Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Nista ne fali Kadjaru niti Francuzima generalno, najcesce je ljudski faktor, zapostavi se auto pa posle kukaju na neki model jer kao kurcu ne valja. Naravno da postoje neki problemi kod nekih modela, recimo kod Opela kojeg najvise pratim se zna da je 2.0 dizel 160ks do druge polovine 2012. imao problem sa nekom gumicom uljne pumpe koja je pravila haos ako se ne zameni bar na svakom drugom malom servisu (kosta tipa 2000din), pa Fordovi Powershift menjaci su pakleno losi do ne znam koje godine isto, Mercedes menjaci kod A i B klase do ne znam koje godine itd itd... ali i to se sve dosta izbegavalo redovnim odrzavanjem. 

Edited by Zli Gli
  • +1 1
Link to comment
18 hours ago, BWA said:

Izbegavati ove novije kosilice sa 3 klipa.

Preko 100k km se raspadaju.

 

Sve zavisi, Japanci te turbo trocilindraše prave skoro 40 godina (Charade GTti :heart:), pa nijedan nije zaslužio epitet problematičnog, a i verzije bez turba poput Suzukijevog F8B su išle u sve i svašta i dokazale se kao male pčelice radilice.

 

E sad, za nafurane VW 1.0TSI ili koja im je već oznaka se može pretpostaviti da će imati kraći vek eksploatacije, ali već za Fordov 1.0 Ecoobost sa sigurnošću se može reći da je đubre, kad imate vremena pogledajte:

 

 

  • +1 2
Link to comment
On 17.1.2024. at 1:49, Guuundogan said:

honda jazz

Honda Jazz = Honda Fit

Može da traje večno uz bazično odrzavanje. 
 

Yaris isto tako. 
 

Drže dobro cenu sa razlogom. 

  • +1 1
Link to comment

jbt, kada sam video ove kaiseve iz ovog otvorenog motora smrzlo mi se dupe.

koliko je tto preslo? kada je videlo majstora? pa ono je na par km do velike havarije.

Link to comment
On 17. 1. 2024. at 8:49, Guuundogan said:

honda jazz

Definitivno, 

 

Sve će sa nje otpasti i raspasti se, motor će ostati netaknut. 

Kod mene je 10godina.

  • +1 2
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 18. 1. 2024. at 14:38, zorglub said:

 

Sve zavisi, Japanci te turbo trocilindraše prave skoro 40 godina (Charade GTti :heart:), pa nijedan nije zaslužio epitet problematičnog, a i verzije bez turba poput Suzukijevog F8B su išle u sve i svašta i dokazale se kao male pčelice radilice.

 

E sad, za nafurane VW 1.0TSI ili koja im je već oznaka se može pretpostaviti da će imati kraći vek eksploatacije, ali već za Fordov 1.0 Ecoobost sa sigurnošću se može reći da je đubre, kad imate vremena pogledajte:

 

 

Ne kapiram sta ovaj hoće da kaže

 

Uzeo je havarisani motor, otvori ga i onda se iznenadi kako se nešto izlomilo unutra

 

Ono što je definitivno megaglupo na tom motoru je kaiš u ulju, al sem te već poznate informacije nije rekao ništa bitno

 

Ono što je na ovom primerku verovatno bio problem je pogrešno ulje. Ima tačno jedna sorta koja neće izjesti gumu, i ako se ne sipa baš to ulje, kaiš postane krt, spadaju mu zubi i sve ode u tri lepe 

 

  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, Zverilla said:

Ne kapiram sta ovaj hoće da kaže

 

Uzeo je havarisani motor, otvori ga i onda se iznenadi kako se nešto izlomilo unutra

 

Ono što je definitivno megaglupo na tom motoru je kaiš u ulju, al sem te već poznate informacije nije rekao ništa bitno

 

Ono što je na ovom primerku verovatno bio problem je pogrešno ulje. Ima tačno jedna sorta koja neće izjesti gumu, i ako se ne sipa baš to ulje, kaiš postane krt, spadaju mu zubi i sve ode u tri lepe 

 

Kevlarski kais makar kod TSI novijih VW.Za Ford ne znam.

Link to comment

Zaljubio sam se u mali Volvo C30

 

vise od 4 soma nemam trenutno za njega a ne znam isplati li se kupoveti neki iz 2008-9 za te pare:(

 

 

  • Wub 1
Link to comment
16 hours ago, Caligula said:

Zaljubio sam se u mali Volvo C30

 

vise od 4 soma nemam trenutno za njega a ne znam isplati li se kupoveti neki iz 2008-9 za te pare:(

 

 

Ne isplati se

  • Tužno 1
Link to comment
Just now, Zli Gli said:

Ppp propo, gledaju se kola od 4 soma :sad:

A Inace burzuja u Serbiji koliko oces.Ode Xtrail ko pecenje u Malom Hrastu.I to za top cenu.

Link to comment
1 minute ago, Zli Gli said:

Znaci nije ppp propo nego samo Caligula propo, pardon

Ako bude menjao amortizere i federe i slicne stvari na C30 iz 2008 ,zakukala Sojka ptica.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...