Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Listao sam do 22500 franaka, ima cela jedna limuzina za 19900 i sve ostalo karavani. Naravno 530i, 2.0b sa 252ks u odlicnom stanju od prvog vlasnika ali sa 196 hiljada km. Prvi dizel je valjda 23500chf, plus jedno 3000e ili jace carina i prevoz. Isto presao 197 i kao nov ali nisam gledao dalje uopste, mogu misliti koliko su sa ispod 150.

  • +1 1
Link to comment
55 minutes ago, Zli Gli said:

Listao sam do 22500 franaka, ima cela jedna limuzina za 19900 i sve ostalo karavani. Naravno 530i, 2.0b sa 252ks u odlicnom stanju od prvog vlasnika ali sa 196 hiljada km. Prvi dizel je valjda 23500chf, plus jedno 3000e ili jace carina i prevoz. Isto presao 197 i kao nov ali nisam gledao dalje uopste, mogu misliti koliko su sa ispod 150.

Ja sam siguran da ovi naši to uzimaju sa 300k pa vraćaju kilometražu, to su bar ranije radili. Kod ovih novijih auta zaista ne znam da li to mogu uraditi, vjerujem da mogu. Na tu cijenu se može uraditi povrat pdv-a?

Link to comment

mogu još lakše :D, preko softverskog programa koji omogućuje mehaničarima da podešavaju kilometražu u slučaju da mora da se zameni cpu zadužen za instrument tablu

Link to comment

Ne kazem da kola nisu jeftinija u ostalim zemljama ali mislim da je vrlo indikativno uporediti cene sa oglasa u Svici, Njemackoj i jos par zemalja, znaci slicna oprema i kilometraza, i onda domace oglase iz uvoza. Ako je auto preko 25 hiljada a kod nas 26, u okviru cega prodavac treba i da zaradi 10+ %, onda tu nesto smrdi, kilometri ili je bila neka havarija, u najboljem slucaju mehanicki kvar koji je resen. Imam i ja opcije da se ubacim u licitacije, kola sa osiguranja, kazu da je tu prava lova kad se dobro probere.

 

Evo kako izgleda ovaj benzinac sa 196 hiljada, spolja i iznutra kao nov. Taj od 23500 dizel prodaje nas lik iz Cuprije, upoznao sam ga kad sam bio u svici, s njim mogu nesto i da spustim cenu ako nekog zanima

 

 

 

 

Screenshot_2024-04-26-13-41-37-236_ch.autoscout24.autoscout24-edit.jpg

IMG-20240426-WA0001.jpg

IMG-20240426-WA0002.jpg

Link to comment
6 hours ago, Zli Gli said:

ima cela jedna limuzina za 19900 i sve ostalo karavani.

 

Ovo mi nikada neće biti jasno, zašto karavani ne drže cenu kao limuzine i hečbeci. Ja sam pristrasan doduše, jer ih volim, ali stvarno - ako neko već kupuje poveći porodični automobil, zašto ne karavan?

Link to comment

Oduvek su karavani jeftiniji jbg, i ja mislim jer su ruzni i glomazni. Evo uvezao sam drugu Astru J karavan 2012. godiste za oko 4800 a za takav slican hecbek treba recimo od 700-1000 vise. Kod ovog BMW modela mislim da moze da bude i 5000 razlike.

 

 

IMG-20240426-WA0004.thumb.jpg.6ff0ef9f6404644aa446a250ffde8c68.jpg

 

Ova mi je cak i lepa ali ne bi vozio osim da mi neko pokloni, niti imam decu niti putujem cesto niti radim nesto gde mi treba veliki gepek, nista, a parkiranje po gradu veselo. Hecbek bio i ostao mama za nas samce.

Edited by Zli Gli
Link to comment
On 29. 7. 2023. at 22:07, Lancia said:

Audi A6 je sigurno medju 3 najlepsa auta, vrhunski dizajn, zver. I ovaj elektricni je da se smrznes.

 

1366_2000.jpeg  

 

 

1 hour ago, Lancia said:

Rugobica :wub:

 

Neko nam se zaljubio u Dijagnozicu karavana :wub:

Link to comment

Ima kolega 2010 RS6 sa V10 Lambo motorem.Zver.Umrla tetka ili tako nesto,dobio nasledstvo i Audija a u pm,jednom se zivi.

  • Haha 1
Link to comment

gledao sam neku statistiku glede zastuplejnosti karavana/limuzina/hecbeka i razlike u zavisnosti od zemlje su neverovatne.

U turskoj sve smekeri ko kums, tipa 5% karavana ima, kod svaba obrnuto - 85% karavani.

  • Hvala 1
  • Vojvodo,serdare 2
Link to comment

istina

a i vecinski ne loze se na automobile sto me je iznenadilo, gledaju na to kao na alat. troskovi, prakticnost, realne potrebe

kao malji deca sam mislio da su svabe i kola kao italijani i hrana, a ono ni to. jos nisam provalio koja je to stvar na koju se loze osim cifre na racunu

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...