Jump to content
IGNORED

gde da nadjem? kako se zove?


MaryPoppins

Recommended Posts

svojevremeno je postojao samo jedan fotograf, neki cicica u gornjem delu bulevara, negde ispod cvetka, koji je razvijao rucno agfu...ona se nije razvijala isto kao i cb filmovi, ti u boji su se kolko se secam razvijali dugacije, a opet ne isto kao i ovi moderni u mini laboratorijama, vec rucno...no mozda gresim, ovo samo vadim iz malog iz malog mozga, kad sam ja razvijao te neke poslednje sredinom 90-ih...
Ako je verovati podacima sa neta, pomenuti Moviechrome se razvija hemikalijama za proces E-6, što bi moglo da pojednostavi postupak, jer je E-6 uobičajen za obradu dijapozitivskog materijala. Druga stvar je da li Foto Elit (valjda se i dalje tako zove radnja u Staklencu) obrađuje super 8. Neke od firmi iz Evrope koje se po netu reklamiraju da razvijaju super 8 Moviechrome to naplaćuju 17-18 evra.
Link to comment

de imaju da se pazare prazni dvd diskovi povoljno na komad bez pakovanja? ranije bilo u podzemnom kod doma omladine, je l' postoji to jos uvek?

Link to comment

U svim manjim radnjama kompjuterske opreme. Npr kod Kalenic pijace tamo gde prodaju baterije i preko puta gde prodaju sijalice i lampe na pocetku Maksima Gorkog. Ima i blizu Piazze tamo gde se spajaju Milesevska i Cara Nikolaja sa strane Cara Nikolaja.

Link to comment

U poslednjih godinu-dve ja se diskovima snadbevam u NT company na Zelenjaku tj. u Brankovoj,u pitanju su Xwave diskovi koji su odlicno pokazali kod mene.editPred NG sam pazario 20 kom. za 300 kinti

Edited by basketas
Link to comment

pitanje za narod koji nosi sociva. ako meka sociva traju 30 dana, a ne nosim ih svaki dan, jel i dalje moram da ih bacim posle 30 dana?

Link to comment

ne moras, ali ne mozes unedogled da ih cuvas. ne mozes da ih nosis jedan dan, pa par meseci kasnije par dana, pa tako godinama. znam za jednog sto je stavio socivo sto mu je stajalo u kutijici godinu dana, zapeklo ga, odmah izvadio. svejedno zaglavio bolnicu dva meseca, jedva mu spasli vid.

Link to comment
ne moras, ali ne mozes unedogled da ih cuvas. ne mozes da ih nosis jedan dan, pa par meseci kasnije par dana, pa tako godinama. znam za jednog sto je stavio socivo sto mu je stajalo u kutijici godinu dana, zapeklo ga, odmah izvadio. svejedno zaglavio bolnicu dva meseca, jedva mu spasli vid.
:ph34r: duly noted
Link to comment
kupi dnevna ako ikako mozes.
ma ne mogu, sirotinja. uzimam nove naocare posle 10 godina, i osmislio da malo isprobam i ta sociva, dosadilo bre 30 godina nosim coroskope. za sada ova meka (uzeo kutijicu jednu za pocetak, 2 komada plus jedna rezervna), a ako mi se osladi onda cu videti sta cu. u svakom slucaju hvala na upozorenju, posle najvise 60 dana idu u djubre, a ako ih budem nosio svaki dan, onda ih bacam posle 30, ko sto i pise.
Link to comment

ok su mesecna ako ces da ih nosis svaki dan, mislila sam da ti sociva trebaju samo ponekad, za to su dnevna odlicna. kod mesecnih mozes da ucaris desetak dana, to me jos nije oslepelo :D

Edited by cmrlj
Link to comment
ok su mesecna ako ces da ih nosis svaki dan, mislila sam da ti sociva trebaju samo ponekad, za to su dnevna odlicna. kod mesecnih mozes da ucaris desetak dana, to me jos nije oslepelo :D
jel stvarno lako skinuti ih kao sto sugerisu brojni jutjub klipovi?
Link to comment

nije nikakav problem, mada je davno bilo kad sam ucila da ih stavljam iznad stola od ogledala sto bi ga svaki narkoman pozeleo u skolici za stavljanje sociva. ne znam kako je na jutjubu, meni prirodno da ih i stavljam i vadim s glavom povijenom nadole. treba ti malo da se naviknes, ali ubrzo sociva postanu tvoje oci i nije ti jasno kako si ikada ziveo bez njih.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...