Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

16 hours ago, Zli Gli said:

Meni je po Mitrovici i malo do vikendice kod druga van grada trosio kombinovano ispod 6 litara, racunam da bi sa vise gradske voznje bilo oko 6.5 ali opet, to je Mitrovica. 

Meni je ovo 7 paradoksalno zbog autoputa jer na 130 ode na skoro 4k obrtaja gde u jednom trenutku počne da jede benzin. 

Cenim da po toj gradskoj vožnji + magistralni put može da ostane na 6

Link to comment

Meni je fascinantno kako je gomili modela iz economy grupe sa prelaskom na novu generaciju, 1.2 odjednom postao trom i trošadžija.

Prvi put kad sam vozio Corsu D, stao sam posle 500m jer sam mislio da je neko u mraku izbušio sve 4 gume, toliko je kilava bila u odnosu na C sa istom kubikažom.

Punto 2 > Grande Punto, isto. Clio 2 > Clio 3, isto. Saxo je sa 1.1 bio zujalica, C3 ni blizu. Nekako je do kraja prve decenije dvehiljaditih postalo normalno da su mali atmosferci kilavi i da je za istu zapreminu motoru neophodan turbo.

Link to comment

Izveštaj:bio na kompjuteru- ne pokazuje grešku,kola na volan bolje izgleda nego na mom fluencu starom 4 godine, majstor koji samo održava Renault kaže da nije ništa na njemu rađeno.Ovo je izveštaj za Renault Clio 1.2b,za 4000 je naš,[emoji3059]

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Link to comment
Izveštaj:bio na kompjuteru- ne pokazuje grešku,kola na volan bolje izgleda nego na mom fluencu starom 4 godine, majstor koji samo održava Renault kaže da nije ništa na njemu rađeno.Ovo je izveštaj za Renault Clio 1.2b,za 4000 je naš,[emoji3059]

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока


Na 110 km/h ide na 3000 obrtaja,ne drči i sl.

Послато са Redmi Note 7 помоћу Тапатока

Link to comment
9 hours ago, zorglub said:

Meni je fascinantno kako je gomili modela iz economy grupe sa prelaskom na novu generaciju, 1.2 odjednom postao trom i trošadžija.

Prvi put kad sam vozio Corsu D, stao sam posle 500m jer sam mislio da je neko u mraku izbušio sve 4 gume, toliko je kilava bila u odnosu na C sa istom kubikažom.

Punto 2 > Grande Punto, isto. Clio 2 > Clio 3, isto. Saxo je sa 1.1 bio zujalica, C3 ni blizu. Nekako je do kraja prve decenije dvehiljaditih postalo normalno da su mali atmosferci kilavi i da je za istu zapreminu motoru neophodan turbo.

 

Ja mislim da je to pre svega zbog tezine. Ajde C3 tu i tamo, tezi je ovaj od 2010. nego prosli model ali ne verujem da je nesto mnogo, dok je kod Corse prelaz sa C na D i pogotovo kod ovog Clia od 2009. bas golim okom vidljiva razlika u velicini. Imao sam nedavno taj Clio 2010. godiste, to uopste vise nije mali auto. Isto tako Polo model iz 2009. je solidno veci i verovatno tezi od proslog.

Link to comment

To se podrazumeva, samo mi je uvek bila previše drastična razlika u vožnji, posebno za Corsu i Clioa, zarad nabačene mase. Baš ću da proverim.

Link to comment

Evo:

 

Clio 2 160kg < Clio 3, 1.2L 75PS

Corsa C 125kg < Corsa D, 1.2L 80PS

Punto 2 65kg < Grande Punto, 1.2 60PS

 

Nikakva posebna razlika u masi, posebno kod Punta, što mi samo učvršćuje tezu o zaveri.

Link to comment
1 hour ago, zorglub said:

Clio 2 160kg < Clio 3, 1.2L 75PS

Nikakva posebna razlika u masi, 

 

Gdje nikakva?

Ogromna je razlika na kočnici (il' gasu for that matter) kad se samo nego kad je ukupno troje ljudi u autu.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...