Jump to content
IGNORED

google chrome i ostali google proizvodi


Grunf

Recommended Posts

sta radi google toolbar? searchuje? ako hoces da searchujes u chrome, samo ukucaj sta te zanima gore gde inace pise url, i stisni enter.
ovo je super stvarcica. ja instalirao chromeod pre par dana imam potrebu za konstantno otvorena 2 gmail naloga, inace sam na lisici i navucen na add-ons
Link to comment

chrome ima u sebi ugradjeno ono sto firefoxu donosi firebug ekstenzija, a [nadam se] ne crpi onoliko memorije koliko firebug. josh sam u procesu navikavanja, prije svega mi nedostaje search bar iz firefoxa [zgodniji mi je od ovog kucanja u sam address bar, jer postoji mogucnost laganog prebacivanja na npr. imdb search engine ili youtube ili stagod]. ali generalno, ne vidim neke prevelike nedostatke u odnosu na ff, a josh mi se nije desilo da povuce preko 500mb rama i zakuca se u sred rada, sto se lately precesto dogadjalo sa ff.

Link to comment

Volim i FF i Google Chrome, prosto sam na slatkim mukama koji da aktiviram svaki put kad uključim comp. biggrin.gifFF koristim duuugoo i to mi je uvek bio prvi izbor, ali sad sve češće bunarim po Chromu. I onda imam grizodušje, kao da sam izneverila liju. sad.gif

Link to comment
problem chromea je ako ga ostavis ukljuenog preko noci, ili neko duze vreme u toku dana, veoma sporo ucitava stranicu u nekom matorom tabu i kasnije koci.
e da, ovo sam i ja primetila.svejedno, vec sam se navikla na chrome i za sada ga se ne odricem.
Link to comment
1 mali problem u vezi sa forumom na chrome-u:onaj padajuci meni, sto se pojavljuje kada se klikne na sopstveni nick [skroz gore desno] mi je stalno aktiviran.
U međuvremenu se i moj Chrome zarazio tom istom boljkom. Brauzer koji ne može da hendluje PPP kod mene ide u Recycle Bina.
Link to comment

Nije to nikakva ekskluziva Google Chrome-a, to se desava sa svakim softverom u razvoju. Bas iz tog razloga i bas zbog ovih problema treba koristiti dev-channel. Verzije ce biti mozda za nijansu nestabilnije ali ce se problemi zato otklanjati mnogo brze. Stabilne verzije sa novotarijama, korekcijama i zakrpama se dobijaju na, recimo, pola godine a ovako bi se taj vremenski period smanjio na 7-10 dana.

Link to comment

jel moze neko da mi kaze jednu priprostu stvar.vidite, ja volim da imam samo jedan prozor i milion tabova u njemu ako treba. medjutim desava mi se da nesto uradim misem pa iscupam tab i on postane novi prozor. kako da ga vratim?many thanks

Link to comment
Nije to nikakva ekskluziva Google Chrome-a, to se desava sa svakim softverom u razvoju. Bas iz tog razloga i bas zbog ovih problema treba koristiti dev-channel. Verzije ce biti mozda za nijansu nestabilnije ali ce se problemi zato otklanjati mnogo brze. Stabilne verzije sa novotarijama, korekcijama i zakrpama se dobijaju na, recimo, pola godine a ovako bi se taj vremenski period smanjio na 7-10 dana.
Stekao sam utisak da Chromeu ipak treba jos neko vreme pre nego sto bih ga npr. ja razmotrio kao ozbiljnu alternativu. Ali, potencijal je odlican. Pitam se samo kako to da onoliki Microsoft nije u stanju da napravi nesto upola dobro, nego jos mrcvare vecinu korisnika sa onom tugom od browsera.
Link to comment
jel moze neko da mi kaze jednu priprostu stvar.vidite, ja volim da imam samo jedan prozor i milion tabova u njemu ako treba. medjutim desava mi se da nesto uradim misem pa iscupam tab i on postane novi prozor. kako da ga vratim?many thanks
isto kao sto si ga odvukla, tako ga i vratis:kliknes na njega [na sam tab, ne bilo gdje na prozor] i odvuces ga u taj glavni prozor, medj tabove.
Link to comment
Stekao sam utisak da Chromeu ipak treba jos neko vreme pre nego sto bih ga npr. ja razmotrio kao ozbiljnu alternativu. Ali, potencijal je odlican. Pitam se samo kako to da onoliki Microsoft nije u stanju da napravi nesto upola dobro, nego jos mrcvare vecinu korisnika sa onom tugom od browsera.
IE nije samo browser kao odvojena aplikacija, nego je deo sistema, tj. suviše je uvučena u sam sistem, što je dobra i loša stvar. Programeri su se godinama na to oslanjali. Posledica ovog prethodnog je backward compatibility, jer se html engine koristi u gomili softvera, pogotovo na enterprise nivou; lakše je imati odrešene ruke i napisati sve od nule kad imaš 0% tržišta, nego kad držiš tri četvrtine (ili više) i gde drastične promene izazivaju potrese i pokliče koje pominju lomaču, testeru i majku. To ih naravno ne pere od gluposti sa security propustima, ali siguran sam da ne jedan programer u MS-u ima wet dream da dobije blanko nalog da napiše novi IE od nule.
Link to comment
Pitam se samo kako to da onoliki Microsoft nije u stanju da napravi nesto upola dobro, nego jos mrcvare vecinu korisnika sa onom tugom od browsera.
Ovo sto je napisao Razzmatazz, a pre svega ovo:2lwssg1.pngU sustini, briga njih za IE, oni valjaju Windozu pa je valjaju. M$ temelji zaradu i snagu na prodaji operativnog sistema a ne browser-a. Neka korisnik predje sa IE-a na Operu, Chrome ili FF, sta ih briga dok god je na Windozi. Kada bi im, pak, recimo Linux otkinuo deo trzista ravan FF-u i Chrome-u (za taj scenario zestoko navijam), tada bi se mozda opametili. Ovako...
Link to comment
  • אַף אֶחָד changed the title to google chrome i ostali google proizvodi

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...