Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Nisam Zli al mogu da pogledam, mislim da norvežani liferuju sve što nije ful elektro čak mislim da imaju neki plan na nivou države da do valjda 2030. sva vozila budu elektro.

  • +1 1
Link to comment

Moze, neka cena u norveskoj, recimo 2016-2019, solidno opremljen, 75-110.000 km. 

Da dodam, iskljucivo benzinci, po mogucstvu 1.6

Edited by Drako
Link to comment
46 minutes ago, Drako said:

ima li neko ideju u cemu je stos?

 

Norveska drzava stimulise izvoz automobila koji zagadjuju (sto su za njih svi neelektricni automobili). Zato je cena tamo manja i ako imas nacina i ljude vredi doetati auto.

  • +1 1
Link to comment

apropo suzukija, suvozačka vrata za novu vitaru 160k, čeka se min 3 meseca

:ph34r:
 


 

 

za iste pare kao s cross može se pazariti i vw taigo, tu već ne bih imao nikakve dileme. vozio sam se u vitari, meni je to bio poluproizvod(unutra)

Link to comment

zar vrata ne pokriva kasko na novim kolima

 

 

za 25.990 može oklocani taigo sa trocilindričnim motorom od 999cc i 110ks 

 

slažem se i potvrđujem, suzuki štedi tamo gde nema uticaja na kvalitet vožnje. unutrašnjost prethodne generacije nije kao na premium evropljanima, limarija je konzervasta, izolacija slabašna, čuje se na autoputu preko 150.

 

ali je ozbiljno no bullshit vozilo. fokus je na pouzdanosti, javite mi kad vidite suzukija poslednjih generacija dignutog na šlep. ja sam prešao 248,000km, od ozbiljnijih intervencija menjao sam alternator, nisam morao, palio je regulare ali nisam hteo da rizikujem da mi se nešto desi na autoputu do beograda. novi je bio 280e /denso, prva ugradnja/ plus ruke. da mi se desilo u beogradu remontovao bi ga kod ace iskre za 100e sve kao što sam za prethodna vozila radio /golfara 2x, opel astra 3x/. standardan kvar na dizelima.

 

s cross koji sam preporučio za samo 2000e više od polovnog renoa je hibrid, go figure.

 

naravno čovek bira po ukusu, sam će izabrati, nikome ovde ni iz džepa ni u džep. 

 

ja bi na njegovom mestu ako naginje vw grupi svakako pogledao seate, oni su u vreme sajma imali najbolji odnos cene i kvaliteta u celoj grupi.

 

 

  • +1 1
Link to comment

a jel ono cena sa pdv, obično to naglase

 

ovaj taigo je kolega uzeo, jeste 110ks al daleko da je klotara.
 

pokazivao mi čovek listu opreme, svašta tu ima. sutra mu stiže pa ću da alvirovićarim detaljnije

 

 

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

ne bi ga preporučio kao best buy da nije sa pdv, pogotovo među ovim nenormalnim cenama novih automobila

 

pritom su iskoristili gro rešenja sa suzuki across koji je replika prethodne verzije rav4 za jeftinija tržišta, čak i liče po tome kako su mu zašiljili trticu i nos. 

Link to comment

cenim sve to oko pouzdanosti, ne dovodim u pitanje al je unutra mnogo bre ružan tj nedovršen

 

a to mi je (naj)bitnije, da mi se sviđa i da se ja u njemu osećam komforno

štos kaže da mi paše

Link to comment

slažem se, svako bira da njemu bude fino.

 

ja kad sam kupovao suv gledao sam da bude pouzdan, da se ne krade i da je ružan. 

 

zašto ružan - pa zato što sam ga kupio u vreme kad sam mislio da suv voze samo šabani i onda sam hteo ružna i neugledna kola.

 

posle sam zavoleo zbog očiglednih prednosti. imao sam isti blam kada sam kupio golf 4 karavan pre skoro 20 godina, to voze samo šabosi.

 

unutra je kao što su japanska kola bila nekad - samo ono što treba i to je to. pišem o prvoj verziji, moj je 2014. vozio sam micru krajem 90-tih i to je ista filozofija /nissan je tada bio japanska firma/. spartanski ali ima sve što treba, ništa ne fali - imam čak i hill assist koji je super. naravno najbolje je što ima ručno biranje pogona što štedi gorivo barem za 10 posto. ostalo sve opšta mesta. ali enterijera nema, materjali onako, ali začudo ne krcka i ne škripi. više mi se čuju zarđali zadnji amortizeri od soli prvo u švici pa na moru.

 

pritom sam zapravo tek vozeći yaris iz 2023 video da ima korisnih stvari i među novotarijama danas mada bi lane assist gledao da isključim kako znam, dok mi je signalizacija ograničenja vrlo ok. ostalo ne znam.

Link to comment

Alo vi sto vozite novo i polovnjake od 25 hiljada ojra, ostavite makar ovu temu nama sirotinji :cry:

 

Ne znam to za polovnjake iz Norveske i da drzava stimulise izvoz ne-elektricnih auta ali znam da me rodjak slao 2-3 puta usput na dva placa da gledam Norvezane i ono je bilo stravicno po pitanju rdje. Pasat B7 karavan star desetak godina, spolja sve ok manje vise a od dole ga pojelo, most otprilike udaris cekicem i auto se raspada, nema gde nije bilo i to muski. Skoda Superb isto 10+ godina stara, i od dole ali i spolja pakao pakla, ono je bilo jezivo. Taj isti rodjak je uzeo jednu Kugu 2011. za trgovinu i brzo prodao ali on je ismirglao i izlakirao od dole jer je isto bila strasna. Kapiram da ovi par godina stari nisu jos takvi ali eto cisto da prijavim da znate. 

  • +1 5
Link to comment

Ja jednom u tri godine radim zastitu donjeg dela lanolinom .Dzipovi Takodje malo manje rdjaju zbog visine.Ima i to da se dosta vozi po seoskim makadamima  kad idu na vikendice i onda gde god je kamencic cvrknuo po kanalu dole ili krilima eto zgode za rdju.Ali Passati i ceo taj VW je jebena situacija.

  • Haha 1
Link to comment

Hvala Zli Gli, upravo sam malopre od jednog kolege dobio slicnu informaciju, da treba otvoriti sestoro ociju kod norvezana zbog rdje.

Nista, gledam svajcarce i ove domace, pa kad naleti, naleti.

Inace, Gla i Mazda cx 3 (30) mi se vizuelno neverovatno svidjaju, ali mazda cx 3 je toliko mala unutra da sam se na kraju smejao. U cx 30, koji bi trebalo da je veci, na zalost, jos nisam zalazio.

Link to comment
1 hour ago, Drako said:

Inace, Gla i Mazda cx 3 (30) mi se vizuelno neverovatno svidjaju, ali mazda cx 3 je toliko mala unutra da sam se na kraju smejao. U cx 30, koji bi trebalo da je veci, na zalost, jos nisam zalazio.

 

Jebeš auto bez naslona za ruku :sleep:

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...