Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Prešao 100k VW 1.6 TDI. na oktaviji 2010. Pre toga više od 100k bez ikakvih kvarova vezanih za dizel. Da kucnem u drvo, voziću ga sve dok radi, prezadovoljan sam.

 

That being said... Nikad više dizela. Više zagađuju, čitava skalamerija filtera i svega da bi se zagađenje svelo na prihvatljivo. Filteri, ventili, sve, a i pored toga lažiraju rezultate na tehničkom pregledu. Razumem ako nekom treba obrtni moment ili nešto što mu dizel nosi, ali pored scog iskustva koje imam, za mene je benzinac prosto i pratim po oglasima šta ima i kako idu hibridi.

Link to comment
10 minutes ago, Zeleni sto said:

That being said... Nikad više dizela. Više zagađuju, čitava skalamerija filtera i svega da bi se zagađenje svelo na prihvatljivo. Filteri, ventili, sve, a i pored toga lažiraju rezultate na tehničkom pregledu. Razumem ako nekom treba obrtni moment ili nešto što mu dizel nosi, ali pored scog iskustva koje imam, za mene je benzinac prosto i pratim po oglasima šta ima i kako idu hibridi.

slično i ja razmišljam, i na ovom autu kao i na prethodnom niti jedan kvar vezan za prenos goriva, paljenje, ventile i slično(kuc, kuc, kuc)verujem da to ima veze i sa common rail motorima, verovatno će sledeći biti takođe benzinac, a gledam i hibride. bezobrazno su skupi kao novi, a nešto nisam zagovornik teze da hibrid treba pazariti kao polovno auto

 

dati za yaris  17.5k€-18.5k€ je ludilo mozga

Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

slično i ja razmišljam, i na ovom autu kao i na prethodnom niti jedan kvar vezan za prenos goriva, paljenje, ventile i slično(kuc, kuc, kuc)verujem da to ima veze i sa common rail motorima, verovatno će sledeći biti takođe benzinac, a gledam i hibride. bezobrazno su skupi kao novi, a nešto nisam zagovornik teze da hibrid treba pazariti kao polovno auto

 

dati za yaris  17.5k€-18.5k€ je ludilo mozga

Prodavaću ja Rav4 Hybrid, za 2-3 godine, biće oko 120-150k pređenih, ako budeš zainteresovan za polovanjka, eto... Cena će biti u skaldu sa tržišnom... :)

 

Sjajan obrtni momenat, mala potrošnja u gradu, prostran auto... :D

Link to comment
5 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

slično i ja razmišljam, i na ovom autu kao i na prethodnom niti jedan kvar vezan za prenos goriva, paljenje, ventile i slično(kuc, kuc, kuc)verujem da to ima veze i sa common rail motorima, verovatno će sledeći biti takođe benzinac, a gledam i hibride. bezobrazno su skupi kao novi, a nešto nisam zagovornik teze da hibrid treba pazariti kao polovno auto

 

dati za yaris  17.5k€-18.5k€ je ludilo mozga

Sve se slažem. Jedino što sam jako slabo probao manje turbo benzince, par puta ih vozio i čini mi se da su sve što mi treba, samo da imam više informacija od ljudi koji ih duže voze. Ovde su pomenuli 1.4 VW turbo benzinca, probao sam golfa karavana i sve je bilo onako kako bih želeo.

 

@radisa

Okači prvo ovde. Možda ovaj do tad već kupi nešto. :)

Edited by Zeleni sto
Link to comment
1 hour ago, Zeleni sto said:

Sve se slažem. Jedino što sam jako slabo probao manje turbo benzince, par puta ih vozio i čini mi se da su sve što mi treba, samo da imam više informacija od ljudi koji ih duže voze.

Ja vec godinu dana vozim Reno klio 0.9 TCe benzinac i prilicno sam zadovoljan. Trosi 5.2 u kombinovanoj voznji, oko 4.5 na otvorenom putu. Stvarno nemam neku posebnu zamerku

Link to comment
36 minutes ago, Moća said:

Radisa koliko trosi taj hibrid?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

Zavisi kako ga voziš... AKO ga voziš puno po gradu, super bude, 4-8, do 5.2 recimo...

 

Na otvorenom, jbg, to je 2500 kubika, na 130 km/h, NS-BG (znači ravan put), bude oko 9, na 150 bude trenutna potrošnja oko 10,5-11...

 

Po gradu manje troši jer ide na bateriju, naravno, na otvorenom, nema baterije, pa srče... :D

 

Najmanji problem kod svakog auta je gorivo, pogotovio ako ne vozite 30,000+ godišnje...

Link to comment

Taj Clio 0.9 turbo sam i ja pominjao ranije, imao ga komsija direktor Sberbanke i drug sto radi kao komercijalista u Coca Coli isto tera to. Ekstra auto, motor ide kao zmaj iako taj novi Clio uopste nije mali kao oni stariji.

Link to comment

Koliki je gepek u tom Cliu? Onaj crveni Clio Grande je fenomenalan...i izgleda i ima prostora...sve

 

Gledao sam i20 novi.. deluje veci, ali nema trika da stane neko ko je visi od 190cm tj moze, ali sve je skuceno, malo, tesno...

Link to comment
4 hours ago, radisa said:

 ako budeš zainteresovan za polovanjka, eto... Cena će biti u skaldu sa tržišnom... :)

aj sad ti meni objasni kako mi je prva reklama na fb bila za rav4 hybrid?

 

 

 

 

 

 

banujte radišu stalkuje me!

:mellow:

Link to comment
14 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

aj sad ti meni objasni kako mi je prva reklama na fb bila za rav4 hybrid?

 

 

 

 

 

 

banujte radišu stalkuje me!

:mellow:

Zato što čitaš naglas postove :)

Link to comment

Sad bs pricam sa kolegom,ima priusa 7 plus hibrid. presao 250 k sa njim,bateriji nista. Trik je sto se punjenje regulise kompijuterom i nema da se isprazni do kraja i stalno je u optimalnim uslovima. Hibridi su se dobro pokazali. I skupi su bas,pogotovo Palo veci 4x4 kao Rav4 ili Outlander.

Link to comment
28 minutes ago, askeladden said:

Sad bs pricam sa kolegom,ima priusa 7 plus hibrid. presao 250 k sa njim,bateriji nista. Trik je sto se punjenje regulise kompijuterom i nema da se isprazni do kraja i stalno je u optimalnim uslovima. Hibridi su se dobro pokazali. I skupi su bas,pogotovo Palo veci 4x4 kao Rav4 ili Outlander.

Koristiš samo 60% baterije, od 20do 80% kompjuter održava... Zato je domet samo na bateriju mali, ali je zato i potrošnja smanjena drastično u gradskim uslovima...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...