Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Hej nije mi bitno da bude lep auto, šta više, šta će mi lep ovako neukoj (napominjem da sam tek na teorijskoj nastavi, te da volanu još nisam ni prišla. tako je po novom - 40 časova teorije, pa polaganje, pa prva pomoć pa tek onda praktična nastava).

 

@kud u maglu Simoviću dobra procena budžeta, htela sam prvo da dam 4k, ali vidim sad po oglasima da ću bolje proći sa 5k. Ne bih se ljutila da kupim za 4:) plus sam shvatila da tu postoje i registracije, pa verovatno i neki porezi, pa zimske gume, pa letnje gume - pa benzin, pa ko zna šta još, ali sam odlučna - moram da postanem vozač.

 

Edited by angelada
Link to comment

Pa da plačem kad ga ogrebem:) Gledala sam sad i Fabiju, to je taj fazon koji ja načelno jurim, jeste mi Polo prvi emotivni izbor zbog germanofilije, ali rekla bih da i Fabiji, zapravo oni dosta i liče ovako na fotkama.

 

A najsmešnije je što ja do volana nisam ni stigla, a već sam po oglasima počela da zagledam "ja vidi ovo ima manuelnu klimu":D međutim, ta kupovina automobila me najviše motiviše da izdržim 12 - 13 sati dnevno (posao plus časovi), ali eto - nije se ni ispililo, nema ni bog zna koliko para, a hoće ne znam ni ja koju klimu.

  • Wub 1
Link to comment

škoda, seat i vw su deo iste grupacije i prave auta na istim platformama

 

vw polo, seat ibiza, i škoda fabia su automobili pravljeni na istim platformama i skoro pa su identični. kod nas je škodilak zastupljeniji i najlakše ćeš ga naći da je kupljen nov u srbiji, a time i sniziti mogućnost kupovine mačke u džaku pod uslovom da ima servisnu dokumentaciju

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, angelada said:

Pa da plačem kad ga ogrebem:) Gledala sam sad i Fabiju, to je taj fazon koji ja načelno jurim, jeste mi Polo prvi emotivni izbor zbog germanofilije, ali rekla bih da i Fabiji, zapravo oni dosta i liče ovako na fotkama.

 

Uleteo KUMS, pa samo dopuna onoga što je rekao:

 

A1, Polo i Ibiza se lansiraju u približno isto vreme (u okviru od par meseci), dok Fabia kasni za njima oko 3 godine. Primer: Aktuelna generacija za prva tri je od 2018. g. dok Fabija stiže ove ili sledeće.

  • +1 1
Link to comment
15 minutes ago, angelada said:

Eto ni to nisam znala, kakva je periodika izlaženja automobila. Ima dakle tu zanimljivosti za proučavanje.

 

 

 

Razmotri i Reno Tvinga, jako lep zenski auto, za te pare mozes da kupis neki 2016-2017, sa malo predjenih km

  • +1 2
  • -1 1
Link to comment
2 hours ago, angelada said:

Hej nije mi bitno da bude lep auto, šta više, šta će mi lep ovako neukoj (napominjem da sam tek na teorijskoj nastavi, te da volanu još nisam ni prišla. tako je po novom - 40 časova teorije, pa polaganje, pa prva pomoć pa tek onda praktična nastava).

 

Tako smo svi mi sredovečni polagali onomad nekih osamdesetih

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, angelada said:

Hej nije mi bitno da bude lep auto, šta više, šta će mi lep ovako neukoj (napominjem da sam tek na teorijskoj nastavi, te da volanu još nisam ni prišla. tako je po novom - 40 časova teorije, pa polaganje, pa prva pomoć pa tek onda praktična nastava).

 

Nisam ja mislio ništa loše, i meni je bitno da bude lep :D Pogotovu enterijer, a i spolja nije da je  nebitno.

Ne bih tome dao da bude kriterijum, zamisli da ga za 5 godina ne ogrebeš (iako si žensko i još početnik :D), ispada da si vozila nekog akrepa za džabe... Svi ti automobili koji su ti opcija su masovni u smislu ponude, ima ih koliko hoćeš i za izbor i za delove posle i za sve, a farbanje vrata košta isto za sve, tako da slobodno dozvoli i malo estetici da se umeša u izbor. 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, LeBron said:

Razmotri i Reno Tvinga, jako lep zenski auto, za te pare mozes da kupis neki 2016-2017, sa malo predjenih km

 

Nemoj da ga razmatraš, auto je đubre.

Edited by zorglub
Link to comment
On 6.4.2021. at 12:56, angelada said:

Šta mislite o volkswagen Polo za osobu koja tek treba da položi vožnju? Odlučila sam da kupim auto čim završim s časovima da me motiviše da položim. Polovan, naravno. Baš sam ufiksirala Polo, ali otvorena sam i za druge predloge (samo da nije punto)

 

Nemam pojma o automobilima, ali znam šta bih volela:

 

- nešto što mi neće biti žao da ogrebem, udarim

- nešto što ću znati da parkiram

- nešto što ću moći da održavam a da ne osiromašim

- nešto što će više biti za slobodno vreme, vikend vožnju i van grada, jer radim u centru i nemam gde da parkiram. Dobrodošla su i kraća putovanja tipa Temišvar (ako s probnom dozvolom uopšte mogu u inostranstvo - ako neko zna, iščaših dlan guglajući i nije mi i dalje jasno)

 

Pa ako vam nije mrsko - cenila bih preporuku. Moji prijatelji su neupotrebljivi, ne razumeju se kao ni ja, i voze ono što imaju i to je to.

Golube, auto za pocetnika, Suzuki Swift, pregledan, pouzdan, komforan i naginje na zensko, de ces bolje. 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...