Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

On 21.2.2021. at 20:12, Milosh76 said:

Moja najnovija ljubav

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/16372499/opel-astra-k-14-125-turbo?ref=search-profile

 

Alternativa je novi Sedan koji je 300 evra skuplji, ali Astra J.. i test vozilo koji je 100e skuplji presao 100km :D  razlika u odnosu na novi su alu felne, bar mi se tako cini.

 

 

Ja sam tako kupio Astru G pre 12 godina, kao prevaziđeni konfekcijski model koji se sklapa samo u Poljskoj, i evo još mi traje i nisam imao nekih problema. Astra K jeste moderniji auto od Astre J i lakši za cca 200 kg (ako se sećam dobro), ali ta nova Astra J je u tom cenovnom rangu odlična kupovina, svakako mnogo bolja nego polovni K, a i praktičnija, zbog značajno većeg gepeka. Meni je čak i lepša, ali to već stvar ukusa. Nijedan od njih nije da padneš na dupe, ali se Astre nikad ni nisu kupovale zbog nekog wow efekta. Mislim da je bolja opcija nego ona Korola koju si okačio nešto niže, a koja je nerazumno skupa za auto star 7 godina.

Link to comment
1 minute ago, Ayatollah said:

Ja sam tako kupio Astru G pre 12 godina, kao prevaziđeni konfekcijski model koji se sklapa samo u Poljskoj, i evo još mi traje i nisam imao nekih problema. Astra K jeste moderniji auto od Astre J i lakši za cca 200 kg (ako se sećam dobro), ali ta nova Astra J je u tom cenovnom rangu odlična kupovina, svakako mnogo bolja nego polovni K, a i praktičnija, zbog značajno većeg gepeka. Meni je čak i lepša, ali to već stvar ukusa. Nijedan od njih nije da padneš na dupe, ali se Astre nikad ni nisu kupovale zbog nekog wow efekta. Mislim da je bolja opcija nego ona Korola koju si okačio nešto niže, a koja je nerazumno skupa za auto star 7 godina.

 

 

Astra Sedan mi nije neophodna za svakodnevnu voznju, prosto vise volim sedane od hachbecka. Inace te Astre J skoro da nema na trzistu vise, ovo su neki zaostali primerci u beloj boji od taksista koji su odustajali. Prestala da se pravi u junu prosle godine i bukvalno ih nema. Samo sto nasi dileri nikako da shvate da kad bi spustili cenu sve  bi prodali za dan. Valjda im ne treba provizija, ko ce ga znati.

 

Idem sad da gledam neki Hyundai i30 sa slabom opremom, cisto da vidim kako ide i sta mogu da ocekujem. Na oglasima ima zilion Tipa i 500L i poneka Kia ... bas losa ponuda.

 

Juce mi je pobegla jedna Kia Ceed sa full opremom presla 35000km za 11500e.. ocekujem da ce se situacija popraviti kako dolazi prolece.

Link to comment

I kad je bolja ponuda...

 

Nisam gledao Hyundai, posto sam sabrao sta bi sve morao da odradim i sta su mi naknadni troskovi, odustao sam.

 

ALi sam bio kod Koleta da gledam novi Tipo, u Kia centru u Zemunu da vidim sta oni nude i do Autoprometa da vidim Astru K,

 

Astra K je fina, s tim sto su oni malo neozbiljni... auto je prljav i motor i karoserija. Akumulator ispraznjen, na jednom nisam mogao da ukljucim automobl, a na drugom ni da otvorim gepek. Gume su izlizane prilicno, tako da sam odustao, steta, fin auto.

 

U Kia centru sam video par KIa, logicno, ali nista sto bi mi upalo u oko. Bar sam video koliko je velika KIa Ceed, unutrasnost i sl. Sasvim korektno. Automobili pristupacni, cisti, uredni...mnogo bolje nego Autopromet.

 

Kod Koleta sam bio da pokazem zeni novi Tipo, neku Street plus Forte opremu, sve sto mene zanima, imaju jedan za 12.140e u pitanju je Tipo HB.


Ostalo mi je da ubedim sebe (i zenu) da mogu da se rastegnem do 14.500e i da odem da vidim Skodu Scalu koja na papiru ima bukvalno sve sto mi dusa iste.

Edited by Milosh76
Link to comment

preuzeo rapida, napokon. odlicno ide, nije neudoban, malo trosi, ima super opremu, sve ima, osim jedne stvari, meni jako bitne-zvucne izolacije. lomim se da l da ga zadrzavam ili preprodam...

  • +1 1
Link to comment

PrvI put kupujem polovnjak, i uopšte auto, jeftiniji neki, u kategoriji u kojoj caruje Punto, tolika je jagma, da se prodaju istog ili sledećeg dana, prodavci maksimalno opušteni, ne prihvataju nikakve provere u servisima i ladno traže kaparu od 200 eur, da te sačekaju dan, 2, i to bez provere majstora.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока

Link to comment

Dostava hrane? Ja sam poceo da vidjam i dvoje po kolima, jedan ceka parkoran dok drugi nosi do gajbe.

Isto racunam da toyota corola nece biti lak za prodaju ako neko kupi za sebe pored svih cargo toyota.

Link to comment
22 minutes ago, El Guapo said:

PrvI put kupujem polovnjak, i uopšte auto, jeftiniji neki, u kategoriji u kojoj caruje Punto, tolika je jagma, da se prodaju istog ili sledećeg dana, prodavci maksimalno opušteni, ne prihvataju nikakve provere u servisima i ladno traže kaparu od 200 eur, da te sačekaju dan, 2, i to bez provere majstora.

Послато са Le X820 помоћу Тапатока
 

 

Nikad nemoj da ne proveris auto kod majstora  i kao prodavac da kupac vozi na ovlascenje!

 

Koliko para imas? Da li imas bilo kakvog iskustva u voznji? Koliko km bi prelazio godisnje?

 

 

Link to comment

Toga sam se do sada i držao, ali je izgleda nemoguće proveriti auto u servisu, jer je uglavnom priča, da su prodavci slobodni uveče ili vikendom za gledanje, a servisi tada ne rade, a + što nisu raspoloženi da "gube vreme".

 

Kao početniku, svi mi predlžu da kupim punta, opet čitajući neke savete po netu, gledam i da je auto kupljen u Srbiji i da je od prvog vlasnika , tako da mi se izbor svodi na običnog Kg punta, možda neki Grande ako uleti ili i10 Hyundai , baš mi jedan promače pre par dana.

Mislim kupio bih  možda i na nekom placu, recimo i Lanchiu Y, ali kako to tek da proverim kod majstora, kad su neregistrovani.

Iznos koji bih platio je uobičajena cena ua Punta po oglasima 2500-3000, dao bih i malo više ako vredi, recimo za Grande do 4, ili neki noviji auto , isto tako 3+, pa do 4.

Link to comment
On 27.2.2021. at 18:32, Milosh76 said:

 

U Kia centru sam video par KIa, logicno, ali nista sto bi mi upalo u oko. Bar sam video koliko je velika KIa Ceed, unutrasnost i sl. Sasvim korektno. Automobili pristupacni, cisti, uredni..

 

Jesu li ti ponudili dubinsko pranje (već dubinski opranog automobila) i da ti spuste cenu za 100€?

Ako ćeš tamo da kupuješ, pregovaraj SLOBODNO oko cene! Ako su stavili 9k, ponudi im 7k. Bez zezanja.

  • Hvala 1
Link to comment

Nisu, ali mi je moj "prodajni savetnik" rekao da sredim auto jer za 3-4 evra mogu da dobijem 300e vecu cenu.

 

Svakako cu oprati kola pre odlaska, ali ne bih dubinski, mislim da je rano zbog vremenskih uslova i susenja kola.

 

A sto se tice cifara, videcu ovih dana da odem tamo, pa cu videti sta hocu... imam prilicno zakucane zahteve, koje ne mogu da ispune tek tako tj ima vrlo malo takvih automobila.. 6 brzina, kupljen u Srbijii, benzinac, 2015 i mladji, da je presao oko 60-70.000 km i ne previse preko toga. Pa ako se uklopimo, super, kao ne... nema veze...

 

Jel imas iskustva sa njima? moze i na PP ako ti je lakse

Link to comment

Videcemo sta ce biti na ponudi... opcije su ili skup polovnjak ili novi Tipo ili mozda Stepway ako me bas odusevi... Posto je, recimo, Scala u regularnoj opremi sa metalik bojom 15k, a sa malo boljom 16k evra.. Hyundai i30 nema vise, bice za par meseci novi, tako da... ili skup polovnjak ili novi TIpo... Iskreno nijedna opcija me ne odusevljava, osim ako bas ne naletim na dobar polovnjak.

Ima jedan i30 iz 2017 za 9500 evra... crven :D  mozda ga pogledam ovih dana..Videcemo

 

Recimo... Golf 7, odlican auto, ali mnogo se kradu i ne treba mi i taj stres. Plus sto ima 5 brzina, a mislim da je to malo prevazidjeno u 2021 godini Znam da su malo "duze" ali svejedno. Usput 150.000 km za 4 i po godine... brate... taj zivi u tom Golfu..bukvalno

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17753541/volkswagen-golf-7-12-tsi-trend?ref=search-profile

 

A ne znam sta da mislim o Kijinom Stepwayu :D 

 

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/17730968/kia-stonic-125-mpi-motion?ref=search-profile

 

 

5 brzina i malo bolja oprema, cini mi se

 

Edited by Milosh76
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...