Jump to content
IGNORED

google chrome i ostali google proizvodi


Grunf

Recommended Posts

Sad pogledah, Banka Intesa stvarno zahteva IE 6 ili 7. Kod Raiffeisen-a kad se klikne na "Uputstvo za korišćenje RaiffeisenOnLine-Fizička lica (10 Mb)" dobije se "HTTP 404 The page cannot be found.", ali nemam razloga da vam ne verujem. Sreca da Komercijalna banka (i stari Halocomov i novi Pakomov sistem) radi bez problema na svemu. Mada jos uvek ne mogu da se osvestim, pa cak i u Srbiji ima nezanemarljiv broj korisnika Mac-a. Sutra cu se raspitati kako je sa poslovnim e-banking sistemima, mada mislim da tu dominiraju windows (ne web) aplikacije! Bezobrazluk. Dok EU ne dozvoljava Microsoftu da favorizuje IE u sopstvenim operativnim sistemima, kod nas banke teraju svoje korisnike da ga koriste.
Svojevremeno je Razzmatazz bio objasnio kako Microsoft veće kompanije vezuje putem besplatnog IE, ali nema šanse da nađem taj post. A ne bih da ga pogrešno citiram.
Link to comment
Sad pogledah, Banka Intesa stvarno zahteva IE 6 ili 7. Kod Raiffeisen-a kad se klikne na "Uputstvo za korišćenje RaiffeisenOnLine-Fizička lica (10 Mb)" dobije se "HTTP 404 The page cannot be found.", ali nemam razloga da vam ne verujem. Sreca da Komercijalna banka (i stari Halocomov i novi Pakomov sistem) radi bez problema na svemu. Mada jos uvek ne mogu da se osvestim, pa cak i u Srbiji ima nezanemarljiv broj korisnika Mac-a. Sutra cu se raspitati kako je sa poslovnim e-banking sistemima, mada mislim da tu dominiraju windows (ne web) aplikacije! Bezobrazluk. Dok EU ne dozvoljava Microsoftu da favorizuje IE u sopstvenim operativnim sistemima, kod nas banke teraju svoje korisnike da ga koriste.
:lol: da ne preterujemo...
Link to comment

Da, Pexim zahteva ActiveX, dakle samo IE. Gunđao sam kod mene u NLB, tada još uvek Continental banci, nemaju oni nameru da išta menjaju. Pexim drži monopol na e-banking rešenja u Srbiji. Lenji su, spori, može im se. Mislim, već drugi put od banke dobijam čestitku za Novu godinu u kojoj u "To:" polju stoje mail adrese svih štediša. A posle prve godine sam im u pristojnom mailu objasnio kako to da izbegnu i fino su se zahvalili.

Link to comment
  • 3 weeks later...
Opera 10.5 - najbržaUpravo obavljeni testovi pokazuju da je beta verzija browsera Opera 10.5, norveškog proizvođača Opera Software, ostavila za sobom sve takmace i postala najbržu browser na svetu.Objavljena prošlog četvrtaka i opremljena novom JavaScript mašinom, Opera 10.5 je prvo mesto osvojila s lakoćom. Sudeći prema testovima časopisa Computerworld, Opera 10.5 je oko 15% brža od Safarija za Windows i skoro 20% brža od Googleovog browsera Chrome, koji su pre toga zauzimali mesta broj jedan i dva. Dva puta brže prikazuje strane u odnosu na Mozillin Firefox 3.6, osam puta brže od Opere 10.10, i deset puta brže od Microsoftovog Internet Explorera 8 (IE8).Izvor
Je l' prob'o neko? Kakva su iskustva? Stvarno toliko sije Chrome?
Link to comment

Teško je bilo šta reći kad nije ništa rečeno uopšte o samom testu - šta je testirano, kako je testirano, sa kojim verzijama čega itd.Najverovatnije se opet radi o sintetičkim testovima pojedinih javascript biblioteka, eventualno css rendering. Možda su samo poterali ibench ili sunspider, đavo će ga znati kad nisu objavili.

Link to comment

^^Naravno, bez detalja je nejasno. U originalnom tekstu navodi se imenom samo SunSpider JavaScript benchmark suite test (XP SP3) i to je to. E sad, na osnovu ovih oskudnih podataka covek moze da im veruje ili ne veruje, a moze i sam da proveri. Kako nisam bas ljubitelj softvera u beta fazi koji ne moram da testiram, zanimalo me je da li je neko probao: usiti Chrome za citavih 20% nije sala, pa makar samo u JavaScript renderingu...

Link to comment

skinuo sam tu beta 10.5, javiću utiske sutra.danas sam je malo vozio, ali ću sutra da odradim ono što inače radim svakog dana (forum, facebook) pa ću da se javim s'utiscima.preliminarna ocena - niš mi se ne svidja.

Link to comment

na koji nacin je meni budjavi google chrome upamtio broj kreditne kartice i security code?ja danas utipkala prvi broj i on sve sam izbacio.mislim, sad ne mogu da ostavljam komp koje kuda... <_<

Link to comment
na koji nacin je meni budjavi google chrome upamtio broj kreditne kartice i security code?ja danas utipkala prvi broj i on sve sam izbacio.mislim, sad ne mogu da ostavljam komp koje kuda... <_<
Probaj da odeš na Options, tab 'Personal Stuff', pa 'Clear Browsing Data (čekiraj i 'Clear saved passwords'), za period stavi 'Everything', možda zaboravi broj. Iznad imaš 'Never save passwords', ukoliko ne želiš da pamti broj kartice. Edited by Anonymous
Link to comment
Probaj da odeš na Options, tab 'Personal Stuff', pa 'Clear Browsing Data (čekiraj i 'Clear saved passwords'), za period stavi 'Everything', možda zaboravi broj. Iznad imaš 'Never save passwords', ukoliko ne želiš da pamti broj kartice.
moracu. jako mi je zgodno sto sve pamti, premda sam mislila da je toliko bistar da kad su te security stvari da ce da iskulira.hvala.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...