Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

70 tisuca km. Najjeftinija u obicnoj opremi od 2017-2019. je 10 500e, pa 10 800 pa skuplje dosta, doduse te skuplje imaju neku (malu) multimediju, nista spektakularno bolje od obicnog radija. Mene bi izasla znatno jeftinije, sad samo da se skontam koliko je prodajno to.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Link to comment
On 18.2.2021. at 23:58, pacey defender said:

benzin, 1400 kubika, moram proveriti konje, ali mi čudno ovo deluje što Mahim pominje 180.

 

Vozio sam taj 1,4 500l do Crne Gore tj mora i nazad cca 1200km. Mahem je 101% u pravu taj auto bukvalno NE VUČE uzbrdo. Da ne pričam kada ti se na onakvim putevima do dole napravi neka gužva i sl i moraš da zaobiđeš nekoga i to uzbrdo, samo da se ubiješ. Ne sećam se da sam tako odlepio u vožnji, hteo sam da se ubijem od nerviranja. Ne bi ga uzeo bukvalno za džabe.

  • +1 1
Link to comment

Ja ga vozio do Kopaonika i nazad letos, takodje mi se cini da slabo vuce, ponekad je malo zajebano obilaziti kamione po onim brzecima (na autoputu je opustencija, kruz kontrol i pici). Ali meni to ne smeta previse, inace top mi se svideo auto, doduse imao je te drangulije iz dodatne opreme, senzore za parking, a ne znam sta je multimedija?! Ima neka bocna svetla koja ti se pale sama pri krivinama i mraku, mnogo zgodna stvar.

 

Malo mi je bio tesan jer sam krakat, inace ne bih imao nista protiv da takav neki za sebe uzmem.

  • +1 1
Link to comment

Zar moze vise?

 

Pogotovo sto dobijam nalepnicu za parking za invalide za stari auto, a ako uzmem drugi, moram opet da se cimam sa birokratijom i da jurim parking okolo. Stres na sve strane :D

Link to comment

Ali polako, na dobrom je putu - sportski kupei su takođe zanimljivi, a i pikapovi imaju nekog šarma.

 

Spoiler

 

„A koji je ključ­ni pro­blem?”

„Čuj, ni­sam ja ne­o­dlu­čan, ali da bi ra­zu­meo šta že­lim da ura­dim, mo­ram da po­ve­žem sve po­dat­ke. Sam po sebi neki po­da­tak ne ka­zu­je ni­šta, tek svi po­da­ci za­jed­no po­ka­za­će ono što se na prvi po­gled nije vi­de­lo. Tre­ba da obra­tiš pa­žnju baš na ono što po­ku­ša­va­ju da sa­kri­ju.”

„Go­vo­riš o tom tvo­jem is­tra­ži­va­nju?”

„Ma ne, go­vo­rim o iz­bo­ru au­to­mo­bi­la.”

Umo­čio je prst u vino i po sto­lu is­cr­tao mno­štvo ta­ča­ka, kao u enig­mat­skim ča­so­pi­si­ma, gde te tač­ke tre­ba da se po­ve­žu kako bi se vi­deo cr­tež.

„Au­to­mo­bil mora da bude brz, odre­đe­ne kla­se, sva­ka­ko ne tra­žim mala i jef­ti­na kola, osim toga, po meni: ili pred­nja vuča, ili ni­šta. Po­mi­šljao sam na lan­ču, mo­del Tema, tur­bo 16v, spa­da među naj­sku­plje, go­to­vo še­zde­set mi­li­o­na. Mo­gao bih da se odlu­čim za nju, 235 km/h, ubr­za­nje od 0 do 100 km/h za 7,2 se­kun­de. Go­to­vo sa­vr­še­no.”

„Skup je.”

„I ne samo to, već tre­ba da ot­kri­ješ po­da­tak koji skri­va­ju od tebe. Ako re­kla­ma za au­to­mo­bil ne laže, onda ne­što pre­ćut­ku­je. Tre­ba da iz­bi­striš ta­be­le s teh­nič­kim po­da­ci­ma u auto-ča­so­pi­si­ma pa ćeš ot­kri­ti da je ši­ri­na lan­če teme 183 cen­ti­me­tra.”

„Zar to nije lepo?”

„Ni ti ne obra­ćaš pa­žnju, u re­kla­ma­ma uvek is­ti­ču du­ži­nu, koja je sva­ka­ko va­žna za par­ki­ra­nje, ih za pre­stiž, ali ret­ko na­vo­de ši­ri­nu, koja je ključ­na ako imaš malu ga­ra­žu, ili još uže par­king-me­sto, da i ne po­mi­njem da stal­no mo­raš da kru­žiš kao lu­đak ne bi li pro­na­šao neki pro­stor da se ude­neš. Ši­ri­na je ključ­na. Tre­ba tra­ži­ti ne­što uže od sto se­dam­de­set cen­ti­me­ta­ra.”

„Ima ih, pret­po­sta­vljam.”

„Na­rav­no, ali u ko­li­ma ši­ro­kim sto se­dam­de­set cen­ti­me­ta­ra biće ti te­sno ako neko sedi po­red tebe, ne­ćeš ima­ti do­volj­no pro­sto­ra za de­sni la­kat. Osim toga, ne­maš sve one po­god­no­sti koje kra­se pro­stra­na kola, gde su mno­ge ko­man­de na­do­hvat de­sne ruke, bli­zu me­nja­ča.”

„I onda?”

„Tre­ba vo­di­ti ra­ču­na da na in­stru­ment-ta­bli ima do­volj­no po­da­ta­ka, da ko­man­de budu na vo­la­nu, kako ne bi mo­rao mno­go da po­me­raš de­snu ruku. I eto kako mi je za­pao za oko sab 900 tur­bo, 168 cen­ti­me­ta­ra, mak­si­mal­na br­zi­na 230 km/h, a cena je niža, pe­de­set mi­li­o­na.”

„To su kola za tebe.”

„Da, je­di­no što ne­gde u ćo­šku na­pi­šu da ubr­za­nje od 0 do 100 km/h do­sti­že za 8,5 se­kun­di, a ide­al­no bi bilo bar za se­dam, kao ro­ver 220 tur­bo, če­tr­de­set mi­li­o­na, ši­ri­na 168, mak­si­mal­na br­zi­na 235, ubr­za­nje od 0 do 100 za 6,6, pra­vi bo­lid.”

„Zna­či, tome tre­ba da te­žiš…”

„Ne, zato što tek u dnu ta­be­le na­vo­de da mu je vi­si­na 137 cen­ti­me­ta­ra. Su­vi­še je ni­zak za krup­nog čo­ve­ka po­put mene, go­to­vo kao tr­kač­ki auto za pi­co­pev­ce koji hoće da iz­i­gra­va­ju sport­ske ti­po­ve, dok je lan­ča vi­so­ka 143, a sab 144, i u njih ula­ziš kao go­spo­din čo­vek. I kamo sre­će da je to sve, ako si pi­co­pe­vac, ne­ćeš ni da gle­daš teh­nič­ke po­dat­ke, koji su na­lik na ne­že­lje­na dej­stva na onim la­žlji­vim uput­stvi­ma za upo­tre­bu le­ko­va, is­pi­sa­na sit­nim slov­ci­ma, kako bi ti pro­ma­kla či­nje­ni­ca da ćeš umre­ti su­tra­dan po­što ih po­pi­ješ. Te­ži­na ro­ve­ra iz­no­si sve­ga 1.185 ki­lo­gra­ma: to je malo, ako na­le­tiš na­ve­li­ki ka­mi­on, splje­ska­će te kao od šale, tako da tre­ba bi­ra­ti teže au­to­mo­bi­le, sa če­lič­nim oja­ča­nji­ma; ne go­vo­rim o vol­vou koji je pra­vi tenk, ali je pre­spor, već o ro­ve­ru 820 Ti, pe­de­se­tak mi­li­o­na, 230 km/h i 1.420 ki­lo­gra­ma.”

„Ali pret­po­sta­vljam da ot­pa­da zato što…”, pre­ki­nuo sam ga, jer je već i mene ob­u­ze­la pa­ra­no­ja.

„Zato što ubr­za­nje od 0 do 100 km do­sti­že tek za 8,2 se­kun­de: pra­vi puž, uop­šte nije star­tan. Baš kao i mer­ce­des C 280, čija je ši­ri­na na­vod­no 172, ali osim što ko­šta še­zde­set se­dam mi­li­o­na, br­zi­nu od 100 km/h po­sti­že za 8,8 se­kun­di. A još im tre­ba ce­lih pet me­se­ci za is­po­ru­ku. A i taj po­da­tak va­lja uvr­sti­ti u ra­ču­ni­cu jer za neke od mo­de­la koje sam ti na­bro­jao rok is­po­ru­ke je dva me­se­ca, a neke is­po­ru­ču­ju od­mah. A za­što ih is­po­ru­ču­ju od­mah? Zato što ih niko neće! Tu ne smeš da bu­deš la­ko­ve­ran. Iz­gle­da da od­mah is­po­ru­ču­ju opel ka­li­bru 16v, 245 km/h, po­gon na sva če­ti­ri toč­ka, ubr­za­nje od 0 do 100 km/h za 6,8 se­kun­di, ši­ri­na 169 cen­ti­me­ta­ra, cena pe­de­set mi­li­o­na i ku­sur.”

„Ide­al­no, re­kao bih.”

„ A, ne, zato što joj je te­ži­na sve­ga 1.135 kg, su­vi­še je la­ga­na, a vi­si­na iz­no­si samo 132 cen­ti­me­tra, niža je od svih osta­lih, ide­al­na je mo­žda za ne­kog bo­ga­tog pa­tulj­ka. A kamo sre­će da su to je­di­ni pro­ble­mi. Nisi uzeo u ob­zir pr­tlja­žnik. Naj­pro­stra­ni­ji ima lan­ča tema 16v tur­bo, ali nje­na ši­ri­na je 175 cen­ti­me­ta­ra. Među užim mo­de­li­ma pri­vu­kla mi je pa­žnju lan­ča de­dra 2.0 LX, s ve­li­kim pr­tlja­žni­kom, ali ne samo da br­zi­nu od 0 do 100 km/h do­sti­že za 9,4 se­kun­de, već je i te­ška sve­ga ne­što malo više od hi­lja­du dve­sta ki­lo­gra­ma i mak­si­mal­na br­zi­na joj je samo 210 km/h.”

„I onda?”

„Onda ne znam više gde mi je gla­va. Već sam do guše ob­u­zet tom is­tra­gom, a noću se bu­dim i upo­re­đu­jem mo­de­le au­to­mo­bi­la.”

„A znaš sve po­dat­ke na­pa­met?”

„Na­pra­vio sam ta­be­le, ali ne­vo­lja je u tome što sam ih na­u­čio na­pa­met, a to je ne­pod­no­šlji­vo. Još ću po­ve­ro­va­ti da se au­to­mo­bi­li na­mer­no pra­ve tako da ja ne mogu da

ih ku­pim.”

 

 

by Umberto Eco

  • +1 3
Link to comment
16 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

uzmi fauvejca, jebo astricu

 

ima golfara 7, prešao 79k kupljen nov u srbiji za te pare

 

nešto neće da c/p link

 

Da imam 12000 u kesu , ne bih ni gledao Astru :D  dobar deo toga ide na kredit, zato se toliko i razmisljam...

 

Sad je pitanje da li cu se pre vakcinisati ili kupiti automobil :D

  • Haha 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...