Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

3 minutes ago, Zli Gli said:

Moze dobra Astra H za te pare da se uzme, s tim sto je 1.4 slab motor

Nije Astra H  1.4 slab uopste, pogotovo za ono sto njemu treba. Sa takvom Astrom sam prosao pola Italije i Austrije i nista nije falilo. Moze da ide i 140 ako treba, a moze i po gradu. Sasvim dobar auto. Mozda cak i Polo da ubaci u jednacinu, zbog manje potrosnje a mozda moze da se nadje i noviji model.

  • +1 1
Link to comment

Nije slabo, da. Pogotovo što je vozio 1.2 do sad (dobro jeste da je lakši punto, ali to je to otprilike dođe na isto).

Meni su astra h, grande punto i polo bili prvi pikovi, ali ne znam zašto on ne rangira grande punta i pola dobro. Hvala na savetima.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, Bir Adim Öte said:

Sta biste uzeli do 4 godine starosti?

3008, Stelvio, Evoque, E-Pace, XC40, ...

 

... Rav4 hibrid, CRV, Sportage, Tucson, otprilike tim redom.

 

1 hour ago, smooth.Op said:

Moj ćale 

 

Slična priča kao i moj. Voza Punta od 2010, od prošle godine dao ga kevi a on uzeo burazovog 307sw, sad hoće oba da proda i još malo doda za rav4 ~2005 godište d4d 2.0, mnogo mu se svideo onaj sa troja vrata ...

Link to comment
1 hour ago, smooth.Op said:

Meni su astra h, grande punto i polo bili prvi pikovi

 

Nemoj Astru H nikako. Mislio sam da je do sada uvreženo znanje da je to najgori model najgore Opelove (i ne samo Opelove) generacije vozila ikad.

 

Tvoj otac je trebalo da zadrži Punta i pare sačuva za crne dane.

 

PS: Izbegavaj 1.4 benzince generalno, a posebno u Astri H. Ne znam zašto, ali nijedan EU proizvođač nume da napravi zaista dobar 1.4 motor.

Edited by zorglub
  • -1 1
Link to comment
5 hours ago, smooth.Op said:

Moj ćale prodao punta 1.2 koji je u njegovom vlasništvu već 15 godina. Zalepio se neki lik, hoće kupi za 900 evra i matori proda. Skupio je nekih 4000 evrića, ali fazon je što čovek nema veze s kolima, ne zna šta bi uzeo.

Ne prelazi puno, auto vozi po lokalu, uz potrebu za putovanjem od nekih 150km do četiri-pet puta godišnje. Ne vozi porodicu, 95% vremena max dva putnika. Trik je jedino to što često ide do sela, pa mora da se penje na nekih 600m nadmorske visine. Ja sam mu zbog toga preporučivao benzince atmosferce, jer mislim da za te pare isluženi dizel može samo da pravi probleme sa turbinom itd. Obzirom da je budžet 3300-3500 (da se ostavi nešto za održavanje i ostale troškove), ja sam mu predložio nekih dvadesetak automobila, on je rangirao po redosledu Golf 5 (teško da ima nešto pristojno za te pare), Astra H, Ford Fusion i Toyota Yaris (isto teško za te pare ona od 2005.).

Ima li neko komentar na ovo ili neki predlog?

Honda Jazz i da peva...naravno pregled kod majstora pre kupovine kao što uostalom važi i za bilo koju drugu opciju.

  • +1 3
Link to comment

Ne bih se složio da ne postoji dobar 1.4 benzinac. VW 1.4 TSI je fantastičan motor. Carwow kaže ne da nije loš nego da je to najbolji motor do 2 litra na svetu uključujući i dizele. Turbo naravno, tipično 150 PS, obrtni moment dovoljan da pasat karavan sa njim bude poletan, isključuje dva cilindra pa na autoputu može da bude štedljiv skoro kao dizel ako se ide do 120...ne vidim manu iskreno. Ne znam sad šta dešava sa turbo benzincima na pređenih 250k, ako je to kriterijum onda je ionako bolje dizel uzeti.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Jeste, a koji je drugi? Fiatov uljosrk, ili PSA jammomatic? Najbolje što se može reći za Opelov 1.4 i Fordov Zetec je da nisu baš toliki krš kao prethodna dva.

 

I ono što mi je uvek bilo zbun, solidni do odlični 1.6 kod svih pomenutih proizvođača.

  • +1 1
Link to comment

Sta konkretno ne valja kod Astre H? Sasvim pristojan auto i dobri motori, i dizeli i benzinci. Dosta taksista ih vozi, redovno odrzavanje i teraj.

Sent from my M2012K11G using Tapatalk

  • +1 4
Link to comment

1,2 TSI presao preko 200 k i nista,promenjeni samo kablovi svecica.Taj od 1,4 bi rado uzeo u nekom Rapidu za Srbiju.Bad Road paket sa jacim federima i 1,4 da mozes stici i uteci a sto rece kolega na umerenim brzinama trosi 5L cak i manje do 4,7.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...