Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Kad sam prvi put sjeo to je bilo to, sve što treba. Razlika je što kod automatika lijevu nogu držiš pod sicem a kod manuala desnu. : P

  • +1 1
Link to comment

Sve kapiram, al ovo mi iskrslo po principu uzmi ili ostavi. Posto su mi on i mazda cx 30 tihe patnje, uzeo sam Gla, teram 3-4 godine pa onda mazdaaaaaaaa :D

Link to comment

20 godina vozio stick, evo ni godinu dana automatik... Mislim da ne bih ni umeo da se vrnem na manuelni, daleko bilo.

Link to comment
1 hour ago, giuseppe said:

20 godina vozio stick, evo ni godinu dana automatik... Mislim da ne bih ni umeo da se vrnem na manuelni, daleko bilo.

ma ne zaboravlja se stik. meni se desilo da drzim nogu na kocnici i okrecem kljuc 

 

a na pumpi nisam znao da otvorim poklopac rezervoara.. zaboravio da je kod sedista rucica...

Link to comment
1 hour ago, giuseppe said:

20 godina vozio stick, evo ni godinu dana automatik... Mislim da ne bih ni umeo da se vrnem na manuelni, daleko bilo.

 

privikao bi se za 100m, u početku bi ponekad bi vozio u pogrešnoj brzini, a posle dva dana ni to

Link to comment
5 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:

bas si jurio ovakav tip auta ili, posto su slicnog tipa ova mecka i cx-30

U obzir su dolazila samo ova 2, pre svega jer mi se vizuelno svidjaju.

Ovo je za moju dusu, godinama unazad ulazem da postavim dobre startne osnove deci pa sam resio da dam sebi oduska.

Prvo mi se svideo GLA, ali vise na slikama nego uzivo. Medjutim, kolega ima jedan, u nekoj suludoj opremi, 10 godina starog i prezadovoljan je.

Mazda cx 30 mi je ubedljivo najlepsi automobil od svih i u zadnjih 3-4 meseca sam njega pratio, medjutim, preko su bas, bas skupi (2020 sa prosecnom opremom, uglavnom 19.000+ €), a kod mazdi kupljenih kod nas nikako da se poklope cena i delovi enterijera cija mi se boja bas ne svidja.

Onda je danas naleteo ovaj GLA, obavio par razgovora i dogovorio, sutra ide vozac po njega. Posebno mi se svidelo sto je tehnicki uradjen pre 3 dana, a koliko mi je poznato, na svajcarskom tehnickom neispravan auto ne moze da prodje.

Na kraju krajeva, i ako ne bude sve onako kako izgleda i kako se nadam, u periodu sam zivota gde zelim da budem bas opusten, obzirom sta me je sve snaslo, pa boze moj, ako mi ne bude odgovarao prodacu ga, pa cu juriti opet mazdu :laugh:

  • +1 3
Link to comment

Jednom sam vozio automatik, BMW 5 na autoputu. Sve je bilo super dok nije trebalo da "prikocim" pred naplatnu rampu.

 

Da skratim pricu, sreca je da sam, kazu dobar vozac pa kad je krenuo da koci bukvalno u mestu sa nekih 120 km/h da nismo zavrsili na zastitnoj ogradi. A ni kamiona nije bilo u blizini.

 

Kad smo se zaustavili, jedno minut smo svi cutali, onda smo vlasnik auta i ja zamenili mesta.

 

A opet, svi koje znam da voze automatk se kunu u njega.

Link to comment
12 minutes ago, ZokiAsov said:

Kada sam prvi put vozio automatika drugar mi je rekao, samo zaboravi da imas levu nogu, stavi je ispod sedista

pa to, najbolji savet.

Link to comment
1 hour ago, smooth.Op said:

Nisi valjda levom kočio? :)

Nisam, nego su kocnice bile sveze zamenjene, a ja navikao na moju... I malo jaci pritisak...

Edited by Milosh76
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...