Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

2 hours ago, nisam ja said:

a i ne vidim šta bi bio problem sa medom

kao što sam napisao ne dezintegriše se lepo, kada je jedan od sastojaka zaleđena tvar(u mom slučaju je to uvek višnja, malina a u tvo će biti banana) med koji stavim u smesu se pretvori u neke sitne kuglice i bude baš glup

jednom sam ga stavio i nikad više. banana sama po sebi ima sasvim dovoljno šećera

 

ima neki crveni mix, e to i banana je top ima

 

 

a ako insistiraš na medu potrudi se da svi sastojci budu sa spoljne temperature stavljeni u blender

Link to comment
1 minute ago, copkillah said:

 

ali mislim da mora da se napravi jače nego što bismo inače pili, nije mi ispalo baš nešto iz prvog pokušaja :D

pravila sam i jace, i dalje nije nesto, ali je makar pravo hladno 😀

u poslednje vreme samo ostavim casu limunade u frizu da se polusmrzne, onako, sa kristalima, to mi je sada hit.

Link to comment
3 hours ago, slepa živana said:

e a jesi probala onaj što se ne kuva. ja sam kupila ali nisam probala da napravim, stoji mi... inače ni ne umem da skuvam puding, uvek mi se zalepi, zgrudva i ni na šta ne liči.

danas sam videla taj sto se ne kuva i pomislim da je sigurno sranje, pa nisam ni kupila, a trebala sam, kao opit br 4

Meni puding uspe samo 50% bude odlican dok je vruc ali cim se ohladi obezvezi 

Nije mi neki plan da kuvam na ovu vrucinu, bolje da odlozim

Link to comment

Uzeo sam da probam dva Štark/Moritz sladoleda koja su me najviše zanimala, 199 din. po čaši.

Smoki je mlečni sladoled sa smuljanim puterom od kikirikija i nekakvim "crunchy" komadićima na vrhu. Prepliću se slatko i slano. Da više liči na pravi Smoki, ne bi valjalo.

Bananica mi je bila veliko razočaranje dok nisam skapirao da sam greškom zgrabio Najlepše želje. :D To je najobičniji čokoladni sladoled, ali je na vrhu izlomljena NŽ čokolada pa se oseća karakterističan ukus.

Edited by msv
Link to comment

Neću više da kupujem ovu zaleđenu hemiju.

Pravio sam u blenderu sa zamrznutim bananama uz dodatak malo mleka, urme i borovnica, u jednom, i kakaa, u drugom slučaju.
Pravio bih ponovo, ali bih dodao i avokado, da li će imati efekta u smislu da bude kremastiji, kao da sam sl pavlaku stavio?

Послато са LEX829 помоћу Тапатока

Link to comment

Kad smo već kod banane, stigli su u Lidl sladoledi od banane, narandze, ananasa i passion fruit-a (u pakovanju od 4). Sve preporuke...

Link to comment
On 21.6.2021. at 7:16, nisam ja said:

ja kontam da je sladoled od pasulja odlicna stvar. 

 

 

zapravo jeste, jeo sam sladoled od azukija u japanu i vrlo je sličan po ukusu sladoledu od kestena a pritom ima bolju (pasuljastu) strukturu.

 

od soje isto odličan.

 

mada nije seks kao crni susam ali ne možeš imati sve, mudrost stare babe iz vratarnice.

  • +1 1
Link to comment


On 22.6.2021. at 10:56, chandra said:




Mi se opako navukli na mochi sladoled. kao mala kugla sladoleda oblozena opnom od pirincanog brasna. Doduse porodica podeljena - jedan deo obozava, drugi ne podnosi.




 




191203101225-mochi-ice-cream-1-exlarge-1




 




https://edition.cnn.com/2019/12/09/success/mochi-ice-cream/index.html




 




https://tastesbetterfromscratch.com/mochi-ice-cream/






 




Ovo je bilo fantasticno bacanje novca. :unsure::laugh:




Bile su samo cokolada i kokos, uzeh cokoladu.


Link to comment

Probala Crazy Cat sladoled, gostovali sa fridžom na setu i konferenciji za štampu na snimanju novog Šijanovog filma u dvorcu Fantast pa malo počastili i nas novinare. Odličan sladoled. Crna čokolada savršena.

Link to comment
  • 2 weeks later...

Na wolt ima akcija, Bubamara iz Kosovske, 3 ukusa, 500g džabe dostava i sve to za 500din

 

Pistać odličan, italijanski lešnik ipak bolji.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...