Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Ja u sredu konacno odvezem X1 na opoziv za AGR-Ventil (https://carwiki.de/bmw-agr-ventil-probleme-rueckruf) i kaze decko bice to danas nista ne brini. Naravno zove pred sam kraj radnog vremena i kaze da su polomili neku sasiju oko ovog ventila. Sreca u nesreci imali su to na lageru pa je u petak bilo gotovo.

 

Inace prodaja polovnog auta je strasna zajebancija. Ja evo pokusavam od septembra, najniza cena u celoj EU sa takvom kilometrazom i opremom i dzaba. Gledaju ljudi, jedno polovina odradi probnu voznju i budu bas zadovoljni ne jave kasnije ili se jave i traze 30% dole jer ne mogu prodati svoj auto.

 

Spasavaju me dvojne tablice tako da mi je mesecni gubitak samo pad njegove vrednosti.

  • +1 2
Link to comment

Ja sam planirao da prodam auto prosle jeseni, medjutim izleti mi neka ok ponuda, imam u julu jos 7 dana do odmora i kao ajde da ga prodam tad. Koje sam precenjene ideje imao da ce otici u tom kratkom periodu, cak sam gledao i koji rent a car da uzmem do mora. Podsvesno mi se verovatno i nije prodavao bas tad  jer sam izjednacio najvecu cenu sa sajta, mada ni ovih par drugih modela sa oglasa, nisu bili mnogo jeftiniji. Naravno, niko se nije javio. Nije me napustao entuzijazam, reko malo cu spustiti cenu, i kad se ljudi vrate s odmora oticice u septembru. Mislim tojota korola, najprodavaniji auto na svetu, okruglo 5 godina star,prvi vlasnik sta moze da podje po zlu. Nisam se toliko nervirao sto ga ne prodajem, vec sto me niko zivi ne zove. Za 4 meseca ja ne znam da li me je 10 ljudi zvalo.  Od njih 4-5 bilo da pogleda/proba. Jedan bio bas zagrejan ali mu je zena stavila veto(koja sisa), htela neki stonic valjda novi... Ne znam koliko je azuran izvestaj na polovniautomobili.rs, ali tamo se u 24h proda tipa 5-6 automobila preko sajta. I tu racunamo i korsu od 800 evra, bar jedan takav dnevno. Vec sam  poceo da gubim nadu i da se secam onih posalica o mocinom pezou. Otisao je bukvalno zadnji dan pred novu godinu, za nekih 8 glava manje od onoga sto sam ocekivao a zbog ludackog rasta cena to je bilo svega 2800 manje nego sto sam ga ja platio 2018. Prosli auto sam dao caletu, ali  ocekivao sam da prodaja dosta brze ide...

Link to comment
1 minute ago, ZokiAsov said:

Ja sam planirao da prodam auto prosle jeseni, medjutim izleti mi neka ok ponuda, imam u julu jos 7 dana do odmora i kao ajde da ga prodam tad. Koje sam precenjene ideje imao da ce otici u tom kratkom periodu, cak sam gledao i koji rent a car da uzmem do mora. Podsvesno mi se verovatno i nije prodavao bas tad  jer sam izjednacio najvecu cenu sa sajta, mada ni ovih par drugih modela sa oglasa, nisu bili mnogo jeftiniji. Naravno, niko se nije javio. Nije me napustao entuzijazam, reko malo cu spustiti cenu, i kad se ljudi vrate s odmora oticice u septembru. Mislim tojota korola, najprodavaniji auto na svetu, okruglo 5 godina star,prvi vlasnik sta moze da podje po zlu. Nisam se toliko nervirao sto ga ne prodajem, vec sto me niko zivi ne zove. Za 4 meseca ja ne znam da li me je 10 ljudi zvalo.  Od njih 4-5 bilo da pogleda/proba. Jedan bio bas zagrejan ali mu je zena stavila veto(koja sisa), htela neki stonic valjda novi... Ne znam koliko je azuran izvestaj na polovniautomobili.rs, ali tamo se u 24h proda tipa 5-6 automobila preko sajta. I tu racunamo i korsu od 800 evra, bar jedan takav dnevno. Vec sam  poceo da gubim nadu i da se secam onih posalica o mocinom pezou. Otisao je bukvalno zadnji dan pred novu godinu, za nekih 8 glava manje od onoga sto sam ocekivao a zbog ludackog rasta cena to je bilo svega 2800 manje nego sto sam ga ja platio 2018. Prosli auto sam dao caletu, ali  ocekivao sam da prodaja dosta brze ide...

Ja sma prodao RAV4 jesenas za 24 sata, od kad sam stavio na oglase, 4.5 godina star, 100K na satu, nov kupljen u SRbiji... Kupio ga taksista iz BG...

Edited by radisa
Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Ja sma prodao RAV4 jesenas za 24 sata, od kad sam stavio na oglase, 4.5 godina star, 100K na satu, nov kupljen u SRbiji... Kupio ga taksista iz BG...

 

Eto vidis. Sto je najjace pratio sam i sve ostale korole sa sajta, prvo ih je bilo jako malo tipa 4-5 2017/18, i isto su se jako dugo prodavale, cak i uz snizenu cenu...

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, ZokiAsov said:

 

Eto vidis. Sto je najjace pratio sam i sve ostale korole sa sajta, prvo ih je bilo jako malo tipa 4-5 2017/18, i isto su se jako dugo prodavale, cak i uz snizenu cenu...

Jbg...

 

I da kažem, prodao sma ga prvom kupcu...Zvalo me dok ga nisma sklonio još 4-5 ljudi, smao jedan je deloavo neozbiljan, jer je prvo i jedno pitao da li imam kuku, a jedan je bio baš razočaran... Vraćao sam se iz BG sa završetka transakcije, čovek je bio u fazoniu, pa kako jbt, jtros sam video oglas, a u PM opet sam zakasnio... Kontao sam da baš lako ide prodaja...

Link to comment
10 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

@ZokiAsov oće da sevne neka rendžara?

može milošica da izboksuje popust ko ostoje

 

Bili smo na sastanku, milosica se zaista iscimao, ali ostoja nije hteo ni da cuje. Cak mi je i pretio oduzimanjem sezonske jer je navodno  video da neprikladno skandiram na hipersonicnoj kameri. Neprijatno bas.

 

Uzeo formentor na kraju

 

 

  • +1 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
9 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

i kakava je formentara

 

jel švabo naučio špance da prave dobro auto?

 

Lepo su ga sastavili katalonci, nemam primedbi. Ima sportsku dusu ko i ja, moze i brzo, i do 100 km moze...  lep ko lutka, gepek omanji

Link to comment

Ta novija Korola je manja od ove moje prethodne sto sam se iznenadio. Manji gepek i ako se lepo secam ima tunel u podu sto moja nema i sto je mnogo bolje.

Link to comment

Tanko ide prodaja svega osim Radisinog Rava cetvorke, vec mesecima je tako. Mi smo u septembru prodali mislim 7 komada i pocetkom februara dva u istom danu, izmedju i posle toga nista. Nude se samo zamene, kriza.

  • +1 1
Link to comment

Sta znam, nikad nisam vozio automatik, a rob sam navika koje jako tesko menjam. Mrzi me i da se mlatim sa servisiranjem menjaca, tako da mi je ovo ok resenje.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...