Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

20 minutes ago, Milosh76 said:

Videcemo sta ce biti na ponudi... opcije su ili skup polovnjak ili novi Tipo ili mozda Stepway ako me bas odusevi... Posto je, recimo, Scala u regularnoj opremi sa metalik bojom 15k, a sa malo boljom 16k evra.. Hyundai i30 nema vise, bice za par meseci novi, tako da... ili skup polovnjak ili novi TIpo... Iskreno nijedna opcija me ne odusevljava, osim ako bas ne naletim na dobar polovnjak.

Ima jedan i30 iz 2017 za 9500 evra... crven :D  mozda ga pogledam ovih dana..Videcemo

 

Recimo... Golf 7, odlican auto, ali mnogo se kradu i ne treba mi i taj stres. Plus sto ima 5 brzina, a mislim da je to malo prevazidjeno u 2021 godini Znam da su malo "duze" ali svejedno. Usput 150.000 km za 4 i po godine... brate... taj zivi u tom Golfu..bukvalno

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17753541/volkswagen-golf-7-12-tsi-trend?ref=search-profile

 

A ne znam sta da mislim o Kijinom Stepwayu :D 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17730968/kia-stonic-125-mpi-motion?ref=search-profile

 

 

5 brzina i malo bolja oprema, cini mi se

 

Milose, druze, ako vec imas budzet od 11-12k kupis Passat B8, i vozis se kao gospodin covek.

  • Hvala 1
Link to comment

Eh.. necu dizela, a ni limuzina mi nije neophodna, ali da je dobar auto, vrhunski je.

 

A tih 11-12k mogu da skupim na misice kad prodam moju Astru H...

Link to comment

U vezi Fiat 500L Trekking što sam ga pominjao - 2014, benzin, 1.4cm3, 95KS - mali apdejt.

 

Vlasnica ga je kupila novog. 91.000km bez štelovanja u šta sam siguran, takođe i bez havarija i sudara jer poznajem vlasnicu. Sitne ogrebotine na zadnjem krilu se vide - ništa što prevazilazi beogradske incidente na parkinzima. Održavan u okviru garancije na propisan način. Nije rađen veliki servis. Ako sam dobro razumeo, potrebno ga je uraditi na otprilike trenutnoj kilometraži, što bih uradio u verovatno svakoj drugoj kupovini. Nikakvih intervencija na elektrici/elektronici nije bilo (što ne znam da li je prednost, jer je sve 7 godina staro). Najveći zahvat na automobilu je bila promena diskova, uz redovne male servise i godišnje preglede.

 

Ukratko o modelu koji mi je do danas bio nepoznat, sve u odnosu na redovni 500L model: Glavna specifičnost Trekking modela  je traction. Suviše komplikovano za moje površno poznavanje diferencijala, a mislim da će mi biti potrebna otprilike u 1% slučajeva u vožnji. U suštini, ko hoće da vozi po gudurama neće uzeti Trekking, ko neće da vozi po takvom terenu, traction opcija mu verovatno ne treba. Deluje da lajsna na Trekkingu koja ide celim bočnim stranama radi dobar posao u prevenciji intervencija na limariji. Uz to, dizajn branika sa obe strane deluje pouzdanije kod čukanja u gradskoj vožnji, pa mi se čini da je auto zaštićeniji sa svih strana. Nema start-stop sistem što mi se učinilo kao suvišan rekvizit, imajući u vidu prateće elektroničke i akumulatorske prohteve (razumeo sam da neki modeli tog godišta imaju tu funkciju). Takođe, nešto je viši pa doprinosi preglednosti (ne znam kako će se ponašati pri brzini i u krivinama). Uzdignutiji je, što će pomoći će kod onih 1% kada se ide po zemljanom putu pa da se ne rizikuje da se zakači auspuh, dešavalo se i to.

 

Ide dobro, preglednost odlična, to mi je utisak večerašnje probe. NIsmo ništa zagledali ispod haube, to bih prepustio profesionalcu.

 

6.500 EUR traži. Auto nije u oglasima. U suštini, i vlasnici i nama je u cilju da izbegnemo oglasnu kupovinu odnosno prodaju.

 

Gledam oglase, da uporedim. Dosta 500L je na prodaju, ali ovaj Trekking ne nalazim. Jedini je ovaj, mislim da bezobrazno mnogo traži - doduše, dizel 1.6 iz 2013. - ali oglas jeste referentna tačka. 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17747660/fiat-500l-16-jtd-trekking?ref=search-normal&position_ref=11

 

Obični 500L se naravno oglašavaju niže, ali u tom cenovnom rangu nalazim veću kilometražu, u koju naravno imamo mnogo razloga da sumnjamo, sa pratećim dilemama u pogledu šminkanja automobila pred prodaju. U suštini, glavni razlog što ovu ponudu razmatram je pouzdanost prodavca, znači, ako me sačeka iznenađenje, to će biti splet okolnosti.

 

Iščitao sam vaše odgovore, vidim da se žalite na snagu. Znače mi ti komentari, vagam ih sa svim ostalim + i -. Moji prohtevi što se tiče snage i brzine nisu veliki. Procenjujem da će nam auto biti u narednih 8-9 godina potreban za par gradskih vožnji nedeljno (na posao idemo peške), odlaske u vikendicu i izlete po Srbiji, odlaske na more i poneki balkanski turizam, i retki prevoz glomaznijih stvari. U tom smislu, karakteristike ovog FIata mi deluju generalno ok. Bio bih srećniji da nađem neki pouzdaniji model Opela ili možda neki Reno, šta znam. Ali mi se tako nešto do sada nije pojavilo na radaru. 

 

Link to comment
On 27.2.2021. at 18:32, Milosh76 said:

I kad je bolja ponuda...

 

Nisam gledao Hyundai, posto sam sabrao sta bi sve morao da odradim i sta su mi naknadni troskovi, odustao sam.

 

ALi sam bio kod Koleta da gledam novi Tipo, u Kia centru u Zemunu da vidim sta oni nude i do Autoprometa da vidim Astru K,

 

Astra K je fina, s tim sto su oni malo neozbiljni... auto je prljav i motor i karoserija. Akumulator ispraznjen, na jednom nisam mogao da ukljucim automobl, a na drugom ni da otvorim gepek. Gume su izlizane prilicno, tako da sam odustao, steta, fin auto.

 

U Kia centru sam video par KIa, logicno, ali nista sto bi mi upalo u oko. Bar sam video koliko je velika KIa Ceed, unutrasnost i sl. Sasvim korektno. Automobili pristupacni, cisti, uredni...mnogo bolje nego Autopromet.

 

Kod Koleta sam bio da pokazem zeni novi Tipo, neku Street plus Forte opremu, sve sto mene zanima, imaju jedan za 12.140e u pitanju je Tipo HB.


Ostalo mi je da ubedim sebe (i zenu) da mogu da se rastegnem do 14.500e i da odem da vidim Skodu Scalu koja na papiru ima bukvalno sve sto mi dusa iste.

 

Nikako da pitam - uzimaš za ženu ili za sebe ?

 

Ako je za nju, ne razmišljaj: samo nov, ja naravno glasam za tog Tipa HB, mada bih lično voleo da sam mogao da ženi uzmem Tipa sa fabričkim plinom koji postoji u fabrici u Turskoj, ali kod nas nije u ponudi.

 

To jesu lenji motori, ali ja sam ga vozio do Krfa, na prilično zahtevnom i teškom putu i glavni problem je zapravo u nama, vozačima; mi smo većinom izašli iz startnijih dizela i nismo navikli da dižemo motor iznad 3000 obrtaja. Kad shvatiš da Tipo na 2 ili 3k obrtaja troši zapravo isto, onda se opustiš i daš mu da pokaže šta može.  To ne znači uletanja u rizične makazice, ali kad treba može fino da potegne. Prosto, to je ta kubikaža i snaga motora - identičan osećaj kao kad sam vozio Mazdu 3, benzinca istih performansi.

 

Ako kupuješ za sebe, ima smisla reskirati sa nekim skupljim polovnjakom, ali u tom slučaju se ozbiljno rastegni do tih 14-15k, Recimo nešto ovako:

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17357030/ford-mondeo-15-tdci-trend?ref=search-normal&position_ref=9

  • +1 1
Link to comment

Nisam nikad vozio dizela, a posto ne prelazim puno, a vecinom je grad, dizele i ne gledam.

Zena nema vozacku, tako da gledam samo za nas dvoje i da par puta godisnje mozemo da se spakujemo na put, znaci gepek za 2 srednje torbe ili velika i srednja.

Benzinac 2015 i mladji, kupljen u Srbiji da makar znam nekakvu pouzdanu istoriju, do 10-11k evra maksimum da iznesem se pare i da se uzajmim. Eventualno preko toga, ali onda mora kredit.

 

Skoda Scala mi je bila opcija, ali sa normalnom opremom i metalik bojom je 16.000 evra. Astra J Sedan vise da i nema u prodaji, sad rasprodaju taksi belu boju, a i veliki mi je auto. Generalno gledam hachback automobile, trenutno mi je u vidokrugu Kia Ceed i turbo 1.0 i atmo 1.4 i jedan Seat Leon 1.2. benzin turbo. Kolega koji vozi Golfa 7 turbo benzin 1.2 samo sa 5 brzina kaze da bolje jurim atmo da me ne boli glava...

 

Hyundai i30 nema vise u prodaji nov, a ovaj novi izlazi za par meseci..

 

Opet razmisljam i o daljoj prodaji, ko ce kupovati 1.4 atmo benzinca za 4-5 godina? Ima tu mnogo jednacina i vise nepoznatih. Najlakse je dati lovu, a najteze izabrati dobar auto.

 

 

Link to comment
2 hours ago, April said:

 

 

Ako kupuješ za sebe, ima smisla reskirati sa nekim skupljim polovnjakom, ali u tom slučaju se ozbiljno rastegni do tih 14-15k, Recimo nešto ovako:

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17357030/ford-mondeo-15-tdci-trend?ref=search-normal&position_ref=9

Sto mi nisi predlozio...

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16379341/ford-focus-10-ecoboost?ref=search-profile

 

 

Link to comment

Da li neko ima iskustva sa Kia Cee`d automobilima?

 

Postoji sansa da kupim jedan 1.0 turbo benzinac sa 100 konja.

Jako lepo ide, jako lepo vuce, udoban je, ima mesta malo vise nego u sadasnjoj Astri, gepek izgleda da je dosta veci, generalno drasticno bolji auto. Trebaju mi razna misljenja.

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16628313/kia-ceed-10-t-gdi-start?ref=search-profile

 

 

 

Link to comment

6 godina garancije, nema sta da razmisljas. Sve sto znam sto su ljudi imali probleme su bili reseni tokom garancije, nema sta da razmisljas ako ti je usao u uzak krug.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...