Jump to content
IGNORED

Motooori!


nesha taxista

Recommended Posts

To si ti nesto, bunovan, poceo da poredis, ne ja.Ako si vec hteo da kazes da neko jadan radi i pravi za drugoga a sam ne moze u tome da uziva (zbog gluposti drzave) , pre si mogao da stavis Kanadu koja pravi brze vozove a sama ih nema. Ni jedan jedini.
Poredim da je tri meseca obuke za voznju motora potpuno idiotski i da za tim nema nikakve potrebe. Za 3 meseca ljudi dobijaju pilotsku licencu, a ovde se radi samo o obichnom, jebenom motoru. E sad, ti kazesh da je to dobro jer ljudi ne ginu kao na Tajlandu gde pola verovatno i nema dozvolu ..... pa i ovde u Kanadi ne ginu kao muve, ali obuka traje 3 dana, a ne 3 meseca, nije to obuka za space shuttle. I da, zalosno je da drzava tako zajebava svoje gradjane (ako je tachno to shto si napisao) da ne mogu da kupe ono shto sami proizvode i da ih u tome ogranichava.Ovo za Kanadu i brze vozove ti je za bisere .... pa ko bi putovao vozovima (brzim ili sporim - svejedno) u zemlji koja ima 10 miliona kvadratnih kilometara i veca je 35 puta od Japana .... jes' ti chuo za avione?Ali necemo trolovati motoristichki forum. Edited by sickness
Link to comment
Ovo za Kanadu i brze vozove ti je za bisere .... pa ko bi putovao vozovima (brzim ili sporim - svejedno) u zemlji koja ima 10 miliona kvadratnih kilometara i veca je 35 puta od Japana .... jes' ti chuo za avione?
Papua Nova Gvineja, gde sam ziveo, nema nista osim aviona. Nema pruga. Velika zemlja za 3.5 miliona stanovnika, prevelika za njih. Kako je to "advanced country".
Link to comment
Papua Nova Gvineja, gde sam ziveo, nema nista osim aviona. Nema pruga. Velika zemlja za 3.5 miliona stanovnika, prevelika za njih. Kako je to "advanced country".
Ja sa ljudima koji valjaju ovakve gluposti i besmislena poredjenja ne razgovaram ni u RL, pa ne vidim zashto bi na forumu. Osim shto je teshki trol na temi o motorima porediti jednu od najboljih drzava na svetu, Kanadu, sa nekim kanibalistichko-prashumskim predelima kojima je neko, iz ko zna kakvih razloga, prikachio atribute drzave.btw. ako nadjesh bilo koju listu na kojoj je Japan ispred Kanade po kvalitetu zivota dobijesh 100 dolara od mene da se pochastish onim skupljim jeguljama.Cenim da je ove bedastoce najbolje obrisati sa foruma.
Link to comment

Da se vrnemo na temu, lep prikaz posete YamaSi! Velika je stvar kad možeš takvo mesto da posetiš. Iskreno, začudi me što si malo pažnje posvetio M1. Ili nisi ljubitelj sportskih motocikala?

Link to comment
Ja sa ljudima koji valjaju ovakve gluposti i besmislena poredjenja ne razgovaram ni u RL, pa ne vidim zashto bi na forumu. Osim shto je teshki trol na temi o motorima porediti jednu od najboljih drzava na svetu, Kanadu, sa nekim kanibalistichko-prashumskim predelima kojima je neko, iz ko zna kakvih razloga, prikachio atribute drzave.btw. ako nadjesh bilo koju listu na kojoj je Japan ispred Kanade po kvalitetu zivota dobijesh 100 dolara od mene da se pochastish onim skupljim jeguljama.Cenim da je ove bedastoce najbolje obrisati sa foruma.
Eto odakle trol dolazi. Iz nesigurnosti gde je i sto je otisao i kud je stigao. Ne moze da ne izbije bez obzira o cemu se radi.Vidi ti da li motor uopste moze da se koristi kao terapija za tvoj slucaj. Ako moze, kupi jos veci ili skrati cevku unutra u auspuhu pa da pravis vecu buku.
Link to comment
Da se vrnemo na temu, lep prikaz posete YamaSi! Velika je stvar kad možeš takvo mesto da posetiš. Iskreno, začudi me što si malo pažnje posvetio M1. Ili nisi ljubitelj sportskih motocikala?
Yamaha i Suzuki su mi omiljeni korisnici koje najvise volim da posetim, u istom su mestu. Nisam promasio M1 (YZR-M1), ima ih 10 izlozenih, iz svake godine.Ogranicen je prostor pa je i prvi prikaz bio iz 3 posta, nije moglo u jednom.Evo su i "M1":Iz 2010:ym1-01.jpgym1-02.jpgIz 2005. Tu sam video sta "triple crown" titula znaci: Vozac, proizvidjac i tim, sve tri nagrade u jednoj:ym1-03.jpgym1-04.jpgM1 iz 2002-ge:ym1-05.jpgNema sta nema u "Comminication Plaza". Sve sto je bilo kategorisano kao proizvod, cak i prototipovi koji nikad nisu izasli van kruga fabrike.Ovo je sajt Yamaha Communication Plaza..Zgrada je uz sam head office u Iwata, Hamamatsu.
Link to comment

Hvala Yoyogi na M1! Posebno mi je zanimljiv "autentičan" opis. Potrudiću se da pronađem i postavim video kako Rossi opisuje svaki od modela M1 koje je vozio.

Link to comment

Ovaj model, ko nije bio u Yamahi, nije mogao da vidi nigde u zivotu. Napravljena su samo dva komada prototipa i nikada nisu napustili fabricki krug. Ovaj jedan je izlozen, drugi ne znam gde je.Pre 42 godine su imali ovaj motor od 50 kubika koji je mogao da razvije 170km/h. Iz trke su se povukli jer su se plasili neuspeha - Suzuki je u toj klasi vec bio majstor. Intersantno, dve firme koje su ljuti konkurenti su u istom mestu, Hamamatsu. Honda je takodje u Aichi Prefecture, 40 km na drugu stranu od Nagoje.Trkacka hauba/stitnik stoji na posebnom postolju do motora, motor je izlozen "ogoljen".y11-1.jpgy11-2.jpg

Link to comment
Diavel je da umreš, samo je imao podosta recall-a, te brava, odnosno ključ, pa nosač tablice... Stalno neki problem, svaki čas u servis.
Ja sve chekam stavicesh sliku tvog motora, da nas bude vishe, a ti nishta.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...