Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Rapid je generalno dobar autic, unutrasnost, kazu, da mu je potpuno bezveze, a taj 1.6 dizel bi trebalo lepo da ide. E sad, u kakvom je stanju, ko ga je vozio, kako je odrzavan, to je vec individualno do svakog automobila i vlasnika.

 

Da li si ga preuzeo? Vozio?

Link to comment

Ok auto, prvi pokušaj compact klase iz Češke, mada je meni uvek ličio na Fabiju na steroidima. 1.6 je ok motor i do 2015. bi trebalo da su ispeglali greške sa egr ventilima (u prvim serijama prethodne gen. Oktavije se ovaj problem posebno iskazivao). Možda da ipak oteraš na dijagnostiku jer je jezivo skupa popravka.

  • +1 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
6 hours ago, Milosh76 said:

Identičan automobil sa Hy i30 Mk2, sa meni prihvatljivijom spoljašnjošću i enterijerom (komandna tabla). Meni su se pre 2-3 godine prilikom kupovine izjalovili pregovori za jedno 2 komada u relativno kratkom roku, pa sam na kraju pazarrio Rio (zapravo me je Ceed i naterao da pogledam Rio), automobil iz klase koja više odgovara mojim potrebama. Inače prodavci (vlasnici) Ceed potežu argument kako je Rio sranje zato što se proizvodi u Aziji (Koreja), dok vlasnici Ria kažu kako Ceed ima problema zato što se proizvodi u Slovačkoj - još jedan prilog na temu predrasuda kojima je obojena gotovo svaka diskusija o automobilima u Srbiji.

Višegodišnjo iskustvo mog oca sa i30 (kupljen nov), mog prijatelja sa Ceed (kupljen nov) i mog sa Rio (kupljen polovan) je redovan servis i "sipaj i vozi".

Onaj prvi link gore ti je karavan. Cene ne pratim neko vreme, rekao bih da to mora još jeftinije.

Ne znam šta znači "skupi delovi", odnosno koji su to delovi jeftini? Kupovina polovnog uvek je lutrija, a što se mene tiče prednost dajem automobilima od vlasnika, odnosno onim koji su kupljeni ovde.

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...