Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

ovo originalno nije bila tema samo za rakije pa da vratimo malo stvar na početke

 

naime samo da podelim da se u gradu pojavio apsolutno najbolji džin koji sam pio ove godine a pio sam svašta

 

letos u nekom tranzitu preko atine naletim u djutiću na ROKU, japanski džin koji prodaje njihov konglomerat santory koji stoji i iza velikog broja glasovitih japanskih viskija.

 

pošto je bila ok cena, čini mi se 26e uzmim i oduševim se toliko da mi je postao favorit za ovo leto, u svim oblicima - klot sa par kocki leda i par kapi vode, ili u prostijim koktelima - najčešće sok od limete i kisela voda, sa par tankih slajseva krastavca

 

u suštini vrlo jednostavan džin ali daleko sofisticiraniji od većine razvikanih britanskih iz slične cenovne klase - naglasak na herbalnim aromama koje prosto sijaju iz čaše kada se piće opusti.

 

i pre neki dan uđem u lokalni vino i tako to u njegoševoj i ničim izazvan ugledam na polici - ROKU

 

cena slična, oko 30e, zove me da ga kupim.

 

s obzirom da sam nedavno preležao koronu i nemam cirkatorski apetit, suzdržao sam se, ali je samo pitanje vremena kada ću da se vratim i pazarim.

 

ako volite džin ovo morate da probate.

 

OBC-Spirits-Roku-Gin_2048x.jpg?v=1655365

 

 

 

 

Edited by Eleniko
  • Hvala 2
Link to comment

uvek gledam da svratim u botanical basket kada sam u sangaju. do nedavno nisam ni znao da postoje barovi gde se pije samo gin i gin based cocktails. ne secam se da sam probao roku, svakako cu sedeci put. 

 

vidim da ima da se naruci taj gin za 37 EUR, ali sacekacu sangaj, jer kuci prakticno ne pijem. 

 

japanci imaju odlicnu prodaju pica u kini. firme kao suntory, kirin, asahi razbijaju

 

WechatIMG6250.jpg

 

 

 

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

danas smo kod sofi i nasosa pripomogli pečenje grčke loze u dve iteracije - cipuro i cipuro sa slatkim anisom koji neki znaju i kao uzo. za uzo je još rano, radio se prepek osnovne rakije dok smo se mi obžderavali kao i uvek u ovoj familiji. sofi inače najbolje kuva na ostrvu i ima knjigu tradicionalnih ostrvskih recepata. nasos je integrisao destileriju u životni prostor, u podrumu je postrojenje za pripremu kljuka koji se automatski ubacuje u kazan za pečenje i onda dalje po protokolu. savršeno domaćinstvo.

 

F9IwvcoWAAAxVyM?format=jpg&name=large

 

F9Iwwm9XYAAMyHl?format=jpg&name=large

 

F9IwxgkW0AArBBX?format=jpg&name=large

 

 

  • +1 6
  • Wub 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...