Jump to content
IGNORED

SBB promenio cene internet usluga


Lloyd Wyman

Recommended Posts

Neobee

 

Ocaj i katastrofa.

 

Ajde sto je ponuda u startu losija od kabla ali ono sleparenje  :ph34r: P2P po pravilu u toku dana uopste ne funkcionise i tek negde od ponoci do 4-5 ujutro mozes da skines nesto. Definitivno sam ih otkacio kad su osakatili i normalan down. Tada sam njima mesecno placao oko 2000 za net plus jos 700-800 kinti za rapidshare i to je neko vreme lepo radilo dok nije pocelo da skida par kilobajta po sekundi....

 

Posle predjem na sbb za iste pare i u startu dobijem vece brzine, p2p radi punom parom 24/7...

 

Jedino sto mi je ikad smetalo kod sbb neta je sto ne menja ip posle svakog diskonekta. To ume da smeta ako hoces da skidas sa nekih servisa bez naloga.

 

edit: kabl ftw

 

5658488950.png

Edited by katamaran
Link to comment

Meni je adsl Orion radio odlicno godinama. Dok nisam resio da ukinem fiksni broj kad mi je olos iz Tekekoma bio iskljucio racun zbog 1000 din duga. I sad se jebem sa antenom na krovu koja nije bas pouzdana...

Link to comment

Nemoj adsl ako možeš kabl

 

Za adsl me vežu odlične uspomene kod Oriona, tadašnjeg Sezamproa, kad su počeli da ga uvode, posle dialupa, bilo je fenomenalno

Isto kao kad sam sa adsla prešao na Ikomov kabl. Sve u svoje vreme

Link to comment

Imam neku ponudu za telekom adsl pa se nadam da ce da sljaka kao sbb net.

Moje iskustvo je pre vise od pet goidna pa bolje vidi sa ovima sto su skorije koristili :)

 

Al po meni uvek kabl > ADSL

Link to comment

Ja sa Orionom uzasna iskustva , nastavio kod njih jer sam bio na SezamPro gde je bilo super...

Onda mi prekipelo i razlaz je bio uz psovanje itd...

Sad sam ovde na SBB kablu i zadovoljan sam.Sve radi sto sam ocekivao i potpisao.

ADSL MTS probam na jednoj drugoj lokaciji i bogami vec stuca

Link to comment

Ja sam nekih 16-17 godina na Orionu. Od Sezam dialup kartica, pa dalje... Al doslo vreme za rastanak. Popizdeo sam prvo kad sam na novom nalogu za caleta na selu dobio 300 din bolju ponudu od moje ponude posle 15+ godina saradnje. Uh kako sam ih tada napusio... Jebe se njima za stare klijente.

Link to comment

Katamaran, evo jedno neprecizno i nepotpuno objašnjenje, ali za "običnog" korisnika korisno... Da bi imao Internet dovoljan ti je modem koji služi da bi se konektovao na mrežu tvog provajdera. Kad se konektuješ, postaješ deo mreže provajdera i dobijaš IP adresu. Možeš da nakačiš računar direktno na modem i eto te na Internetu. Ako tada uradiš ipconfig(na Windowsu) videćeš koju IP adresu si dobio i još ponešto. Ako na modem nakačiš ruter, sve što se nalazi iza rutera je deo druge mreže(možeš da smatraš da je ruter uređaj koji služi da "spoji" dve mreže), tvoje privatne kućne mreže. Tada ipconfig daje parametre iz te mreže. U tom slučaju ćeš na ruteru na WAN interfejsu da vidiš koju IP adresu ti je provajder dodelio.

Link to comment

Ja sa Orionom uzasna iskustva , nastavio kod njih jer sam bio na SezamPro gde je bilo super...

Onda mi prekipelo i razlaz je bio uz psovanje itd...

 

Potpuno ista prica. Kao da ih je jednog dana preuzeo pijani Rus epilepticar, odjednom su postali 1 dno. Los internet, random smanjenje brzine i ucestalo pucanje veze, ping koji se ne spusta ispod 200, losa korisnicka usluga, you name it. Najjaci detalj je kad sam morao da trazim raskid ugovora nakon sto mi je stari istekao (!?!), pa im prvi primerak koji sam slao mailom 'nije stigao, nemaju oni nikakav zahtev za raskid', pa sam drugi slao preporuceno, pa cekanje za onaj kod, pa trte-mrte... da bi nakon sto je ceo taj proces bio zavrsen pozvali sa pricom 'vidimo da ste trazili raskid ugovora, pa smo hteli da vam prezentujemo nove pakete koje mozete dobiti kod nas'. Goveda jedna brdska.

Link to comment

Nemam 2 uredjaja (modem i ruter). Imam samo epc3925

to ti je ruter

i on svakom tvom kucnom uredjaju dodeljuje razlicitu adresu koja u tvom slucaju pocinje sa 192 to je tvoja lokalna mreza, javna adresa (ona druga) je ista na svakom uredjaju 

 

Potpuno ista prica. Kao da ih je jednog dana preuzeo pijani Rus epilepticar, odjednom su postali 1 dno. Los internet, random smanjenje brzine i ucestalo pucanje veze, ping koji se ne spusta ispod 200, losa korisnicka usluga, you name it. Najjaci detalj je kad sam morao da trazim raskid ugovora nakon sto mi je stari istekao (!?!), pa im prvi primerak koji sam slao mailom 'nije stigao, nemaju oni nikakav zahtev za raskid', pa sam drugi slao preporuceno, pa cekanje za onaj kod, pa trte-mrte... da bi nakon sto je ceo taj proces bio zavrsen pozvali sa pricom 'vidimo da ste trazili raskid ugovora, pa smo hteli da vam prezentujemo nove pakete koje mozete dobiti kod nas'. Goveda jedna brdska.

eto srece da je pijani rus :)

 

ovakvih korisnika poput tebe, timija, frenka je na hiljade

 

sezampro je bila firma koju je osnovala "grupa entuzijasta" jos tamo negde krajem 80 tih, ljudi koji su i sami bili iz it sveta, koji su zaposljavali strucne ljude i sa cijim uslugama su godinama korisnici uglavnom bili zadovoljni

 

onda je 2010 osnovan orion (satro od neke medjunarodne organizacije, usled razvijanja privatnih operatera u istocnoj evropi koji bi bili konkurencija drzavnim operaterima koji su mahom imali monopol, ili vec tako neka prica, zaboravio sam)

orion nastaje (odnosno kupuje) spajanjem sezampro, neobee (adsl operater u vojvodini) i media works

media works (djinoviceva firma) je provajder nastao par godina ranije, bave se uglavnom bezicnim umrezavanjem, bez ili sa malo privatnih korisnika, samo biznis

u pridobijanju korisnika i sirenju mreze im je pomoglo sto je djinovic jedan od vodecih ljudi u otporu, a kasnije blizak ds. znamo kako su izgledali ds tenderi :)

 

kad je stvoren orion, djinovic je postavljen za generalnog direktora. brata je postavio za tehnickog direktora, zena mu vodi finansije u firmi :)

 

ostalo je istorija

 

imao bih svasta da pisem na ovu temu, delom sam vec nekad i pisao, ali bolje ne. jedino, kao neko ko je dobro upoznat kako stvari tamo funkcionisu, mogu da dam savet da izaberete drugog provajdera ako ste u mogucnosti

 

 

 

inace za ovu dilemu adsl/kablovska. po meni uvek kabl-adsl-wifi. tim redosledom

zavisi to od mnogo cega, ali u praksi se uglavnom kabl pokaze kao najpouzdaniji, potom adsl, a wifi je lutrija

Edited by pbg12345
Link to comment

to ti je ruter

i on svakom tvom kucnom uredjaju dodeljuje razlicitu adresu koja u tvom slucaju pocinje sa 192 to je tvoja lokalna mreza, javna adresa (ona druga) je ista na svakom uredjaju

 

eto srece da je pijani rus :)

 

ovakvih korisnika poput tebe, timija, frenka je na hiljade

 

sezampro je bila firma koju je osnovala "grupa entuzijasta" jos tamo negde krajem 80 tih, ljudi koji su i sami bili iz it sveta, koji su zaposljavali strucne ljude i sa cijim uslugama su godinama korisnici uglavnom bili zadovoljni

 

onda je 2010 osnovan orion (satro od neke medjunarodne organizacije, usled razvijanja privatnih operatera u istocnoj evropi koji bi bili konkurencija drzavnim operaterima koji su mahom imali monopol, ili vec tako neka prica, zaboravio sam)

orion nastaje (odnosno kupuje) spajanjem sezampro, neobee (adsl operater u vojvodini) i media works

media works (djinoviceva firma) je provajder nastao par godina ranije, bave se uglavnom bezicnim umrezavanjem, bez ili sa malo privatnih korisnika, samo biznis

u pridobijanju korisnika i sirenju mreze im je pomoglo sto je djinovic jedan od vodecih ljudi u otporu, a kasnije blizak ds. znamo kako su izgledali ds tenderi :)

 

kad je stvoren orion, djinovic je postavljen za generalnog direktora. brata je postavio za tehnickog direktora, zena mu vodi finansije u firmi :)

 

ostalo je istorija

 

imao bih svasta da pisem na ovu temu, delom sam vec nekad i pisao, ali bolje ne. jedino, kao neko ko je dobro upoznat kako stvari tamo funkcionisu, mogu da dam savet da izaberete drugog provajdera ako ste u mogucnosti

 

 

 

inace za ovu dilemu adsl/kablovska. po meni uvek kabl-adsl-wifi. tim redosledom

zavisi to od mnogo cega, ali u praksi se uglavnom kabl pokaze kao najpouzdaniji, potom adsl, a wifi je lutrija

Skapirao sam ja da nije moglo dalje ka na Sezamu...

Super odnos sa korisnicima, sve može razgovorom, usput još i nauče te ponešto, sasvim ok princip da nije uvek korisnik kriv...

Ali ono kako se orion ponašao je sramotno...

Link to comment

Nisam znao tu pricu, ali je bilo primetno da je cela firma odjednom otisla u onu stvar (kurac) nakon sto je od SezamPro-a postala Orion. Pod imenom SezamPro sam je koristio mozda par godina i stvarno sam bio prezadovoljan, od korisnickog servisa do toga da su za te 2 godine nekoliko puta povecavali brzinu interneta. Ovo posle toga- sramotno.

 

evo, dok sam kucao i Velja uleteo sa identicnim komentarom :D No, neka ih, daleko im lepa kuca, ne vracam se vise na njih pa taman da su jedini provajder u srbiji i to je to.

Edited by Lord Stef
Link to comment

kad je stvoren orion, djinovic je postavljen za generalnog direktora. brata je postavio za tehnickog direktora, zena mu vodi finansije u firmi :)

 

 

nisam skontao ovaj detalj, Miletova zena ili Slobina ?

 

MediaWorks je valjda bio stozer Oriona, njima su pripajani ostali... i glavni su valjda iz MW

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...