Jump to content
IGNORED

Aerodromi i letenje


Аврам Гојић

Recommended Posts

Ne znam kakve pa sada veze imaju te klase sa poletanjem aviona, ali to nije ni tema.
Nemaju veze sa poletanjem aviona, ali imaju veze sa time na koji let ce te kompanija staviti kad pocnu da lete. [sto je bio moj komentar na to da je rebukiran tek za 26.]
Situacija u Frankfurtu stvarno je katastrofalna za te jadne ljude u tranzitu koji od cetvrtkadrezde u tranzitu. Jeste da imaju sta da jedu i piju, cak su im obezbedjenai kupatila, higijenski artikli, sve za bebe, lekovi za bolesne, ali ljudi polako lude.Radi se o ljudima koji nemaju shengen, uglavnom Arapi,Indusi,Kinezi ali i i ljudi iz celogbelog sveta, a kako sam shvatila oko 3000 ljudi je takvih u tranzitu.
U nekim zemljama su izdavali specijalne Sengen vize [ne secam se da li Svajcarska ili Holandija].Slicna situacija je u i Indiji - gomila ljudi bez vize, vecina njih koji su samo trebali da tranzitiraju.
Link to comment

kako je malo potrebno da se vratimo u XIX vek...imamo kablograme, al' za sve ostalo - kocije i brodovi U motoru F-16 pronađene čestice staklaBRISEL, 19. aprila (Tanjug) - U motoru borbenog aviona NATO-a F-16 pronađene su čestice stakla koje su u vazduh dospele iz vulkanskog grotla na Islandu, što je moglo da bude pogubno po posadu koja je letela kroz oblak vulkanskog pepela, izjavio je danas neimenovani visoki američki zvaničnik."Avioni tipa F-16 su izveli letove i posle toga su pronađene čestice stakla", rekao je on, precizirajući da je staklo pronađeno u motoru jednog od borbenih aviona. Za sada nije poznato kada i gde je let izveden, navela je britanska agencija Rojters.Zvaničnik je upozorio da bi oblak dima mogao da predstavlja veliki problem po vojne snage ukoliko erupcija uskoro ne bude okončana i naveo da je nekoliko vežbi američke vojske do sada odloženo zbog toga."Mislim da je vazdušni prostor zatvoren sa razlogom", rekao je on, komentarišući zatvaranje aerodroma u gotovo celoj Evropi u poslednjih pet dana.Međunarodno udruženje avioprevoznika (IATA) kritikovalo je odluku evropskih vlada da zatvore aerodrome i pozvalo na brzo otvaranje vazdušnog prostora, pošto obustava letova na dnevnom nivou košta aviokompanije gotovo 250 miliona dolara, navodi Rojters.Holandski KLM juče je izveo nekoliko probnih letova i zaključio da je veliki deo evropskog vazdušnog prostora bezbedan.Američki zvaničnik je rekao i da, zbog oblaka dima, raste sumnja u održavanje dolazećeg sastanka 28 ministara spoljnih poslova zemalja NATO, koji je zakazan za četvrtak i petak u Estoniji, kao i u dolazak američke državne sekretarke Hilari Klinton."Ona je u SAD i treba da dođe tamo, ali je suviše kasno da sada putuje brodom", kazao je on.Zvaničnici NATO rekli su da je zabrana letenja primorala generalnog sekretara NATO Andersa Fog Rasmusena da za vikend doputuje iz Brisela u Kopenhagen automobilom, što je trajalo više od 10 sati.

Link to comment

biznis je i za brodiće po severu evrope. al mi se čini da osiguravajućim društvima neće da cveta cveće ovog proleća...nego, aj jedno glupo pitanje. Gde će taj pepeo da se spusti ako se ikad spusti? Hoće li se završiti po raznim delovima kontinenta i šire po principu ashes to ashes ili ima neka fora koju ja ne znam? :unsure:

Link to comment
biznis je i za brodiće po severu evrope. al mi se čini da osiguravajućim društvima neće da cveta cveće ovog proleća...nego, aj jedno glupo pitanje. Gde će taj pepeo da se spusti ako se ikad spusti? Hoće li se završiti po raznim delovima kontinenta i šire po principu ashes to ashes ili ima neka fora koju ja ne znam? :unsure:
tamo gde ga dokaci kisa, tu ce pasti, uz efekat prljave kise.
Link to comment

al kolko kapiram dobar deo tog oblaka je iznad pravih oblaka, što znači da treba da se čeka da vulkan malo iskulira, da se taj oblak spusti i onda da rokne kiša... a jel može on da se nikad ne spusti? :unsure:

Link to comment
al kolko kapiram dobar deo tog oblaka je iznad pravih oblaka, što znači da treba da se čeka da vulkan malo iskulira, da se taj oblak spusti i onda da rokne kiša... a jel može on da se nikad ne spusti? :unsure:
Kontam, sve što leti, pada. :DPre ili kasnije...Samo da ne bude, i oblak se desetima stoljeća slegao - dok su, navodno, prilagodljivi homo sapiens sapiensi, izumrli zbog kritičnog broja prljavih telefona baš negde u tom periodu.
Link to comment
Kontam, sve što leti, pada. :DPre ili kasnije...Samo da ne bude, i oblak se desetima stoljeća slegao - dok su, navodno, prilagodljivi homo sapiens sapiensi, izumrli zbog kritičnog broja prljavih telefona baš negde u tom periodu.
c. ne kapiraš. on lebdi, ne leti. :D
Link to comment
al kolko kapiram dobar deo tog oblaka je iznad pravih oblaka, što znači da treba da se čeka da vulkan malo iskulira, da se taj oblak spusti i onda da rokne kiša... a jel može on da se nikad ne spusti? :unsure:
Izgleda da je konacno iskulirao ili bar ja hocu da verujem u to :D "Geologists in Iceland saw a red glow at the bottom of the volcano, suggesting the eruption is turning to lava flow, and said there is less ice in the crater, which would reduce the plume. "We hadn't seen that before," Kristin Vogfjord, a geologist at the Icelandic weather office, said Monday. "Kisa se najavljuje za sredinu nedelje, sto bi znacilo da ce krajem nedelje poceti normalno da se leti. I u tom slucaju ce trebati dosta vremena da se guzva rascisti, ali da barem pocne :unsure:
Link to comment
Izgleda da je konacno iskulirao ili bar ja hocu da verujem u to biggrin.gif"Geologists in Iceland saw a red glow at the bottom of the volcano, suggesting the eruption is turning to lava flow, and said there is less ice in the crater, which would reduce the plume. "We hadn't seen that before," Kristin Vogfjord, a geologist at the Icelandic weather office, said Monday. "Kisa se najavljuje za sredinu nedelje, sto bi znacilo da ce krajem nedelje poceti normalno da se leti. I u tom slucaju ce trebati dosta vremena da se guzva rascisti, ali da barem pocne unsure.gif
Ovde uparvo vest da je Lufthanza dobila specijalnu dozvolu da pokupi nemacke turiste diljemsveta. 50 aviona je poletelo i treba da pokupe 15.000 putnika iz Azije, Amerike,Spanije i statigajaznamgde sve vec. Kazu da ce aerodrome otvarati od slucaja do slucaja,kratkorocna otvaranja su moguca.
Link to comment

Za Zajceva, courtesy of LH USA:

UPDATE AS OF 10:59 ETUSA List of canceled flights:http://www.lufthansa.com/online/port...en&cid=1000390FROM @LUFTHANSA_DE 10:21 ET 19APR:Lufthansa will resume flight operations tonight partially. A list of the operating flights will be published on http://t.lh.com/MoBP (I have not yet received a list from ops but I expect to within the next hour)INTERNAL QUICK BRIEFING 19APR 10:40 ETLufthansa will partially resume operations as of evening German time.* Inbound Interkont flights will be gradually reinstated.* Outbound Interkont flights after 1600 UTC will be reinstated* Domestic German and European services will be largely reinstatedFURTHER FLIGHT-SPECIFIC INFO WILL BE ADDED TO LH.COM (I DO NOT HAVE AN OPS LIST AT THIS TIME)REBOOKING/REFUND POLICY - Version 5 19APR 07:21 ET (NEW)Eligibility:1. Pax holding tickets issued before 16APR2010 for canceled LH flights scheduled for 15-19APR2010 (SEE REBOOKING SECTION 1 / REFUND)2. Pax holding tickets issued on/before 18APR2010 for ALL NON-CANCELED LH flights scheduled for 20-23APR2010 (SEE REBOOKING SECTION 2)Rebooking 1:* New travel date must be on/before 31DEC2010 or within ticket's original validity (maximum stay).* For passengers beginning their journey, change of fare bucket/compartment is not permitted - SAME AS V.4* For passengers returning to their origin (going home), change of fare bucket within same compartment is permitted - SAME AS V.4* Ticketed fare rules respective to allowed operating carriers must be observedRefund (Applies only to Passengers 1 and Passengers 2 scheduled for LH flights that are canceled and do not operate):* Tickets issued by OAL must contact OAL for refund processing* LH-issued tickets (unused) are eligible for full refund without penalty or administrative fee* LH-issued tickets (used) are eligible for pro-rated refund without penalty or administrative fee
Link to comment

"Airspace in Scotland, Northern Ireland and parts of northern England is due to reopen on Tuesday after days of travel chaos caused by a volcanic ash cloud."Koga bas jako interesuje, moze ovde da prati kretanje oblaka pepelahttp://news.bbc.co.uk/2/hi/uk_news/8625813.stma ovde planirane letovehttp://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8629127.stmi sve ostalo...Edit: Nisu planirani letovi, nego oni u toku :)

Edited by vilhelmina
Link to comment
Za Zajceva, courtesy of LH USA:
hvala, matori!inace me stavilo na listu cekanja za 22. ja full bezobrazan, izdejstvovao sam neku US korporativnu karticu, menjam hotel iz dosadne Santa Monike za West Holywood...po principu "Perice sine, ovo mi je mozda poslednja noc u zivotu" biggrin.gif
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...