Jump to content
IGNORED

SBB promenio cene internet usluga


Lloyd Wyman

Recommended Posts

U ugovoru si do sada tražila kako *ti* da izađeš iz ugovora. Potraži njihove obaveze, jer bi mogla da kažeš "ja plaćam uslugu, obezbedite mi je; ako ne možete, vi kršite ugovor". Pripretiš tužbom zbog njihovog kršenja ugovora, a ako ne mogu da ispune obaveze, onda ponudiš sporazumni raskid tako da niko nikome ništa ne duguje. Ali opet - treba prvo pogledati ugovor u kojem treba da stoji šta ti to plaćaš i šta treba za to da dobiješ.

Link to comment

Jasno mi je, radi se o tome da treba nastupiti i da nije jednostrani raskid i preko toga probati..

 

Nisam uspela da nadjem prvi ugovor sinoc, negde je u kuci; ali mi je sad palo na pamet da u ovom aneksu ugovora i u opstim uslovima koje imam sa tim ne pise da preseljenje na lokaciju na kojojoj oni nemaju tehnickih uslova == raskid ugovora sa moje strane.
 
(U odeljku za to stoji samo:
Pretplatnik ima pravo prenosa KDS priključka na drugu lokaciju pod uslovom
da postoje tehničke mogućnosti na novoj lokaciji koje u svakom konkretnom
slučaju procenjuju tehnička lica SBB-a. Da bi ostvario ovo pravo, Pretplatnik je
u obavezi da najkasnije u roku od 3 (tri) meseca od preseljenja na novu lokaciju
podnese pisani zahtev, u suprotnom Pretplatnik gubi pravo na prenos priključka
)
 

Link to comment

Probaj da kontaktiraš ili RATEL ili ono udruženje potrošača možda su oni imali takav slučaj, pa da ti kažu polazne teze kako da nastupiš. Naime provajderi usluga često napišu nešto što nije u skladu sa zakonom , pa ljudi pomisle "ja sam to potpisao, sad je gotovo"....

 

 

Poslato sa WC šolje by BVK

Link to comment

Covek mi je rekao da je uslov za uvodjenje Total TVa da stan ima telefonski prikljucak i da ako nema, mora da se uradi preko Telekoma - verujem da je to zbog interneta koji je ADSL? A nisam sigurna da to imaju, moracu da pogledam sutra sta je u zidovima.

 

Ali evo, moji su se vec raspitali, ispostavilo se da neki prijatelji imaju Total TV i da nisu zadovoljni jer imaju vrlo ceste prekide, tako da ce to verovatno pasti u vodu. <_<

 

 

Da, ako je internet u pitanju onda treba telefon, jer je adsl

A prekida nema, to majstor nije dobro namontirao antenu, nega se ti prijatelji požale monteru

Ne sme da bude bilo kakvih prekida

Link to comment

Bila sam do poslovnice juce, rekose mi da napisem molbu o prevremenom raskidu, da prilozim dokumentaciju o kupovini stana i navedem razloge zasto bi bilo nepovoljno po nas da predjemo na ponudjenu zamenu. Probacu..

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Pa ne traze ali ako ti trazis nesto pozivajuci se na odredjenu radnju, promenu stanja itd...Ugovor o prodaji kao dokaz da si prodao stan i selis se...

Ovako bi mogao da tvrdis da si prodao stan i predjes kod drugog provajdera npr...

Link to comment

Mislim da nemaju pravo da ti traze ugovor o kupovini stana!

 

Zasto bi iko znao bilo sta o tome osim prodavca, agencije i tebe licno?

U mom slučaju je bila dovoljna i lična karta, tj. promena adrese u njoj. Sve sam razrešio brzo.

Kad su mi instalirali antenu, posla samo dva dana, bilo je neko nevreme i izgubio sam signal. Nerviranje je bilo maksimalno, kao prvo nisam mogao satima da dobijem call-centar, a onda podatak da će doći serviseri u roku od 72 sata  :isuse: . Ja koristio dva dana, puklo, i sad trebam tri dana da čekam... :wacko: . Kada je serviser došao, konstatovano je da antetna nije bila dobro pričvršena (ko zna možda je i oluja učinila svoje).....To je bio 5. dan TOTAL-a i mene....e od tog dana, iskreno, nikakvih prekida signala, nikakvih problema, a evo će 17 punih meseci. Verujem da ćemo obnoviti ugovor.

Link to comment

Pa ne traze ali ako ti trazis nesto pozivajuci se na odredjenu radnju, promenu stanja itd...Ugovor o prodaji kao dokaz da si prodao stan i selis se...

Ovako bi mogao da tvrdis da si prodao stan i predjes kod drugog provajdera npr...

Obicna potvrda o mestu stanovanja izdata u MUPu i ne otkriva koliko je desetina hiljada evra dala za stan!

 

Ne igrajte se privatnoscu, to je jedino sto nam je ostalo, a imamo ga sve manje!

 

 

Ja sam odjavio ORION (ugovor mi istekao u maju, a otisao sam u decembru) time sto sam im usmeno rekao da se selim, a naravno se nisam preselio. Postanet takodje, samo sto sam njima platio 10 dana koliko je ostalo od ugovora.

 

Dakle, ne mora da daje kupoprodajni ugovor, zaboga, ima milion drugih nacina da dokaze svoje prebivaliste

Edited by Milosh76
Link to comment

Obicna potvrda o mestu stanovanja izdata u MUPu i ne otkriva koliko je desetina hiljada evra dala za stan!

 

Ne igrajte se privatnoscu, to je jedino sto nam je ostalo, a imamo ga sve manje!

 

 

Ja sam odjavio ORION (ugovor mi istekao u maju, a otisao sam u decembru) time sto sam im usmeno rekao da se selim, a naravno se nisam preselio. Postanet takodje, samo sto sam njima platio 10 dana koliko je ostalo od ugovora.

 

Dakle, ne mora da daje kupoprodajni ugovor, zaboga, ima milion drugih nacina da dokaze svoje prebivaliste

 

 

Nisam jos poslala molbu jer ne stizem, isto sam tako razmisljala da tu u ugovoru ima mnogo detalja koji nisu za njihove oci, ali to usmeno definitivno ne uspeva u SBBu, ili ja to ne umem da isteram. Videcu da im posaljem izvod iz licne karte sa tom promenom adrese i samo prvu stranu ugovora u kojoj nema vise detalja sem lica koja su igri, te videti dalje kako ce ici prepiska.

 

U momentu sam mislila da ce zivot biti laksi ako se uvede taj Total TV/net, shvatili su moji da im fiksni telefon i nije toliko potreban, ali je tu i dalje ostao taj momenat da je potrebna uvedena telefonska linija da bi se progurao njihov net, cega u novom stanu nema a znacilo bi cimanje i placanje Telekomu za nepotrebni telefon + Total TV + net. Kada objasnis SBBovom sluzbeniku koliko je to losija usluga od onog sta bi trebalo da pruze, on/ona samo slegne ramenom i kaze kako nas potpuno razume, ali su pravila takva, i savetuju da se proba sa molbom, uz ~namig da ce to mozda uspeti.

 

Moji ne stizu da se upoznaju sa novim komsijama pa da ih upitaju sta oni koriste, ali ispadne da na toj adresi ne moze ni jedan kablovski operater kog sam zvala. Nesto mi tu smrdi, ne zvao se ja Lovimer.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Moji ne stizu da se upoznaju sa novim komsijama pa da ih upitaju sta oni koriste, ali ispadne da na toj adresi ne moze ni jedan kablovski operater kog sam zvala. 

 

Možeš li da daš listu svih operatera koje si kontaktirala, da vidimo da nisi propustila nekog?

Link to comment

Možeš li da daš listu svih operatera koje si kontaktirala, da vidimo da nisi propustila nekog?

 

Pozvah te za koje sam znala i za koje sam dobila savet na drugoj temi od Malkmusa:

 

Ikom, KCB, Postanet

Radijus vektor nisam dobila odmah te sam im poslala mejl i jos nema odgovora

(Beogrid je samo na NBG kako mi je receno pa njih nisam)

Link to comment

Dobih odgovor na molbu za sporazumni raskid, nude mi opet taj jednostrani. :mad:
 

Prema infromacijama kojima raspolažemo, kolege su Vas već kontaktirale i uputile u proceduru raskida ugovora.

Prevremeni raskid pomenutog Ugovora može biti izvršen u našem Korisničkom servisu na adresi kralja Petra 55, Ustanička 63 ili Bulevar Kralja Aleksnadra 34  u skladu sa Opštim uslovima Ugovora, tj. plaćanjem ugovorne kazne u novčanom iznosu koji je jednak broju preostalih meseci do isteka minimalnog ugovorenog perioda pomnožen sa visinom mesečne pretplate i izmirenjem trenutnog zaduženja i vraćanjem zadužene opreme


E sad kolege me mozda jesu kontaktirale ali nikako nisu mogle dobiti niti uputiti dalje, posto ja nisam u zemlji i mobilni koji imaju mi ne radi, a u starom stanu je sve iskljuceno, tako da ne znam na sta se to odnosi - da li je neki blef ili sta god. Imam utisak da molba nije detaljno procitana.

 

I sada da krenem da se piskaram sa njima u fazonu

 

jer bi mogla da kažeš "ja plaćam uslugu, obezbedite mi je; ako ne možete, vi kršite ugovor".

?

prosto nemaju po kom clanu da mi napakuju da to nepostojanje tehnickih mogucnosti znaci da je jednostrani raskid ugovora sa moje strane

 

Dodato:

Okrenula sam Ratel i automat je izdiktirao sta treba uraditi, opisati problem, opisati pokusaj resenja problema i poslati npr. mejlom ili licno. Ne znam da li da to odmah radim ili da se jos natezem sa ovim kretenima.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...