Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

Kazem ti @chandramasti ne dozvoljavaju to zaledivanje, ako nisu bila jaja i to vise komada (ja pravim od 5) i/ili slatka mlecna pavlaka, onda mora da se mesa. Ranije su ti aparati samo mesali, da se dobije kremasta struktura, donekle stezali, ali morala smesa svakako u zamrazivac, nesto ne verujem da je sada drugavuje, ne verujem da ovaj malisa moze da zamrzne bas. Mada nisam citala uputstvo.

 

To kad kazem moras rucno da mesas na sat/sat i po, to promesas samo, nije to sad neko mesanje ne znam kakvo. 

Ali ok, ako te smara, vidi po recenzijama sta ljudi pisu, pa odluci.

 

Karamelizovani lesnici da, prvo se zapravo secer karamelizuje, dodaju blago tostirani lesnici, koliko da oblozi karamel svaki, izlije da se ohladi i onda samelje. Cista perverzija za razne kremove, sladolede i ostale slatkise.

A nisam stavljla nista umesto secera 🙃

 

 

  • +1 1
  • Wub 1
Link to comment
27 minutes ago, chandra said:

 

Jeste offtopic, ali sad moram da objasnim izvor - sluzio sam vojsku u jedinici s klincima iz Sente, Bajmoka, Backe Topole, Subotice. Trpali su dzem cak i preko onog mesnog nareska, a u kajganu redovno. Uzorak mi je mali, relativno etnicki obojen i moguce da je bilo po sredi neko drugo objasnjenje. Vojska je puna bizarnosti.

Trpao sam i ja kilo kiselog mleka preko spanaća kod tetke Milunke, samo da bih ga nekako progutao.

Ne mogu, ne jedem spanać, nisam gladan... kod tetke Milunke nisu bile opcije.

  • Haha 2
Link to comment
28 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

imaćeš 100 kila ako ga uzmeš

 

E, kasno za to (imam 110)...

 

 

 

Kad smo kod kokosa, kupio sam neki od kokosa/banane, utisci kad se proba...

Link to comment
1 hour ago, Lancia said:

To pazaris u Mercadoni? Cini mi se da sam video.

 

Izmedju ostalog. Taj je najpristupacniji - pistaci, kokos, mango - meni su sva tri dobra. Samo je relativno skup s obzirom na malu kolicinu (mercadona inace, imam utisak, podivljala s cenama).

 

Kad ih izvadis iz zamrzivaca, sacekaj minut pre nego sto probas. Ne krace jer su pretvrdi i ne mnogo duze jer krenu da se tope. Nemam pojma kako Japanci to jedu.

Edited by chandra
Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

imaćeš 100 kila ako ga uzmeš

 

Sjajno, idem odmah da pazarim ako cu jos i neko kilo da skinem. :D Upropasti me covid nacisto.

 

Kad sam vec ovde, najlepsi semifredo, doduse da se odmah pojede - pravim za drugare vegane: konzerva kokosovog mleka (ohladjena u fridzu, ali ne zamrznuta), malo nekog sirupa (agava ili urme), dva persimona (kakija) zaledjena i istrugana, i kasika onih semenki od kardamoma. Sve to u blender i za 20 sekundi ispadne ludilo. Samo je bitno da se persimon dobro usitni pre stavljanja u blender. Probali sa jos nekim vocem i bilo dobro - kardamom mu daje neki poseban smek. Nisam probao da zamrznem vec gotovu smesu, a i nije bilo prilike - sve se olize odmah.

 

  • Haha 2
Link to comment

Probao Bananicu, meh, ukus suviše blizu ledenoj bananici koja mi je bezveze. Kao da se izgubi previše ukus bananice kad je u hladnoj varijanti. Spram omiljene mi Frikove plazme u čašici ili onih italijanskih od 200ml iz Lidla, k'o nebo i zemlja.

Link to comment

zasto li je kupovni puding u casi toliko ukusniji od onog iz kesice?

sutra cu da eksperimetisem

opit 1 - skuvan sa vise mleka 

opit 2 - skuvan sa vodom

Link to comment

Sa vodom??

Sa vise mleka bice retko, ne utice mnogo na ukus, mada da, lepsi je kad nije previse cvrst,  vec vise kremast.

Bolje skuvaj sa mlecnom pavlakom, nisam probala samo razmisljam ili pola-pola, pola pavlake, pola mleka.

  • +1 1
Link to comment

moze kao opit 3

glavna zamerka kuvanom je da je mnogo gust, vise pihtijast

kupovni je nekaako laksi, odatle ideja sa vodom

primetila sam da nije bitna razlika da li mutim isti slag sa vodom ili mlekom, pa cu da probam i sa pudingom.

slag malo bolje ispadne sa kiselom vodom 

Edited by Sara
Link to comment
4 hours ago, Sara said:

moze kao opit 3

glavna zamerka kuvanom je da je mnogo gust, vise pihtijast

kupovni je nekaako laksi, odatle ideja sa vodom

primetila sam da nije bitna razlika da li mutim isti slag sa vodom ili mlekom, pa cu da probam i sa pudingom.

slag malo bolje ispadne sa kiselom vodom 

Mlecne masti daju ukus, sa vodom je bljutavo, bez obzira na secer, a ako dodas malo vise mleka ili sl.pavlake bice kremastije i kuvaj za pola min krace.

 

Slag je nesto drugo  i sadrzi mleko u prahu i mlecne proteine, i opet je ukusniji sa mlekom, dok sa kiselom  samo njegova forma duze traje na torti recimo.

Puding je obican skrob.

Edited by Jumanji
  • +1 1
Link to comment

Ovo sto ja pravim, ako moze. 300 grama jagoda, 150 grama secera, jedno kiselo mleko, smuckejsen die beste...na nemackom.

Edited by Nesh
Link to comment
9 hours ago, Sara said:

zasto li je kupovni puding u casi toliko ukusniji od onog iz kesice?

 

 

 

mozda zbog drugacijeg proizvodnog procesa u fabrici i verovatno dodatka nekoliko emulgatora  da zadrzi teksturu i jos kog dodatka da poboljsa ukus...fabrika je fabrika i tesko da se moze pobediti.

 

procitaj sastav kupovnog pudinga i samo ce ti se kasti..

  • +1 3
Link to comment
12 hours ago, Sara said:

zasto li je kupovni puding u casi toliko ukusniji od onog iz kesice?

sutra cu da eksperimetisem

opit 1 - skuvan sa vise mleka 

opit 2 - skuvan sa vodom

e a jesi probala onaj što se ne kuva. ja sam kupila ali nisam probala da napravim, stoji mi... inače ni ne umem da skuvam puding, uvek mi se zalepi, zgrudva i ni na šta ne liči.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...