Jump to content
IGNORED

Sladoled


FranziskaKafka

Recommended Posts

De, ne budite tako kruti  :)

 

Pa nisu sladoledžije izmislile slatko - slane kombinacije, jedu to ljudi i ume da bude jako dobro. 

 

Nisam probao, ali rado hoću. Moritz ume da napravi sladoled, a kontam da nije daleko od već klasičnih peanut butter sladoleda, jer ukus Smokija je vrlo blizu. Još ako ima nešto ekspandirano ili neki kranč da imitira teksturu, ne vidim šta može da bude loše

Link to comment

Nemam nista protiv, ali to mesanje svuda slanog u slatkisima, izmislili Ameri i naravno preteruju. Slankasti karamel mi je vrhunac i jedino dovoljan, iako sam otvorena uvek da probam sve. Da probam.



Link to comment
16 hours ago, msv said:

 

Crna ovca ima onu slanu karamelu, gorgonzolu i sl. Čudno, ali nije nejestivo.

Baš ću da probam to...

 

Brka na kraju Birjuzove ili pocetku Sremske je imao ajvar, neke sladolede s vinima, kamilicu i jos kojesta. Bili su odlicni. Meni bolji od Ovce, lepsu teksturu su imali. Ne znam da li mesto jos postoji.

 

 

Nego, jel ima neko savet za one aparate za pravljenje sladoleda u kucnoj radinosti? Sta je tu najisplativije i najzgodnije za mlecne sladolede? Bio je neki aparat koji se stavljao ceo u friz, pa je tamo vrteo, ali to mi deluje bas zajebano - em treba imati dovoljno mesta u frizu (i dovoljno veliki friz), em si limitiran da pravis jedan po jedan ukus... Vidim da ima svasta nesto u ponudi, od 20-30 EUR do 100+.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, nisam ja said:

ja kontam da je sladoled od pasulja odlicna stvar. 

tzv kesten pire od pasulja. devedesetih si ti bio odvec mlad da bi eksperimentisao sa sirotinjskim i dostupnim namirnicama, ali kada se pireu od pasulja doda secer i rum, to ispadne to.... cak i nije bilo lose 

sto ce reci da bi i sladoled, kao onaj od kestena mogao da valja, mozda :D

Edited by nezvanova
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, chandra said:

Brka na kraju Birjuzove ili pocetku Sremske je imao ajvar, neke sladolede s vinima, kamilicu i jos kojesta. Bili su odlicni. Meni bolji od Ovce, lepsu teksturu su imali. Ne znam da li mesto jos postoji.

 

To je Poslastičarnica, postoji još uvek

  • +1 1
Link to comment
14 hours ago, nisam ja said:

ja kontam da je sladoled od pasulja odlicna stvar. 

 

Ja probah u drugoj polovini 80-ih u nekoj poslasticarnici sa "pravim italijanskim gelatom" na moru (ili Pula ili Sibenik) i nije bilo lose. Secam se da mi se grozila sama ideja kad sam video da to ima, a u stvari nije bilo strasno :lolol:

Link to comment

samo suv smoki dolazi u obzir

 

btw. vise puta mi se desilo da kad kupim sladoled na akciji u Veru (lokalnom) bude pun leda kao da se otapao pa ledio ponovo, rekla sam nikad vise i danas opet pojedoh govno 

 

e. kad ima puno ukusa, ja sam od onih pacijenata sto 5 sati biraju sta ce, i na kraju uvek bude malaga

Edited by Sara
Link to comment

Isto, samo pistaći.
 

Inace, nisam siguran da su Ameri izmislili, u Skandinaviji se cepa slani slatkis redovno. Ako vam neko u Danskoj ponudi Haribo gumene bešte glavom bez obzira.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...