Jump to content
IGNORED

Motooori!


nesha taxista

Recommended Posts

21 minutes ago, Host said:

Ovi mali "coperi" su najgore od dva sveta - tromi su, al su zato ne bas okretni. Goofs ti je tacno objasnio sve sto treba da znas.

 

Prvo, jel imas uopste dozvolu za motor? Ako nemas, dzabe pricamo. Uzmi skuter od 50 kubika, nauci da obracas paznju na bitne stvari za voznju motora i spremaj se za test. 

Imam B i C i bio sam ubedjen da mi to pokriva i A. Koliko vidim po zadnjoj strani dozvole smem da vozim samo AM (pretpostavljam da je to do 50 kubika)

 

Sad moram da vidim kakvi tu testovi uopste idu.

 

edit:

 

Spoiler

AM kategorija obuhvata moped sa dva ili tri točka, laki četvorocikl čija masa vozila ne prelazi 350kg, čija projektovana maksimalna brzina ne prelazi 45km/h, čija zapremina ne prelazi 50 cm3 i čija maksimalna snaga ne prelazi 4 kw. Cena polaganja praktične obuke od minimalno 7 časova za ovu kategoriju iznosiće 6.174 RSD, a vozačku dozvolu AM kategorije moguće je dobiti sa navršenih 16 godina.

 

Valjda bi mi B i C skratila put do A

 

https://www.moto-berza.com/moto-vesti/domace-vesti/put-do-vozacke-dozvole-a-kategorije-u-srbiji/

 

edit: sad mi opet e-bike deluje kao bolja varijanta. Jos sa tim mogu i na bici stazu pa ne bih morao da se drndam kroz Kneza Milosa do Ade.

 

Verovatno su malo zeznuti za voznju po gradu. Pice ko ludi a ne cuju se uopste.

 

edit 2: al mi se cini da su sve skuplji svaki put kad gledam. Ubedjen sam da je bilo solidnih za 600-700 a sad slabo sta pametno vidim ispod 1000-1200. Verovatno i zbog sezone.

Edited by katamaran
Link to comment

Ako imas plasticnu vozacku (a gotovo sigurno imas), onda imas i AM po defaultu. Put do A kategorije ti je onda olaksan - moras da spremis testove i polozis, i da odvozas 21 cas (umesto punih 40), nemas prvu pomoc, nemas obavezno slusanje casova teorije, i sve zajedno te izadje jeftinije (i brze). Moras i lekarski pregled da obavis.

 

@Host teram Hondu Shadow 750, jednog bogatog dana pikiram nekog Harlija :) ti?

Link to comment

Imam plastikaner. Al sad mi presela i prica i o motorima i o e-bajkovima. Bas mi se ne smara sa testovima i polaganjem. Za e-bike kazu da se mnogo teze vozi kao klasican bicikl pa mi je i to bezveze. Jedino da uzmem e-bike pa da vozim ili njega ili aktuelnu u zavisnosti od prilika taj dan.

 

Ili famozni Tomos apn 6. Do Ade bi mi bio dobar.

 

Jednom sam na kp video neko zanimljivo cudo. Covek uzeo najobicniji bajk i stavio rezervoar i motor sa nekog tomosa. Navodno trosi 1.5L na 100km. Odvratno izgleda, al je prakticna stvarcica.

 

Normalan e-bike mora da bude tezak zbog baterije. Bilo bi carski kad bi mogao normalno da se vozi 90% vremena a da se pali struja samo po potrebi. U teoriji bi tako i trebalo da bude al mi je jedini e-bajkovac sa kojim sam pricao rekao da se dosta tesko vozi ovako.

Link to comment
a šta fali skuterima za grad? Meni to deluje kao super rešenje za od sad pa do oktobra. Čak bih i krenuo da se raspitujem na tu temu sad da se nisam setio da sam dao bicikl da se pimpuje. :isuse:
neki piagio polovnjak, naspeš par litara i teraj.


Pitaj našeg frenda Duleta, on je stručnjak za vespe [emoji38]ol:
Daj fotke bajka posle pimp(l)ovanja.

A onaj paki čoper je sraman, bolje ti je e-bajk od toga. Ima ga komša, ne može ga prodati. A i ne treba, uklapa mu se u opis ličnosti
Link to comment

Uzmi neki maxi skutera tipa Gilera Nexsus 500 i uzivaj,odlicna za grad,a i za otvoreno.

 

Ove kineze od copera zaobidji u sirokom luku,prvo zbog delova drugo zbog totalne neptakticnosti za grad su neokretni,a za otvoreno su preslabi.

 

Isto tako ako nikad nisi vozio manuelni menjac onda tek treba da izbegavas te motore :12_slight_smile: 

 

Ja sam Nexsusa vozio 4 godine dok nisam video kako je i sa druge strane puta onda sam digao ruke od motora jer ma koliko pazio naidje neka budala u Vectri Karavanu pa te posaljebna letovanje na ortopediju.

Link to comment
23 minutes ago, maheem said:

 


Pitaj našeg frenda Duleta, on je stručnjak za vespe emoji38.pngol:
Daj fotke bajka posle pimp(l)ovanja.

A onaj paki čoper je sraman, bolje ti je e-bajk od toga. Ima ga komša, ne može ga prodati. A i ne treba, uklapa mu se u opis ličnosti

 

 

dule :cry:

 

biće fotke tek kad se uverim da će da liči na nešto, al ne verujem. reko aj samo malo da ga osvežim, svestan da ustvari time tražim da mi ga odnesu. 

Link to comment

od tih kineza/pakistanaca i ostalih jedino sam čuo pohvale za keeway i to skuter. nepoderiv. 

 

 

ja sam se pre par godina opasno ložio da uzmem bembaru g650. nisam imao gde da ga držim i dok sam to rešavao život me odvukao sa tog puta svojim krivudavim stazama na drugu stranu. 

 

elem moje malo ali krajnje lično iskustvo govori da ako treba motor za grad i švrćkanje onda jedino i samo gledati skuter. eventualno neki enduro. 

 

od tih jeftinijih skutera znam pouzdano za keeway, a od brendname-a beverli 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

tad nisam imao merdžanu

:fantom:

 

 

 

e

maerdžana je uletela umesto ovog lepotana

 

efqwxk.jpg

 

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Ne znam za šta se to koristi. Čoperi su super za krstarenja, em su šmekerica, vespa zakon za po gradu, za ovo ostalo ne znam namenu. Ovaj tvoj mi deluje ok za frusku goru i ludovanje po gradu :D
Opasne su to zajebancije, kontam da se malo uziva u njima zbog vremenske prognoze i saobracaja.
Jes čitao Zen Of Motorcycle Maintenance?

Link to comment

nema ovde džada za kruzere. ova bembara je i dobra za grad, okretna upravljiva, a i dovoljno jaka da može da potegne i duži put

 

ljudi vrlo greše glede snage motora tipa dosta mi je 50cm

što slabija snaga to si ranjiivji u lancu ishrane na kolovozu

 

vozio neki enduro suzuki od 1253 pa tu ti treba čitava večnost da pretekneš zglobni autobus, da ne pričam o nekom otvorenom putu i dva kamiona  koja idu jedan za drugim pa se voziš 45 min iz njih i udišeš im auspuh

 

ne ludije motor nego glava

 

e

 

knjigu nisam čitao, a bojim se i da neću

da mi opet ne padne na pamet ideja da pazarim bembaricu

:dry:

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
Quote

ne ludije motor nego glava

Al kad znas da je glava luda ne treba ti motor koji to moze da isprati :)

 

I'm bike curious od malena i obozavam motore ali mi razum kaze da se ne bi dobro zavrsilo kad bih uzeo neku mocnu masinu.

 

Verovatno je i sreca sto nemam garazu jer bih tesko odoleo.

 

edit: postavljao sam vec ovo i nimalo se ne zezam kad kazem da bih opet vozio takvog (ovaj je vec ofarban pa lepo i izgleda)

 

Spoiler

19777990_z.jpg

 

Jeo je tadasnje tomos automatike za dorucak.

Edited by katamaran
Link to comment

Možda i hoće al ne mora da znači, nije joj osnovna namena da te potera u svet motoraša, više je jednostavna i praktična, plitka i pitka filozofija.
Apropo preticanja, nisam vozio motore al sa ovim poslovnim traktorom sam muku mučio juče van autoputa.

Link to comment

meni je onaj njihov bonneville model najljepši motor u cijeli svijet

 

 

 

 

 

 

 

imao ko klinac neku igračku, valjda je zbog toga

 

e

sad video redizajnirani. i dalje je najljepši

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...