Jump to content
IGNORED

Motooori!


nesha taxista

Recommended Posts

6 hours ago, renne said:

koji si ti hipster

lol. pade i meni na pamet :)

 

Bice sitna kubikaza sigurno. Ako se smislim da putujem bice i ozbiljnija masina. Danas upoznah preko fejsa coveka koji putuje i radi ali - biciklom. Obisao covek pola sveta. I jos voli da se pentra po planinama, ja mrzim da se sa Dorcola popenjem do mog sela. Ja sam ravnicarski bajker.

Link to comment
On 03/04/2018 at 1:12 PM, katamaran said:

Na koju foru je ova lepota ovako jeftina?

 

Quote

ima ulaganja u estetiku

 

Čitaj: "nema ko nije pad'o sa njega".

150ccm ne može valjda da preforsira 3-4 litre.

Link to comment

Pakistanska motoristika je najbiolja u svijet!

 

Iskreno, nikad cuo za marku, samo mi se mnogo svideo motor. Da je blize i da imam gde da ga drzim uzeo bih ga iako je Paki.

Link to comment

@katamaran

 

Ako ti se svidja cruiser tip motora, kao što je onaj Pakistanac, onda uzmi to. Ne znam kolikog si gabarita (pre svega visine), ali moraš i na osnovu toga da biraš kubikažu. Ovo od 150cm je premali motor, izgledao bi smešno na njemu, a bilo bi ti i jako neudobno.

 

Ja sam isto bio zaljubljenik u čopere, i kad sam počinjao isto mi je bio plan da uzmem nešto manje za početak, ali su me dobri ljudi ubedili da odma teram ono što mi se sviđa i na tome sam im zahvalan. Velike prednosti cruisera su to što su veliki i stabilni motori, niskog težišta tako da ne moraš da ih naginješ levo-desno na semaforu, ako ti se obori ti ostaješ u mestu na svoje dve noge. Takođe i uglavnom su dosta bučni, što ja vidim kao prednost jer nije moguće da te random baja u kolima ne vidi na ulici i onda nesmotreno pokupi. Takođe najčešće su laki za održavanje. A kad izađeš na otvoreni put, to je milina kakva se opisati ne može.

 

Što se tiče mana - pa, tromi su, sporo ubrzavaju i sporo koče, treba ti sto godina da ih okreneš polukružno, i generalno zbog gabarita to nisu motori sa kojima možeš da se provlačiš po gradu, u gužvi. Meni je to ok jer mislim da je to provlačenje dosta rizična vožnja i da je pitanje vremena kada će neko da te čukne.


Ako nećeš odmah cruisera uzmi neki enduro, moj savet ti je da zajebeš Tomose i te ludorije, kad već nećeš skuter (iz razumljivih raloga), oni ti nisu ništa puno bolji. Retko kad ćeš po gradu voditi preko nekih 60-70, osim ako nisi baš voljan da luduješ, za otvoreni put je druga priča, zavisi od stila i onoga što voliš.

 

Što se tiče čuvanja - obavezno neka garaža, šupa će poslužiti ako krov ne prokišnjava i ako se ne natapa previše vlagom. Zimi ga zamotaš u ciradu i ostaviš, bitno je da je na suvom, vlaga i kiša ti rapidno uništavaju motor.

 

Link to comment

ok, ali rezervni delovi? jel ima kod nas uopste servis za pakistanca?

mislim, makina je iz 2005, ko zna sta je pregurao, svakako ce nekad nesto da rikne i da treba da se menja.

ne kosta uostalom bez razloga 350 evra.

Link to comment

Ne ne, pogrešno sam se izrazio, nemoj uzimati onog Pakistanca :D 350e je premalo za bilo kakav normalan motor, nešto nije u redu sa njim sigurno.

 

Postoji serija kineskih cruisera, u suštini Kinezi uzmu nekog Harlija i onda prekopiraju dizajn, nikad to nije baš to, ali su jeftini, i par ljudi koje ja znam ih teraju bez problema. Tako da ako ti je do eksperimentisanja onda bolje traži Kineze.

 

Što se tiče delova, to je priča za sebe, original delove ćeš teže nalaziti, ili ih ima kod nas ali su skupi, ili moraš da se snalaziš preko eBaya recimo. Pričam generalno za motore.

S druge strane, ako nađeš dobrog mehaničara, on uvek može da ti sredi šta god da ti je problem, sa ili bez original dela, zbudži nabudži, ne bi verovao šta su u stanju ti ljudi da izvedu.

Link to comment
Quote

Ovo od 150cm je premali motor, izgledao bi smešno na njemu, a bilo bi ti i jako neudobno.

Paki? Poveci sam(blizu 2 metra), al nikako nisam stekao utisak da je mali. Cak me i brine zbog velicine gde bih ga drzao. I meni deluje kao mala kubikaza al sam vec objasnio da je meni to vise prednost nego mana.

 

Quote

dosta bučni, što ja vidim kao prednost jer nije moguće da te random baja u kolima ne vidi na ulici i onda nesmotreno pokupi.

Kao biciklista ovo savrseno kapiram. Umalo me jedan car nije pokupio kad je nervozno resio da se prestroji u moju traku bez gledanja pre neki dan. Sa drugestrane volim da slusam muziku kad vozim. 

 

Quote

laki za održavanje.

Ovo mi je jako bitan faktor kod izbora.

 

Quote

Što se tiče čuvanja - obavezno neka garaža, šupa će poslužiti ako krov ne prokišnjava i ako se ne natapa previše vlagom. Zimi ga zamotaš u ciradu i ostaviš, bitno je da je na suvom, vlaga i kiša ti rapidno uništavaju motor.

Moracu da pravim neki aranzman sa komsinicom. Moja supa bi super posluzila al je ulaz na uskom pod uglom od 90 stepeni. I biciklu jedva uteram, dizem je na zadnji tocak pa nekako izmanevrisem.

 

I meni je ovih 350 evra zvucalo sumnjivo. Mora da mu nesto gadno fali. Mozda jednostavno ne moze da ga proda jer kad ljudi vide da je Paki... :)

 

Dobrog mehanicara bih mozda trazio jos pre motora. Iz iskustva sa kolima (matora Honda Accord) znam koliko je taj momenat bitan.

 

edit: kad sa, nbio malji dete bas su mi se svidjali cross motori.

 

Vidjao sam Kineze al mislim da bih lakse i Pakiju poverovao :) 

 

 

Edited by katamaran
Link to comment

Kubikaza je direktno proporcionalna velicini motora, jer pa, jednostavno je - veci motor je tezi, i za njega je potreban jaca masina da ga tera. Ako imas oko 2m, onda mislim da ce ti bilo kakav kruzer ispod 750cm biti premali. Isprobaj ovaj sajt ovde - http://cycle-ergo.com/ - dodas model motora, i onda uneses svoje gabarite i gledas kako ce to da izgleda. Dodaj recimo Kawasaki Vulcan EL250, to je 250cm i pogledaj kako covek od 2m izgleda na njemu :D

 

Muziku stavis in-ear ispod kacige, sa bucnim motorom ili bez bice ti ok.

Link to comment

a šta fali skuterima za grad? Meni to deluje kao super rešenje za od sad pa do oktobra. Čak bih i krenuo da se raspitujem na tu temu sad da se nisam setio da sam dao bicikl da se pimpuje. :isuse:

neki piagio polovnjak, naspeš par litara i teraj.

Link to comment

Pa ono paki cudo imas samo 150 kubika a nikako nije mali. Kapiram da je sporac al meni to i treba :)

 

Muzika pod kacigom bi bila prerizicna. Biciklu redovno vozim sa muzikom al namerno ne uzimam neke specijalne slusalice, nego sasvim lepo cujem saobracaj kad treba.

 

Skuteri su mi odbojni zbog onih mini tockica. Deluju mi ko igracke.

 

Kad sam bio malji dete bas su mi se svidjali tomo ATX i CTX. Mislim da bi mi i sad bio sasvim ok za ono sto meni treba.

Edited by katamaran
Link to comment

Ja skutere lično ne volim jer su beskorisni van grada i jer te nekako vuku da po gradu voziš po liniji, izmedju traka, da se provlačiš i sl. To mi se čini nebezbednim i nikada ne vozim tako. Dodatno još - točkovi kod skutera su dosta malog obima i onda može da bude problema kada naletiš na neku veću rupu u gradu (a bogufala po gradu ih ima koliko hoćeš).

 

Druga strana priče je da su super ekonomični, jednostavni za vožnju i da po gradu stvarno možeš da ferceraš kroz gužvu. Ako je to ono što tražiš onda je skuter fino rešenje.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...