Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neki budza iz Telekoma je najavio povecanje brzina od 1. januara.Prvo je objavljeno na Mondu, gde je se govorilo o udvostrucenju, a Danas je u igru bacio i ozbiljnije cifre

Iako je Telekom nedavno udvostručio brzine širokopojasnog Interneta, uz zadržavanje postojećih cena, Lučić je najavio da će od januara brzine ponovo biti duplirane bez rasta cena, uz povećanje brzine aplouda. Korisnici i provajderi kojima je to potrebno, mogu da računaju i na brzine od četiri, osam i 16 Mbs. Kada je reč o IPTV-u, Lučić je podsetio da Telekom za mesec dana već ima 5.707 korisnika i da se svakog dana u proseku prijavi oko 500 novih korisnika.
B92
On je najavio i novine u internetu, odnosno dodatno povećanje brzina za iste cene, za korisnike interneta kojima je Telekom provajder i to ne samo uploada, već i downloada.
Link to comment
On je najavio i novine u internetu, odnosno dodatno povećanje brzina za iste cene, za korisnike interneta kojima je Telekom provajder i to ne samo uploada, već i downloada.
Lepota monopola. angry.gif
Link to comment
Lepota monopola. angry.gif
Kog monopola? Svaki provajder ima mogućnost da obezbedi sopstveni link kao što su to uradili Verat i SBB, ili da plaća nadprovajderu po cenama koje nadprovajder formira.
Link to comment
Kog monopola? Svaki provajder ima mogućnost da obezbedi sopstveni link kao što su to uradili Verat i SBB, ili da plaća nadprovajderu po cenama koje nadprovajder formira.
nema
Link to comment
nema
Hm, može li malo obrazloženje?Sa druge strane, ne vidim zloupotrebu monopola u obaranju cena. šta, sad će zato što Telekom obara cene svi ostali provajderi da propadnu, pa da mu omoguće da ih posle digne u nebesa? Koliko god takav potez drugim provajderima smanjivao profit, krajnjim korisnicima svako obaranje cena jednog provajdera znači borbu za korisnike. Neko će oboriti cene, neko će poboljšati kvalitet usluga, uglavnom mislim da mi iz takvih poteza možemo samo imati koristi.
Link to comment
Hm, može li malo obrazloženje?Sa druge strane, ne vidim zloupotrebu monopola u obaranju cena. šta, sad će zato što Telekom obara cene svi ostali provajderi da propadnu, pa da mu omoguće da ih posle digne u nebesa? Koliko god takav potez drugim provajderima smanjivao profit, krajnjim korisnicima svako obaranje cena jednog provajdera znači borbu za korisnike. Neko će oboriti cene, neko će poboljšati kvalitet usluga, uglavnom mislim da mi iz takvih poteza možemo samo imati koristi.
Pa ne može bilo ko da dobije link ka spolja. Pričalo se i da je SBB zakupio link prema Rumuniji nelegalno, odn. bez dozvole RATEL-a.
Link to comment

Pa ukinuli su to onim pravilnicima. Sada bi, barem u teoriji, svako ko ima mogucnosti mogao da se poveze sa inostranstvom. SBB je vec imao link do Rumunije i mislim da su uputili RATELu zahtev za koriscenje istog. Ta procedura traje odredjeno vreme i nakon odobrenja mogu slobodno da ga koriste.

Link to comment

Nisam pratio, da li ovi antimonopolski zakoni predviđaju ravnopravne uslove za korišćenje komplet zemaljskih instalacija i kablova ili je Telekom i dalje vlasnik toga?

Link to comment
...Sada bi, barem u teoriji...
To je tacno. U teoriji monopola nema :)
Nisam pratio, da li ovi antimonopolski zakoni predviđaju ravnopravne uslove za korišćenje komplet zemaljskih instalacija i kablova ili je Telekom i dalje vlasnik toga?
Mislim da ne postoji osnov po kome bi se oduzelo vlasnistvo Telekomu. Na to se gleda kao da je sama firma nekako stvorila te kablove i bandere i da su oni njeni.
Link to comment
Kako god... Celu stvar zelim da posmatram iz ugla korisnika koji ce imati kvalitetniju i jeftiniju uslugu.
To je argument Etiopljanina koji dobije parce suvog leba i onda kaze "Nije ovo lose". Najcrnje je sto se ne radi ni o tome da smo gladni sto nemamo, nego sto neki hrane svinje kavijarom.
Link to comment

Nisi me razumeo, nije to nikakav argument vec samo moj stav da me ne zanima ko od koga kupuje saobracaj, da li je sbb napravio link do Rumnije a Verat do Madjarske. Cak mi je nebitno kako se provajder zove ako ce da mi pruzi dobru uslugu.I od cele ove price ono sto me najvise interesuje je hoce li biti tog ubrzanja ili ne...

Edited by Low-Life
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...