Jump to content
IGNORED

Motooori!


nesha taxista

Recommended Posts

E, nisam znao da treba to da uradim. Izvinjavam se, evo i mog skromnog priloga.img0323rc.jpg
Pa ne treba, ko kaze da treba, ali se ochekuje ..... mislim, koliko sam zakljuchio ovde nas ima samo 3 bajkera, pa shto ne bi postavio sliku svog kucnog ljubimca ....... nazalost ja sam josh na poslu, a ovi moji fashisti ne daju da se slike sa imageshack-a pojavljuju na mom screenu, kao ni youtube, facebook i vishe od pola interneta. Ukinuli su mi i jedan drugi forum,a ovaj josh nisu provalili.Ali sam nashao zaobilazni put, pa i Kawasaki forum na kojem uchestvujesh i video mashinu. Klasichna zujalica, kako smo zvali te motore u moje vreme. Dobar motor za mladje ljude. Jednog dana kada pochne da te zayebava kichma i kolena i ti cesh da kupish neshto udobnije. Do tada - uzivaj.
Link to comment
Diavel je da umreš, samo je imao podosta recall-a, te brava, odnosno ključ, pa nosač tablice... Stalno neki problem, svaki čas u servis.
Pojma nemam, meni samo lepo izgleda. U blizini moga osla stalno vidjam jedan crni Ducati, pojma nemam koji model ( obraticu paznju sledeci put) . Stalno mastam kad prodjem pored njega kakav je osecaj voziti se tom masinom tacno jednim odredjenim delom autoputa ( DVPjem) rano ujutru ili kasno nocu. Ne vozim motor , ali me je moj deda vozio cesto na svom motoru kada sam bila mala :wub:
Link to comment
Ali sam nashao zaobilazni put, pa i Kawasaki forum na kojem uchestvujesh i video mashinu. Klasichna zujalica, kako smo zvali te motore u moje vreme. Dobar motor za mladje ljude. Jednog dana kada pochne da te zayebava kichma i kolena i ti cesh da kupish neshto udobnije. Do tada - uzivaj.
Ma već me zajebavaju, i kičma i kolena! :) Pre ovoga sam vozio, nećeš verovati, BMW i više sam imao problema sa kičmom tada, nego sada sa ovim trkačem. Nešto mi na njemu odgovara, tako da sam se preporodio, pravo da ti kažem. A i nisam više mlad, nego brate volim da vozim ovakve motore i to ti je.P.S. Začuđujuće mali broj motoraša ovde.
Link to comment
Pojma nemam, meni samo lepo izgleda. U blizini moga osla stalno vidjam jedan crni Ducati, pojma nemam koji model ( obraticu paznju sledeci put) . Stalno mastam kad prodjem pored njega kakav je osecaj voziti se tom masinom tacno jednim odredjenim delom autoputa ( DVPjem) rano ujutru ili kasno nocu. Ne vozim motor , ali me je moj deda vozio cesto na svom motoru kada sam bila mala :wub:
Odgovorno tvrdim, kad Italijani nešto nacrtaju - to je to. Izgled italijanskih motocikala je neprevaziđen!
Link to comment

Bez namere da raspravljam o ukusima ....... hmmm ...... ovaj konjic-grbonjic me zaista teshko impresionira kada je o lepoti rech. Toliko crne i jeftine plastike skoro nisam video na jednom mestu, a kamoli na motoru.

post-5045-13108351337423.jpg

Link to comment
Što jeftine? :P
:lol: .... sumnjam da je losha plastika, to je motor od 20 somica, ali ako pogledash sliku bolje, morash priznati da izgleda jeftino i da je prisutna u ogromnim kolichinama.Nemam pojma, mislim da sportski motori mogu izgledati lepo samo ljubiteljima sportskih motora, ostalima liche na skakavce, neke bube definitivno ........ recimo, kao shto Vespa moze izgledati lepo samo ljubiteljima vespi, nama ostalima izgleda kao prevrnuta klozetska sholja.Mozda je to samo moj uvrnut estetski kriterijum izgradjen, izmedju ostalog, na kultnom filmu Quadrophenia gde sam josh u ta davna vremena izmedju modova i rokera naravno izabrao ovu drugu stranu :P .

post-5045-13108381031846.jpg

post-5045-1310838126791.jpg

Link to comment

Suzuka 1 od 2:Nema onoga ko prati moto sport (oba, auto i motorcikli) da nije cuo za Suzuka Circuit.moto02.jpgTesko je preci pravo na motore bez uvoda sta je to sve.Trkacka staza (vidi se motociklista koji trenira) :moto01.jpgmoto05.jpgNapravljena je 1962. godine kao test polje za Hondu. Vidi se Hondina fabrika uz stazu:moto03.jpgSta je bitno jos: Slikano je sa Ferris Wheel koj postoji u zabavnom parku uz stazu. moto04.jpgTaj "zabavni park" je tematski, tema je motor, prevoz i tehnika. Deca mogu licno da voze tramvaj, 4WD, amfibiju, karting, motorne sanke, automobil, nekih 20 vrsta prevoznih sredstava. Sve prilagodjeno deci i bezbedno. Ima i Asimo robot show, pravi Asimo, Honda je tu, preko ograde.

Link to comment

Sad za motore, sto je i tema. Jedno od 20-ak prevoznih sredstava koju deca mogu da probaju je i motocikl.Kao pravi, samo umanjeni. I na struju je.Za decu (ovo je moje) koja prvi put probaju, instruktor odrzi kratak kurs:moto07.jpgPola dece su devojcice:moto08.jpgKakvi su slatki, ko bube u ovim kacigama.Sada smo spremni:moto09.jpgGo!moto10.jpgVeca deca (120cm+ ili 10+ godina) imaju malo vece motore i tezu stazu:moto06.jpgPark je dobar za ceo dan, ima restorane i sve. Ide se na svake 2-3 godine, kako deca rastu da ponovo vide i probaju. U krugu od 120 km imamo Hondu, Suzuki, Yamahu, Toyotu, Mitsubishi (auto + avijacija), Denso, Kawasaki Heavy Industry (avijacija), Daihatsu, da pomenem samo neke firme za koje je svako cuo. Gde regrutuju radnu snagu koju zanima inzenjerstvo? Tu, od ove dece, tako od malih nogu im razvijaju ljubav prema tehnici i ovo nije jedini ovakav park. I skole ih organizovano vode na "try yourself" izlozbe i slicna ovakva mesta gde je tehnika sa lako shvatljivim i za probu i eksperiment primerima ne samo dostupna nego i cilj postojanja takvih ustanova.

Link to comment

Nadam se da nemate nishta protiv da svaki dan nabacim neku fotku moje Suze ..... (o ne :isuse:) ..... mnogo je volim. Shta da radim, zaljubishka sam se, razmishljam da je istetoviran na levom ramenu :D . Nema kolege Brace da chestita kupovinu ...... na odmoru sigurno.Ovo je Yamaha 1700 Road Star mog ortaka, sve je uradio sam, praktichno samo je motor fabrichki. Na rezervoaru se vidi jedna cevchica koja pokazuje kolichinu goriva, fenomenalna ideja.

post-5045-13110505176647.jpg

post-5045-1311050740904.jpg

Edited by sickness
Link to comment

vratio se Braca sa prvog dela odmora, napravio 5.400 km ali autom, tako da ne znam da li smem da se javim ovde :)lepa ti je mašina, nego mi se čini da ih nema u Evropi, tj gledao malo oglase ovde i nema baš nijedne takve

Link to comment
vratio se Braca sa prvog dela odmora, napravio 5.400 km ali autom, tako da ne znam da li smem da se javim ovde :)lepa ti je mašina, nego mi se čini da ih nema u Evropi, tj gledao malo oglase ovde i nema baš nijedne takve
Ima ih, pod imenom Suzuki Intruder M 1800 R. Napravio si 5400 km ....... :lol: yebote, pa ti si gori chak i od mene, ja samo 4500 ......... zavidim ti, mora da je bilo do kese, to je cela Evropa uzduz i popreko ..... i vishe od toga yebote :unsure: .
Link to comment
  • 3 weeks later...

Pozdrav narode, sta mi preporucujete do 125 kubika?Za oko mi je zapao Keeway Speed 125, svi ga hvale i lepo se cuje.(i izgleda)Pa me zanima i vase misljenje.Imao sam prilike da budem na njemu i Hondi NSR 125 koja izgleda kao motor ali se cuje smesno i trosi ko luda.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...