Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

pa trebalo bi da te zanima. ne mozes da imas zadovoljavajucu uslugu ako telekom ima monopolski polozaj i nedozvoljava privatnim provajderima da se direktno povezuju sa onima koji im nude najbolju cenu.

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nisi me razumeo, nije to nikakav argument vec samo moj stav da me ne zanima ko od koga kupuje saobracaj, da li je sbb napravio link do Rumnije a Verat do Madjarske. Cak mi je nebitno kako se provajder zove ako ce da mi pruzi dobru uslugu.
Ma razumeo sam te. Fora je u tome sto su te dve stvari direktno povezane. Naravno da svakoga ko ne radi u toj oblasti zabole kako se zove provajder. Radi se o tome sto ti nikad neces imati dobru uslugu ako situacija ostane ovakva. Jedino je moguce da bilo kakvu uslugu smatras dobrom, ali to je stvar percepcije.Ja kukam na ovu situaciju, ne zato da bi SBB (ili neko drugi) uzimao vece parce kolaca. Oni su ista djubrad kao i Telekom i to pokazuju gde god mogu. Ali nama je potrebno sto vise malih provajdera i dosta razlicitih firmi sa linkom ka inostranstvu, plus da se medjusobno ne dogovaraju i ne prave kartele. Tako se dobija kvalitet i konkurentna cena.
Link to comment

Samo da prijavim da sam kompletirao zadovoljstvo pod nazivom Ćao Adeeselu :) Dakle, tu je IKOM flat5 paket, 1536/384, sinoć kompletirana i wireless mreža po gajbi. Kabl radi jebozovno, tek sad mogu da koristim pun protok.

Link to comment
Samo da prijavim da sam kompletirao zadovoljstvo pod nazivom Ćao Adeeselu :) Dakle, tu je IKOM flat5 paket, 1536/384, sinoć kompletirana i wireless mreža po gajbi. Kabl radi jebozovno, tek sad mogu da koristim pun protok.
A cena? Da li je i cena jebozovna u istoj meri? ;)
Link to comment

Meni je Telefonija priopćila da nemam tehničke uslove za kablovski net, tako da se ADSL nameće kao jedino rešenje. Stoga me zanima da li je dovoljno da uzmem sada osnovni pojačani paket od 768/64 (nemam nameru da skidam filmove dan i noć, samo muzika i nešto malo MMO) ili da se otvorim kao čovek za 1.5/128? U svakom slučaju je džabe da pređem na drugi paket ako prvi ne radi posao, ali da li uopšte da uzimam u obzir nešto što ima 64k uploada?

Link to comment
Meni je Telefonija priopćila da nemam tehničke uslove™ za kablovski net, tako da se ADSL nameće™ kao jedino rešenje. Stoga me zanima da li je dovoljno da uzmem sada osnovni pojačani™ paket od 768/64 (nemam nameru da skidam filmove dan i noć, samo muzika i nešto malo MMO) ili da se otvorim kao čovek za 1.5/128? U svakom slučaju je džabe da pređem na drugi paket ako prvi ne radi posao, ali da li uopšte da uzimam u obzir nešto što ima 64k uploada?
Uzmi jači paket, nećeš se pokaješ... Pogotovo ako ti padne na pamet da gledaš fudbal preko neta...A i npr, Skype kašljuca ponekad i sa 128, a sa 64 je užas (pogotovo što je 128 u praksi oko 90?, a 64 je 50-ak)... Mislim ako ti nekad zatreba...
Link to comment

Uzmi slabiji paket, lako ces posle preci na brzi...Ponovo se prica o povecanju brzine od nove godine, tako da cu ja sa Sezama preci na Telekom, ali na 768 paket (trenutno imam 1,5 Mbit). Sacekacu mesec dva da vidim kako se stvari odvijaju, pa cu onda odluciti. Po onome sto sam do sada procitao (nezvanicne informacije, mozda i patka), najbolje ce proci oni sa 2Mbit paketom, dok bi ostali dobili tek simbolicno ubrzanje.

Link to comment
Uzmi slabiji paket, lako ces posle preci na brzi...Ponovo se prica o povecanju brzine od nove godine...
Suvise je kratak rok da bi se sprovelo, zasto bi iz 2 puta povecavali, kad mogu odjednom? Sa druge strane, to je ipak Telekom. Sumnjam da ce biti povecanja do marta, jer ipak je kriza, mora se prvo videti koliko ljudi ce otkazati internet jer ce ostati bez posla ili bez mogucnosti da placa 15-20e mesecno.
Link to comment

Prethodno povecanje je bio odgovor na SBBovo dupliranje, a ovo bi treblo da bude odgovor da "liberalizaciju uvoza neta" koja bi, navodno, trebala da da rezultate uskoro. To je bar neki moj rezon.O tome se prica na par domacih foruma, gde su se i ranije mogle procitati insajderske informacije koje su se kasnije ispostavile kao tacne, tako da ovo povecanje u januaru nije nerealno.A sto se paketa tice, prelazak na vecu brzinu je besplatan i brzo se realizuje, tako da ukoliko mu 768 ne bude dovoljno, lako moze da predje na sledeci.

Link to comment

Trebalo bi jos brze da ide...Ti samo cuti i ako imas nesto da skidas, skidaj. Mozda potraje par dana, ali jos nisam cuo da se nekome ostavili duze vreme.Btw, Ratel je, navodno, odobrio zahteve za interkonekciju i voip. Kome, ne zna se... :unsure:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...