Jump to content
IGNORED

Polovnjaci


nesha taxista

Recommended Posts

nije samo kilometraza, nego i vokacija u pitanju...mislim, covek je taxista. profesionalac. sta on zna o udobnosti...ceo dan provodi u autu, a osnovano se sumlja i da Nesa vozi ljude na zadnjim sedistima :o missim, covek svoje zakljucke crpi iz prof.iskustva, a ne sa sajtova, iz casopisa ili svedocenja kolega... to je nerelevantno kao i ovi majstori ili ljudi koji prodaju aute ;)

Link to comment
što se tvrdoće tiče, nedavno sam 2 meseca vozio firminog Golfa 5 plus. Jesu sedišta odlično profilisana i jeste on zadivljujuće stabilan, ali bubrezi zaista stradaju. Prešao sam oko 11000 km s njim i ništa ne može da promeni taj utisak. Da vozimo po nemačkim putevima to se ne bi tako osećalo, ali ovako ...Zašto su stari Golfovi na ceni? Limarija bolja od konkurencije, ima ih dosta, pa i delova za njih, pa nije skupo održavanje. Malo li je?
oseca se to i na nemackim putevima, nije ni tamo sve svicarska. nedavno smo vozili hanover (sa okolinom) - osnabrik - amsterdam i nazad, 1200km, sa novom peticom, i tek je holandski hajtek autoban bio podloga po meri. brutalno je tvrda, cak je tesko porediti i sa prethodnom verzijom jer nikada nisam seo u cetvorku mladju od 2 godine ali je razlika drasticna.jedino - objektivnosti i balansa radi - voleo bih da se javis kada provedes 2 meseca u sedistu nekog od ovde glorifikovanih vozila koja su cool, nemaju ralo i nadasve su udobna - pa da podelis utiske.za pocetak bih ti predlozio novobozanstvo deltinih trgovackih putnika, hondu accord, prethodni model (sto se prodavao do pre koji mesec), sa standardnim gumama 225/45/17, recimo ibarskom do cacka, pa da vidimo sta ce da ostane od bubrega - narocito ako ne budes mogao da je peglas dovoljno brzo da se aktivira progresivno vesanje koje "smeksava" auto na vecim brzinama....onda takodje jako hvaljeni mini, u bilo kojoj verziji. bubrege koji ti preostanu - ne bi prodao ni u new delhiju.i na kraju recimo toyotu prius, da zaokruzis utisak.
Link to comment

hehe, toyota prius ima ladno drvene skamije...nego mi nije jasno zašto na nove i polovne automobile stavljaju niskoprofilne gume...po ovakvim putevima to je smrt, plus su 17ice stravično skupe. sve preko 16 na našim džadama je propast.izvinjavam se na offu.

Link to comment
jedino - objektivnosti i balansa radi - voleo bih da se javis kada provedes 2 meseca u sedistu nekog od ovde glorifikovanih vozila koja su cool, nemaju ralo i nadasve su udobna - pa da podelis utiske.za pocetak bih ti predlozio novobozanstvo deltinih trgovackih putnika, hondu accord, prethodni model (sto se prodavao do pre koji mesec), sa standardnim gumama 225/45/17, recimo ibarskom do cacka, pa da vidimo sta ce da ostane od bubrega - narocito ako ne budes mogao da je peglas dovoljno brzo da se aktivira progresivno vesanje koje "smeksava" auto na vecim brzinama....onda takodje jako hvaljeni mini, u bilo kojoj verziji. bubrege koji ti preostanu - ne bi prodao ni u new delhiju.i na kraju recimo toyotu prius, da zaokruzis utisak.
ne drzim stranu taborima, ali namena vozila+subjektivni ukus su toliko raznoliki da su ovakva ubedjivanja potpuno uzaludna, i nema leba da se dosegne univerzalno prihvatljivo resenje koje nece biti zasnovano na generalizaciji i predrasudama..accord, mini i prius su estetski u drugoj dimenziji u odnosu na golfa (a pritom i menjusobno vrlo razliciti), nekima je to potpuno nebitna stavka, nekima primarna, a neki ce traziti nesto deseto.. eh.
Link to comment

inace, s obzirom na naslov topica, da prijavim 2 zanimljiva otkrica na trzistu polovnjaka u evropi, narocito onih namenjenih prevozu marve, celjadi, mrtvaka i inih:1) danska kao trziste za polovne japance, na prvom mestu toyote i mazde, sa naglaskom na modelima corolla verso, avensis verso i mazda 6 karavancorolle i avensisi verso - beli - sa 120-150k na cajgeru, dizel 2.0 D4D, 4.5-5k eksportna cena, za 3-4 god star komad, par stotina evra vise za metalik silver (ali se to brzo prodaje). mazde oko 5k.2) ubedljivo najveci best buy poslednjih meseci u nemackoj je honda accord karavan - takozvana grobljanska - uz malo paznje moguce je ovo, sa 100-120k kupiti u 2.2 CTDi varijanti sa najnadrkanijom opremom, koga to lozi, koza itd. 6-7k u eksportu, 2003-2004 god... uopste ne kapiram zasto je tako jeftina s obzirom da je nova 30-35k....

Edited by gazza1
Link to comment
uopste ne kapiram zasto je tako jeftina s obzirom da je nova 30-35k....
Није половна јефтина него је нова прескупа због државног харача који је, кад сам се ја распитивао, ишao и до 200% на луксузна кола, па зато поштени Данци рабе исту шему с економским таблама као и наши сналажљиви бакији. Приде ми је речено да су рабљеници јефтини јер нико домаћи неће да их купи, плус слаба потражња - источњацима (Рује, Бугари и ми) се баш и не исплати да шипчe до Данске три туре месечно кад за то време могу да одеру четири клацкања до Белгије или пет до Шваба, врну бројчанике и утрапе срећницима у домаји испеглане кршине. Edited by Hella
Link to comment

Koliko ja znam, tamo je fora da treba da budeš ozbiljan imbecil pa da kupiš polovnjaka i tamo ga registruješ jer:

Car registration tax of 180% of the car and the VAT (the first 45.000 kr. (6,000 ?) are taxed "only" at 90%, and there are deductions for some safety equipment). Note that this includes a "tax tax" because the registration tax is also calculated on the VAT.
Link to comment
2) ubedljivo najveci best buy poslednjih meseci u nemackoj je honda accord karavan - takozvana grobljanska - uz malo paznje moguce je ovo, sa 100-120k kupiti u 2.2 CTDi varijanti sa najnadrkanijom opremom, koga to lozi, koza itd. 6-7k u eksportu, 2003-2004 god... uopste ne kapiram zasto je tako jeftina s obzirom da je nova 30-35k....
ali bukvalno, friendly utovarna površina za poslednju šetnju, napravili su ga da izgleda k'o leteći sanduk. ima neki morbidni šarm.
Link to comment
Gde gledaš za Dansku? Ja pokrivam Nijemce preko mobile.de a onu bagru iz Beneluxa preko autoscout24.
isto ih ima na mobile.de - dosta brzo planu, ali zapamtis dilere i cimas is direktno, kazes im sta te zanima pa ti javljaju sta imaju u ponudi i pre nego sto se objavi...nisu samo rusi i poljaci konkurencija - vidjao sam danske mazde i toyote i po nemackim i austrijskim nakupcima - to se izgleda tamo kupuje angro, pa se tapka dalje....zaboravio sam da dodam - svi do jednog su ex-kompanijski lizing....EDIT: sad sam gledao, nista nema na mobile.de pa evo 1 direktan kontakt koji imam - poslednji put mi je nudio belu corollu versu 2004. 177k km za 4500E nettoJacob Gr?nTlf. 0045 25118800Fax. 0045 87120054mail@kildebiler.dktrenutno mu je inace najzanimljivije vozilo u ponudi jedna mazda 5 iz 2006. za 7k netto export, ali su seljaci potpisali firmu na vrata:(http://home.mobile.de/home/showDetails.htm...hicleType=false
U Danskoj bese fora da su automobili klot, volan i tockovi?
rekoh toyota ;) Edited by gazza1
Link to comment

Treba imati i nekog pouzdanog ko ce to da doveze ...Ovoj mazdi fale i zadnja sedista. Za puntice, clio, ... to izadje jeftino ovde. Ne znam kakva je situacija sa mazdom 5 ...

Link to comment
Treba imati i nekog pouzdanog ko ce to da doveze ...Ovoj mazdi fale i zadnja sedista. Za puntice, clio, ... to izadje jeftino ovde. Ne znam kakva je situacija sa mazdom 5 ...
haha :lol: to je bghost urekao... btw mislim da su sedista samo oborena i spakovana u pod
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...