju i kao uzo. za uzo je još rano, radio se prepek osnovne rakije dok smo se m

  • Frank Pembleton
    Frank Pembleton

    A @gospa buba viri iza flaše.... ... Shiit has hit the fan

  • Vrlo dobar, blag i mirisan

Posted Images

1 hour ago, triple_nippled said:

nije problem ni da se razblazuje tom slabijom, tzv patokom...prosto treba odvajati cist destilat/ "srce" rakije...a moze se razblazivati i tom slabijom ako zadovoljava standarde. tj ako nije kisela, pokupila shtroku itd....to je do kazandzije, da pokupi ono sto valja.

 

kakko god, cini mi se da i ova godina ne obecava sto se rakije tice

 

 

da, to je to

sigurnije je svakako ostaviti samo srce i razblaziti destilovanom vodom, nego nagadjati kakvog je sastava i ukusa onaj slabiji deo koji kasnije istice

a niti imam uslove (opsremu) niti iskustva, za neka ozbiljnija testiranja, provere itd

 

ma katastrofalna je godina za sve

ubrzan je rast, vegetacija, zrenje, ali plod izuzetno nekvalitetan, govorim i o vocu i o povrcu

jbg, klima je otisla u kurac, temperature em visoke, em velika kolebanja, padavine kada ih ima izuzetno obilne

gomila sto voca, sto povrca truli, a da nije ni sazrela u potpunosti

 

9 minutes ago, Lezilebovich said:

Zar se patoka ne baca kod pecenja rakije ? To je ono prvo sto izadje ? 
 

@pbg12345 mi smo domacu rakiju, u luksuznom pakovanju Prolom vode, prodavali po 1000 rsd, ali to su male kolicine i poznanicima

 

 

ja sam tako nekako i zamislio, 1200(10e) na litar, a1000 na nesto vecu kolicinu

medjutim ovi kontakti, koji su ponavljam iz specificnog kraja, kazu da je to preterano, kod njih je dobra rakija 700-800 din

a kao sto rekoh, za beograd nemam konkretne informacije

 

to je na ulozeni posao smesna cena

u tom slucaju radije necu da se gnjavim sa svim tim i sacekati da se za koju godinu ispoklanja odredjena kolicina, pa onda ponovo peci, ako vocnjak pozivi do tad

 

Znam par ljudi koji uzimaju rakiju za tih 1000-1200, ali i meni je to malo previše. Mislim da nije dao max 1000 za neku koja mi baš leži. 

 

U poslednje vreme nabavljam preko tasta od njegovog drugara iz Milanovca/Takova za oko 700 din/l.

  • 1 year later...

Koju rakiju iz Srbije da kupim za poklon Hrvatima?

Gorda !

Oko 4.000 rsd- top rakija

Edited by Lezilebovich

24 minutes ago, Valk said:

Koju rakiju iz Srbije da kupim za poklon Hrvatima?

https://www.enotekapremier.rs/sr/rakija.html?srsltid=AfmBOooc9rEDCEHfx51TU-dLQ4uiDO_Y2RM0CqQTO6ytbxNbaB3-jHjo

ovo ti je super radnja, imaš top izbor

u onoj beloj zgradi prekoputa merkatora, gde je crna ovca

moj predlog je njkv šljv

e

sad vidim nema je na stanju

Edited by kud u maglu Simoviću

Може Горда ал ако цена није превише битна онда Јелички Дукат, нема грешке.

Hvala vam na trudu, rakije nikad ne kupujem jer moj zet peče svoju i toga uvek imam u kući za goste (ja ne pijem). Svakako ovo tefterišem.

Poklonoprimac me slučajno spasio izjavom kako obožava naš Gorki list tako da sam mu odmah to i kupila.

P.S. flaše ovih fensi rakija su baš dobre, zato me malo plaši da nisu marketing i dizajn ++ u odnosu na kvalitet.

1 hour ago, johan nagel said:

Може Горда ал ако цена није превише битна онда Јелички Дукат, нема грешке.

Bolje Gorda od Dukata ipak, ja mislim. Dukat baš ima šmeka nečega odležalog dugo u drvenom buretu, ali po onome što sam načuo, taj šmek nije baš potpuno autentičan.

Bojkovčanku su mi isto hvalili (ja nisam probao). @Valk , ako misliš da bi im se posebno svidela etno etiketa, i to ti je opcija.

Što se tiče konkretne voćke, to baš zavisi od preferencija korisnika, ali pošto je na poklon, verovatno je šljiva najbolji izbor kao najautentičnija varijanta.

Edit: meni su bile dobre i Hubert i Manastir Kovilj, ali mislim da su obe bile kruške, njihove šljive nisam probao.

Edited by Greek Freak

1 minute ago, Greek Freak said:

baš ima šmeka nečega odležalog dugo u drvenom buretu,

meni je zbog ovoga npr Zaric Kraljica bas neprijatna

Edited by Lezilebovich

53 minutes ago, Lezilebovich said:

meni je zbog ovoga npr Zaric Kraljica bas neprijatna

Povuci rec!

Odlicna rakija!

To da im kupis @Valk

Ja sam veceras prvi put upoznao Moskovskaya vodku. ohmy

Brat Italijan sipa onako ofrlje jer nece niko dugi da pije. lolol

5 hours ago, bags said:

Ja sam veceras prvi put upoznao Moskovskaya vodku. ohmy

Brat Italijan sipa onako ofrlje jer nece niko dugi da pije. lolol

nadam se da je fretello drzi u zamrzivacu hihi

50 minutes ago, banecare1 said:

nadam se da je fretello drzi u zamrzivacu hihi

Brlja, a?

Edit: jok i nije. Vidim da čak i kod mene ima za ispod 10 baksa bomba lolol

Edited by bios

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.