Jump to content
IGNORED

google chrome i ostali google proizvodi


Grunf

Recommended Posts

Ne volim Operu, nikada nisam mogao da se naviknem na nju, nije sve u brzini. I da, open source je zakon... ;)
Upravo tacno... ja recimo nikad da se sastavim sa nekim krstenim brzim internetom (osim na poslu), tako da browser u stvari ne pravi neku razliku u brzini, vec sama konekcija. Drugo, na testu moze da bude znacajna razlika izmedju 0.1 sec i 0.22 sec, al' dodjavola ako to iko moze da primeti (drugo bi bila razlika izmedju ne znam 10 i 20 sekundi za nesto). Bitna je sveukupna funkcionalnost i ispravan rad sto je veceg moguceg broja sajtova (vidjah razne raspade ovih dana u Chromeu), tako da do daljnjeg Ljisicu nista ne moze da uzdrma kod mene kao numero uno.
Link to comment

Instalirala ponovo GC. Ovo je mnogo unapređenija verzija od one koju sam ja onomad imala na kompu. Malo ga isprobavam, ne deluje mi loše. Opera je nešto počela da me smara kao Prva Zamena (jede govna na fejsbuk igrici fairyland - unacceptable angry.gif ) a IE8 mi je mnjah. Dajte neke preporuke za ekstenzije, nešto što nema na Firefoxu a valja.da li je moguće instalirati GC u Program files?! <- Vrlo bitno!

Edited by Valkyrie
Link to comment
da li je moguće instalirati GC u Program files?! <- Vrlo bitno!
Cini mi se da je moguce ako instaliras (clean install) GC odavde.Good luck. Edited by Jolly Roger
Link to comment

Već sam bila u međuvremenu našla to za pack ali nije htelo da mi se instalira, čini mi se da je greška koja se pred kraj pojavila imala nešto ''x84'' ali ne garantujem.Renne, kako? Da nije preko google packa, to ne radi u mom slučaju - as I said^

Link to comment
Već sam bila u međuvremenu našla to za pack ali nije htelo da mi se instalira, čini mi se da je greška koja se pred kraj pojavila imala nešto ''x84'' ali ne garantujem.
Hmmm...A da eventualno skines portabilnu verziju pa da spakujes GC gde ti je volja?Evo zasto se ne instalira GC u program files:
* Anyone can install Google Chrome, not just administrators. * On Windows Vista there are no 'security prompts' during install. If you are running as a non-elevated Administrator, you can still install Google Chrome without having to enter an administrator's password. However we still need to ask for a password to make Google Chrome the default browser due to how Windows Vista requires browser applications to be registered with it. * You can choose to install or uninstall Google Chrome without affecting other people who use the same computer.
OK, donekle razumem, ali ne razumem zasto Google nije ostavio i opciju da se izabere folder prilikom instalacije. Stvarno su drkadzije. Edited by Jolly Roger
Link to comment
Danas baš probao instalaciju direktno preko google strane i ponudio mi custom, prošlo sve za par sekundi.
Meni ponudi Custom samo u smislu da li da izbaci shortcut na desktop i u quick launch i da li da GC bude default browser. Uopšte mi nigde ne ponudi u koji folder da ga instaliram.Koja je razlika između portable i klasične verzije programa? Edited by Valkyrie
Link to comment
Koja je razlika između portable i klasične verzije programa?
Nemas klasican .exe fajl, nemas klasicnu instalaciju, nema upisa u registre. Raspakujes u folder i tu ti je sve, spakujes ga gde hoces i odatle pokreces program.
Link to comment
Nemas klasican .exe fajl, nemas klasicnu instalaciju, nema upisa u registre. Raspakujes u folder i tu ti je sve, spakujes ga gde hoces i odatle pokreces program.
Naravno da imaš klasičan .exe fajl.Suštinska razlika je u tome što u (većini slučajeva) ne mora ništa da se čeprka po sistemu, pokrećeš ga sa fleša, drugog diska, bilo kog foldera, diskete...
Link to comment
Naravno da imaš klasičan .exe fajl.
Naravno da si u pravu, ali to nema veze sa ovim sto sam napisao, mojom greskom se nismo razumeli. Mislio sam na klasican setup.exe fajl. Okej, hvala gotivac, preciznost je majka... :)
Link to comment

skroman sam korisnik koji nikad nema otvorenih više od 5 do 10 tabova u isto vreme. i ma koliko godinama bio odan Firefoxu, konačno me smorio svojom tromošću, pa sam pre neki dan u potpunosti prešao na Chrome, i srećan sam. ne vidim da mi je uskraćena neka funkcionalnost u odnosu na ff, sve stranice se puno brže otvaraju, a tu je i sjajna opcija sinhronizacije bookmarka na svim kompovima koje koristiš. plus sam uz Chrome i ja nekako živnuo. dakle, najtoplija preporuka za Google Chrome.

Edited by Willow
Link to comment
  • 4 weeks later...

Jbt, ne da me izludjuje to sto svaku jebenu stranicu nudi da prevede, nego mi dodje da od muke koristim IE :fur: Pretpostavljam da moze da se iskljuci...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...