Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

Gledam neko manje auto sa 4 vrata, od 2014. na ovamo, da nije prešlo više od 100.000 (to mi je baaaš gornja granica zbog tamo nekad neke buduće prodaje na koju vazda moram da mislim - moj godišnji prosek je bednih 5.000 km, al' opet...), do 7.000e. Da li mislite da je Clio IV 1.5/90ks dobar izbor (nije mi važna vrsta goriva)? Dosta mi je simpatičan i novi Ignis, ali to se još ne prodaje polovno, a i kad se bude prodavalo biće preskupo prvih sedamnaest godina :(. Mislim da sam se negde već odlučila da jurim za Cliom, ovo samo da vidim da li neko ima iskustva i da li znate za neke ozbiljnije mane jer ja nisam ništa loše čula o tom modelu do sad, pa mi malo čak sumnjivo :dry:

 

Hvala unapred!

Link to comment

Lep automobil i ne gubi na šarmu iako je već odlazeća generacija (nedavno predstavljena nova). Koliko znam to je adekvatan motor, a na malo snažniji (više snage, ista zapremina) dizel sam nailazio samo u karavan verzijama. Obrati pažnju prilikom kupovine na stanje materijala kojim su presvučena sedišta, posebno ona koja se najčešće koriste (vozačko) i srećno u pronalaženju dobrog primerka - za koji možeš da utvrdiš poreklo i koliko je redovno servisiran, da bi znala šta tebe još čeka nakon kupovine.

Link to comment

Mislim da ćeš biti više nego zadovoljna. Ako ti treba dobar majstor da ga pregleda kada budeš našla konkretan i ako ti Obrenovac nije problem, imam idealnog (mada bi verovatno mogli da se dogovorite i da on dođe u Bgd ako si u Bgdu).

 

Link to comment

Hvala mnogo na komentarima, "samo" još da iznađem dobar primerak. Kad kupujem auto svakako računam da će biti nekih naknadnih intervencija koje majstor proceni, to mi verovatno ne gine, naravno u granicama isplativog. Aj' videćemo, valjda će se pojaviti nešto smisleno. 

Link to comment
9 hours ago, Ras said:

nešto je manji od Clio IV (zadnja klupa i prtljažnik, zauzvrat odlično organizovan)

 

U stvari ima komotniju zadnju klupu, Clio je tu užasan. Inače OK autić, dosta tvrđi od pomenutog VW.

 

@vindabonaIdi na benzince, sa tvojim godišnjom turažom nema razloga da preplaćuješ nabavnu cenu i da razmišljaš o uštedi na gorivu.

Link to comment
39 minutes ago, zorglub said:

 

U stvari ima komotniju zadnju klupu, Clio je tu užasan. Inače OK autić, dosta tvrđi od pomenutog VW

 

 

Onda se ne zna koji je gori kada je zadnja klupa u pitanju.

 

 

 

Link to comment

Mene provozao poznanik u Cliu 0.9 benzincu sa 90 konja, ide kao metak. Doduse on je direktor banke i auto je otprilike nov, ne znam otkad je taj motor u ponudi ali cenim da ga imaju i od pre 2014. godine.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...