Jump to content
IGNORED

Motooori!


nesha taxista

Recommended Posts

Pisao sam ovo za jedan drugi forum, ali odlučih da podelim i ovde, možda se neko nasmeje :)

 

10606233_10152453546524690_8362747464580

 

"...na autoputu bratstva i jedinstva, kod hiljadu i prve rupe..." 
Samo što je u pitanju Autoput Beograd-Šid. I nije hiljadu, nego četiri hiljade.

Moje prvo dvotočkaško putovanje, trasa je bila Beograd-Selce-Split-Pag-Zagreb-Beograd, sve ukupno sa lokalnim tumaranjem oko dve tisuće kilometara. Bilo je i autoputa i magistrale, tunela, mostova, koloni, gužve, granice, vetrova, verovatno još i ponešto što sam zaboravio, uglavnom jedan sasvim novi doživljaj. 
Letovanje, kao i svako letovanje je bilo nikad bolje, no ovde će biti reči o nečem drugom.

Odmah prvog dana uhvatio me najljući neprijatelj svih motoraša - Mordor. Mislim, Mordor nevreme, pijavica, crnilo, monsun, cunami, fckin Kloverfild, ne znam šta je ono bilo. Kod Karlovca, vozio sam paralelno sa tim i pobegao na prvu pumpu u potrazi za ukopavanjem. Tu sam blejao par sati gledajući pljusak i kako ovi što jurcaju ostavljaju vodeni trag iza sebe ko Rubens Barrichello na Hokenhajmu 2000te. Epilog je noć provedena u motelu, očekivao sam neke "Hostel" ili "From Dusk 'Till Dawn" akcije, međutim ništa od toga, bilo skroz mirno, a izjutra je bio all-u-can-eat doručak. Mislim da i dalje nisu svesni šta ih je snašlo.
Sutradan mi tetka kaže kako je ta oluja najgora koja je pogodila Karlovac u zadnjih 120 godina. Bravo ja!

Gotivno je što kad se voziš pojedinim ruralno-agrarnim područjima (dakle, od okoline Beograda do Šida, i odatle sve do Zagreba), svakih 10ak kilometara te zapahne miris đubriva, fekalnih otpada i, pa običnih fekalija, i onda kad staneš na prvu sledeću pauzu skapiraš da smrdiš na sotonu, pumu i ostale ovozemaljske smradove, ali te boli dupe i realno ti je do jaja.

Isto tako, do jaja je kad te u vožnji opali neki bumbar, a ti imaš osećaj da je topovsko đule i da nije one pancirne jakne skinuo bi ti health na 20.

U jednom trenutku mi je pri jurnjavi na auto-putu u kacigu uleteo vilin konjic veličine Golden gejta. Mislim, bio je verovatno normalnih dimenzija, ali je meni tada delovao ko Godzila lično. Manevrom na desno dostojnom Šumaher Mihajla (ovom prilikom bih samo da pozdravim čoveka i poželim mu brz i potpun oporavak) sam skrenuo u zaustavnu traku, stao, podigao vizir i uz glasne psovke ga isterao napolje. Mislim da nismo ostali baš u najboljim odnosima tako da sumnjam da će se ponovo usuditi to da napravi.

U povratku ka Zagrebu bile su ogromne gužve na putu i naplatnim rampama, te sam tu upotrebio još jednu blagodet motornog dvotočkaša - slalom. Iako gabaritan ko trokrilni šifonjer, uspeo sam da se provučem sve zajedno kroz dobrih 5-6 kilometara kolone, ljudi su me uglavnom propuštali, osim par Žabara koji su se pravili pametni i vozili uz crtu. Njima bih samo poručio da sam svejedno prošao pre njih a i da je Italija ispala u grupnoj fazi takmičenja na SP, te da su jadni.

S obzirom da sam ko japanski turista sa memorijskom karticom od terabajt, i da volim da škljocam, nije me mrzelo da svako malo stanem da uslikam ponešto. Tako sam pametan stao na sred auto-puta, u zaustavnu traku, te čačkajući foto-aparat uspeo je da mi ispadne polarizator koji se otkotrljao na sredinu ceste gde ga je pokupio beli Ford Focus (zapamtio sam te, this ain't over!).
Epilog je slika ispod, nisam se baš proslavio i nije da baš vredi izgubljenog filtera, ali dobro.

 

10441321_10152453546969690_3150496547170

 

Kad pičiš stotku+ po autoputu, vetar logično duva stotku+ (i možda malo preko ako baš nemaš sreće) u tebe. Nije prijatno, ali ništa strašno. E onda dođe tunel. U tunelu nema prirodnog vetra tako da je lakše da se vozi, asfalt je dobar, osvetljeni su, ima i ventilacije tako da može da se diše, dakle sve super. Sve osim hladnoće. Majku ti jbm što je tamo hladno! Imaju dva tunela u Hrvatskoj koja su duža od 5 kilometara, naravno, oba su na putu za Split, guzica mi se smrzla šest puta u svakom. Posle sam je osunčao pa je sad ok.



Šta je do jaja:

 

  • putevi u Hrvatskoj, najbolji ikada, njihov sporedni put je bolji od piste na Bg aerodromu
  • magistrala uz more i vožnja po Pagu, to bih mogao svaki dan da vozim, prelepo i opuštajuće
  • otpozdravljanje kolegama usput. Meni to mnogo gotivno, kad sam mogao mahnem celom rukom, kad nisam - samo šakom. Ako me obilaze obično trubnem ili zatreperim farovima, mada se to slabo vidi danju. Bilo je i onih što te kuliraju, u fazonu moj palac je suviše svet i neću ga pomeriti kako bih odao počast nižim bićima na ovoj planeti jer ona to ne zaslužuju.


Šta smara:

 

  • punktovi za putarinu. Možda sam ja noob, ali mnogo smara ono stani-kreni, pa kad konačno dođeš na red podiži vizir da pozdraviš čoveka, pa se malo sporazumevaš čitanjem s usana pošto od brujanja motora, kacige na glavi i čepova na ušima ne bi čuo ni probijanje zvučnog zida, zatim skidaj rukavice, otvaraj džep, izvlači karticu, pare, uzimaj kusur, vraćaj u džep, zakopčavaj, navlači rukavice, daj u prvu i teraj dalje. Jebote, 14 radnji
  • kamioni koji voze 10ak km/h sporije od mene. Moram da izvodim neke Valentino Rosi bravure da bi ih prestigao, a sam proces traje tipa 19 sekundi. I još bolje, kad idu u koloni, pa se iza mene napravi kolona jer sam trom, al ne mogu mi ništa
  • domaći auto-put, ko švajcarski. Mislim na sir. Onaj sa rupama
  • vrućina. Dok si na putu i teraš sve je super, čim dođeš na destinaciju i uhvati te prvi semafor, krene da peče. I to peče sunce odozgo, peče motor odozdo, automobili oko tebe isijavaju i peku. Al' ti je zapravo mnogo dobro, tako da pečeš i ti njih
  • ne možeš da jedeš i piješ kokakolu usput 0tuzan.gif mislim da mi je ovo i dalje najveći nedostatak motora

 

10628077_10152453549334690_1003959584536

Link to comment

Znaci, majstore!

 

A mogao bi i da nas castis sa jos ponekom fotkom.

 

p.s. Samo da se pohvalim da sam sinoc vozio iza Dusana Borkovica(i da sam ga prestigao na semaforu kod štajge!)

Link to comment
  • 2 months later...
  • 5 months later...

moj brat kupijo nekog novog harlija, a ja sam ljuta jer ne mogu NI DA GA POMERIM, kamo li vozim.... kakva divota od gomile gvozdza a ja mogu samo da gledam :(

Mozes i da naucis. Nije tako tesko kao sto se cini.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...