Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

34 minutes ago, desboj said:

Buraz u Nemeckoj gleda i30 i Ceed karavane da su par godina stari i sa nekoliko desetina hiljada km. Osnovni modeli sa atmosferskm 1.4 benzincem i 100 konja su oko 15k eura. 

Jedan za primer:

 

https://link.mobile.de/yNio48bLWQtxgXTu8

 

Kad se doveze u Srbiju košta do 20k

Ovo za sad (kome radi posao naravno) deluje kao najbolja ponuda.

12.134 € (Netto), 19,00% MwSt.

i kad se malo iscenka moze i manje. ne znam gde se proizvodi al ako je u eu onda nema carina nego samo pdv20% +troskovi speditera, prevoza i one potvrde ams-a. sve to izadje oko 15k u srbiji.

Link to comment
44 minutes ago, Valkyrie said:

20k evra za polovan auto, basic opreme i samo 100 konja? 

 

Reče @Čutura i manje, ali i da je 20k, jel ima za manje para auto te veličine da se kupi sa 5 godina garancije? 

 

Link to comment

Realno cene su otišle u 3 lepe. Kad kaže da će novi Sandero (sa tri godine garancije i turbo trocilindrašem od ~100 konja) koštati 20k, Sportage Phev od 45-50k evra i 7 godina garancije na sve, ili Rav4 prime od 60+k evra sa 10 godina garancije na svašta nešto ne deluju suludo.

Link to comment

@kud u maglu Simoviću

 

Kia daje 7, hjundai 5+2 valjda, ako se održavaju u ovlašćenim servisima. Tojota daje više na baterije, na drugo daje manje. Tipo izgleda ok auto, 500l ne verujem da vredi.

 

Tldr, računica na stranu par godina starog koreanca stoji.

 

@Zaboravan

 

Za 5008 2010. godište bih dobio bar hiljadu evra više nego što sam ga platio pre koju godinu. A nisam uložio dinara. A još je čuknut desetak puta, jednom ozbiljnije.

 

 

Link to comment
20 minutes ago, desboj said:

Realno cene su otišle u 3 lepe. Kad kaže da će novi Sandero (sa tri godine garancije i turbo trocilindrašem od ~100 konja) koštati 20k, Sportage Phev od 45-50k evra i 7 godina garancije na sve, ili Rav4 prime od 60+k evra sa 10 godina garancije na svašta nešto ne deluju suludo.

GLC sa sličnom opremom i da je PHEV, prema zvaničnom cenovniku je jeftiniji ot RAV Prime...

 

Ja sam hto ove godine da menjama auto, 4+ godina mi trenutni ima, i sad, čak mi nije ni neki problem da dam koiko god treba, ali mi je suludo, sa psihološkog stanovišta...

 

Prosto, ni sam ne znam šta da radim... Hteo sam da uzmem nešto PHEV, najprihvatljiviji mi je iz ugla cene C5X ili C5 Aircroos... ALi, jbt, mogu još malo da dodam i uzmem GLA 250e (sa nešto slabijom opremom)... 

 

Sve je otišlo u kurac krasni... Najverovatnije neću ništa uzeti još goinu dana, ko ga jebe...

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, desboj said:

@kud u maglu Simoviću

 

Kia daje 7, hjundai 5+2 valjda, ako se održavaju u ovlašćenim servisima. Tojota daje više na baterije, na drugo daje manje. Tipo izgleda ok auto, 500l ne verujem da vredi.

 

Tldr, računica na stranu par godina starog koreanca stoji.

 

@Zaboravan

 

Za 5008 2010. godište bih dobio bar hiljadu evra više nego što sam ga platio pre koju godinu. A nisam uložio dinara. A još je čuknut desetak puta, jednom ozbiljnije.

 

 

Tako nekako. Popričao s ljudima koji znaju mnogo bolje od mene, rekli ćuti i vozi to što imaš.

I tako, kotrljamo se dok ne prođe ovo ludo vreme ili kakav EMP ne sprži svu elektronik pa se pobijemo za yugiće... Vidiš to nije loša ideja... 

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Mercedes 

 

211021_40964515_1658931637549385_20910224374235136_n_iff.thumb.jpg.107c738400c68fbd3fdd3653e45bbe29.jpg

 

Šta misliš koliko ga je koštalo? Na stranu što su vrlo stidljivi u izbacivanju statistika kvarova, i priča ljudi, što ovako što iz prve ruke (pre nekoliko neki Albanac na autoputu mi rukama i nogama objašnjava da pozovem Mercedes servis da dođu po njega, auto manje od 10k km a tabla sija kao novogodišnja jelka).

 

Na stranu sve to, hibrid laki ili phev Japanci su doktorirali, i koreanci su vrlo privlačni sa garancijama, i to je to. Još Evropljani pasulja da jedu. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...