Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

11 minutes ago, adam said:

Moguce... nisam do sad cuo tako nesto al daleko od toga da se ne desava. Samo mi to grozan bilo malo grubo s obzirom da je to dzin koji je najvise u upotrebi cak i u poslednjih 10ak godina potpunog preporoda u proizvodnji. 

Ajoj, nisam ni pomislila na rasprostranjenost upotrebe niti bilo šta drugo, prosto mi se otelo kao reakcija na taj džin.

Nije mi bila namera da vređam bilo koga. Ko voli, prepuštam mu. Ja ću Beefeater :)

 

 

 

Link to comment
Just now, Lena said:

Ajoj, nisam ni pomislila na rasprostranjenost upotrebe niti bilo šta drugo, prosto mi se otelo kao reakcija na taj džin.

Nije mi bila namera da vređam bilo koga. Ko voli, prepuštam mu. Ja ću Beefeater :)

 

 

 

I ja cu pre beereater :) al ako ga nema u radnji do kuce, uzecu gordon's,  necu se protezati po gradu. 

Link to comment
7 hours ago, banatjanin said:

To je napravio privatno nekadašnji tehnolog, i kasnije direktor, rahmetli Prokupca iz Prokuplja, čovek koji je smislio i patentirao originalnu Stomakliju i Manastirku. 

nisam znao, svaka mu cast, to je 1 ozbiljna zaostavstina.

steta sto zemlja srbija vremenom samo sjebava dobre stvari.

Link to comment

Update...

Uzet Beefeater, cenovno kao i Gordon's.

E sad, koji beli vermut? Martini, Cinzano, Caldirola? Poredjano po ceni od skupljeg...ima li neke velike razlike ili je do brenda?

Link to comment
19 hours ago, banatjanin said:

received_3764909763533943.thumb.jpeg.11581c90de758c45a847ca5b7d5fba9b.jpeg

 

Žena i ja se ozbiljno navukli na ovo. Sa zadovoljstvom stučem par komada uz večeru vikendom. Pomaže mom gastritičnom želucu, a i baš je dobro. 

 

To je napravio privatno nekadašnji tehnolog, i kasnije direktor, rahmetli Prokupca iz Prokuplja, čovek koji je smislio i patentirao originalnu Stomakliju i Manastirku. 

Uzeo u Lidlu, doduse obicnu sljivu, ne ovu travaricu, pise odlezala 4 godine, pitka, po mom ukusu. 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, vookela said:

Update...

Uzet Beefeater, cenovno kao i Gordon's.

E sad, koji beli vermut? Martini, Cinzano, Caldirola? Poredjano po ceni od skupljeg...ima li neke velike razlike ili je do brenda?

vermut za martini treba biti suvi ili ekstra suvi - dry/extra dry. znaci na flasi treba da pishe dry vermouth ili extra dry vermouth. obicno su zelene flase. beli su slatki a to moze biti problem.

Link to comment
vermut za martini treba biti suvi ili ekstra suvi - dry/extra dry. znaci na flasi treba da pishe dry vermouth ili extra dry vermouth. obicno su zelene flase. beli su slatki a to moze biti problem.
Uzeo Martini extra dry, beli
Link to comment
1 minute ago, vookela said:
11 minutes ago, adam said:
vermut za martini treba biti suvi ili ekstra suvi - dry/extra dry. znaci na flasi treba da pishe dry vermouth ili extra dry vermouth. obicno su zelene flase. beli su slatki a to moze biti problem.

Uzeo Martini extra dry, beli

taj ce da ti radi posao. samo da nije sladak. za potpuni ugodjaj, treba ti i komadic limunove kore. recnes nozem, gledas da skines samo koru, pa pre nego sto ubacis u casu malko stegnes, taman tolko da prsne u oko :) bitno je da bi se ta esencija ukusa iz limunove kore pomesala sa ostalim sastojcima.

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...