Jump to content
IGNORED

Motooori!


nesha taxista

Recommended Posts

To sa BT-om mora da je super, ja samo seljačku varijantu imam: ono, slušalice u uši a žice na sve strane. Ali da potpuno menja doživljaj - živa istina. Samo koliko sam primetio, ne treba puštati neku brzu, i u nedostatku boljeg izraza, agresivnu muziku: nešto se dogodi, kao da motor naprasno dobije još jedno 30 konja.A koja je kaciga u pitanju?

Edited by spettacollo
Link to comment

kaciga je ova (crna mat verzija) : HEL0840013503-ATT.jpgplus ovo, ugradjuje se direktno na mesto predvidjeno za to : HEL0740010000.jpgsvidja mi se još jedna stvar : nikad ne nosim naočari za sunce, ovde ima ugradjeno, prilično je jednostavno, može se podići/spustiti u vožnji, sa rukavicamaa da agresivna muzika utiče na vožnju živa istina… zato treba napraviti dobru playlistu pre polaska, nema menjanja muzike u toku vožnje, za kraće vožnje neki put stavim jednu stvar koju volim na repeat, recimo Steppenwolf - Born To Be Wild na Harley je naravno ultra kliše, ali brate…P.S. ne znam kako su uspeli, ali ova kaciga ima mnogo šire vidno polje sa strane nego moja prethodna zatvorena

Edited by braca
Link to comment

Kako joj se zatvara vizir? Imao sam HJC FG-14, čini mi se, i od nje sam posle jedne sezone odustao. Jednostavno, vizir je jako slabo dihtovao tako da mi je stalno po malo duvalo i to, što je najgore, u visini očiju.

Link to comment

pa zasad je ok, mada mi se čini da to dihtuje samo zahvaljujući onim malim federčićima sa strane, tako da ne znam kako će biti posle malo duže svakodnevne upotrebe, naročito ove zime jbg, to mi je bila najjeftinija varijanta kaciga + BT, 340e, sledeće su bile 500+

Link to comment
  • 2 weeks later...

Sve hoću da napišem, pa se premišljam da li da otvorim posebnu temu ili jok, ali sad reko napisaću ovde za nas motoriste, a "kavezari" će već čuti (ili su već čuli). Elem, pre nekih dvadesetak dana sam imao prilike da se sa grupom kolega-dvotočkaša provozam na NAVAK-ovoj stazi. Ovo nije bio zvanični track day, prvi je održan nešto ranije, 23.10., već prilika da grupa motoraša proba i upozna se sa stazom. Utisci su krajnje pozitivini, staza je poprilično zahtevna, nema dugačke pravce. Dužina staze je čini mi se negde oko 3km. Vozi se u stintovima od po 30 minuta, što je rekao bih previše. Nekih 20 minuta bi bilo optimalno, ali dobro, niko se neće previše buniti zbog trajanja jednog izlaska na stazu. Onima koje zanimaju sportski motocikli ne moram ništa posebno da pričam, ali je bilo nekoliko kolega sa većim motorima (GS, ZZR1100, čak i Transalp) i njima se staza, ali što je još važnije kompletno iskustvo svidelo. Iskreno preporučujem svim motociklistima da bar jednom odu i probaju.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Harley is gone... skršio sam ga pre neki dan na autoputu, toliko je oštećen da se popravka ne isplatisam pao, sam se ubio, što bi rekli Bosanci, autoput, teška oluja, ništa se ne vidi, išao sam manje od 50, ali naleteo vetar i pokupio me, plus jako jako mokar kolovoz... sledeće će sigurno biti opet nešto na 2 točka, ali najverovatnije manji skuter (125-250) za po gradukad me isplati osiguranje

Edited by braca
Link to comment

ja odlično, ustao ko u crtaću, "nije mi ništa", doduše pošto je bila jaka kiša bio sam jako dobro opremljen, skroz zatvorena kaciga, jakna i pantalone pojačane, zaštita na ledjima i sve po propisuP.S. i naravno već par godina ne sedam na motor bez dubokih pojačanih gradjevinskih cokula, otprilike otkad je jedan kolega na poslu ugradio plastični zglob

Edited by braca
Link to comment
  • 1 year later...

nisu bas motori ali ajde.... za slucaj da avionom krenem na more, moracu da rentiram skuter posto ce ostrvo po svemu sudeci biti isuvise malo za isplativost auta. sad, nikad u zivotu nisam seo na skuter pa mi treba neka ideja kako tj gde da na brzaka ovladam bazicnim vestinama. vozim kola i bajs i ne bi trebalo da sam preveliki debil pa verujem da ce mi sat-dva biti dosta za osnove. znaci gde i kako?

Link to comment
nisu bas motori ali ajde.... za slucaj da avionom krenem na more, moracu da rentiram skuter posto ce ostrvo po svemu sudeci biti isuvise malo za isplativost auta. sad, nikad u zivotu nisam seo na skuter pa mi treba neka ideja kako tj gde da na brzaka ovladam bazicnim vestinama. vozim kola i bajs i ne bi trebalo da sam preveliki debil pa verujem da ce mi sat-dva biti dosta za osnove. znaci gde i kako?
Pa nema ništa da ovladavaš. Preporučio bih ti da uzmeš onaj sa većim točkovima. Gas desna ručica, leva ručica kočnice zadnji točak(sa tim uglavnom kočiš), desna ručica prednja kočnica(koristiš uglavnom samo kombinovano sa zadnjom). Izbegavaš nagla kočenja, jer skuter hoće da se jako zanese(zadnji točak) ako naglo zakočiš, i pad je neizbežan. 50-ica može da vozi dvoje, ali uzbrdo je mučenje. Uzmeš 100 ccm2 i vozi miško. Da, kad daš kontakt, da bi zaverglao, moraš da držiš stisnutu kočnicu. I to je otprilike sve.
Link to comment

vidi sa nekim od kolega ili komšija, da ti da krug po nekom praznom parkingu(onaj kod Arene je idealan) i nek te malo uputi. Uglavnom što se same tehnike tiče dovoljno je ovo što je Tresko napisao u vezi sa kočenjem. 125 cm je sasvim dovoljno i za dvoje. Pamet u, a kacigu na glavu i teraj.

Link to comment
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...