Jump to content
IGNORED

ADSL


MaRkOMaN

Recommended Posts

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Milosh76

    72

  • nbg4ever

    65

  • Anonymous

    43

  • teacher

    40

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da l' je moguće? Ministarka najavljuje kraj torture Telekoma.

Ministarka za telekomunikacije i informaciono društvo na konferenciji za novinare kazala je da su tokom prvih 100 dana Vlade usvojeni pravilnici o korišćenju mreža i o međunarodnom povezivanju, koji će omogućiti Internet operaterima da se povezuju na mreže u inostranstvu, a ne preko Telekoma Srbija. Za 2009. godinu planirana je i potpuna liberalizacija fiksne telefonije."Do sada je međunarodno povezivanje išlo preko Telekoma, koji je svoju monopolsku poziciju, naravno, koristio tako što je nivo cena bio nešto viši nego što je u zemljama u okruženju", kazala je ona.Prema rečima ministarke, pojedini operateri u Srbiji su gradili mreže i spremni su da se povežu na međunarodne mreže. "Mi očekujemo da će doći do pojeftinjenja između 25 i 30 odsto, ali ćemo videti kako će tržište to regulisati", kazala je Matićeva.Prema podacima Ministarstva, samo Telekom i Verat prodaju Internet provajderima, pri čemu Telekom drži 90 odsto tržišta.Potpuna liberalizacija tržišta fiksne telefonije planirana je u 2009. godini, kazala je ministarka za telekomunikacije.Od formiranja Ministarstva usvojen je i pravilnik o pružanju telefonskih usluga preko Interneta odnosno "voipu", što je usluga koja do sada nije bila zakonom regulisana. Pozivi za inostranstvo putem "voipa" jeftiniji su su za 70 odsto nego iz fiksne i mobilne telekomunikacione mreže, pokazuju podaci Ministarstva.Matićeva je kazala da će do kraja godine biti raspisani tenderi za uvođenje tehnologije CDMA, koja omogućava fiksnu telefoniju i spor Internet, kao i za uvođenje "vajmaksa", koji omogućava uvođenje fiksne telefonije i Interneta bržeg nego u tehnologiji CDMA.Uvođenje CDMA i "vajmaksa" omogućiće da Internet i fiksna telefonija budu dostupni većem broju građana, navela je ona.
Vest
Link to comment
KujtesaNadprovajder - Telekom. Dobijes TV, Net i VOIP. Ponekad odem na ovu stranicu i placem...
i ja sam plakao dok mi je provajder bio kujtesa, mesecno nije radio i do dve nedelje, kad god da sam ih zvao i zalio se dobio bi odgovor kao od automatske sekretarice da je verovatno problem u "virusu u mom kompjuteru" :lol: , za svaki manji kvar sam cekao po nekoliko dana dok sredei nemoj da te prevare te cifre u njihovom sajtu, oni bandwith uracunaju download+upload, npr paket od 3Mbit/s je ustvari 2.3Mbit/s download i 768Kbit/s upload....i da, u cenu nije uracunata i taksa <_<ipak je IPKO najbolji provajder kod nas Edited by COMANDANTE
Link to comment

Koji baksuz, cekam, pa mogu reci godinama, da IKOM konacno poveca brzine, bili su ubedljivo najgori, uvek na dnu. Na kraju dignem ruke i predjem od 1. oktobra na ADSL i odmah sledece nedelje, bez ikakve najave, IKOM duplira brzine :frust: Bez obzira na katastrofa cene i uzasnu KTV, net im je bio prilicno stabilan, bez gubitka brzine, solidan upload, nema prekida....Sad se ispostavilo da sam preseao sa konja na magarca. Mada ulogu u odluci da predjem na adsl je imala i ta pompezna najava IPTV-a ne bih li se ratosiljao jednim udarcem i sranja od ikom televizije medjutim sad se ispostavlja da je i to promasaj (nisam ga uveo, po utiscima vidim da su ljudi razocarani) :yucky:

Link to comment

Mnogo je vazno u izboru provajdera (kad taj izbor postoji) osloniti se na zivu rec ljudi koji to koriste. Pogledajte Commadanteov post - to neces naci u reklami, niti ti znaci nesto npr. jeftiniji net koga nema pola meseca.

Link to comment
i ja sam plakao dok mi je provajder bio kujtesa, mesecno nije radio i do dve nedelje, kad god da sam ih zvao i zalio se dobio bi odgovor kao od automatske sekretarice da je verovatno problem u "virusu u mom kompjuteru" :lol: , za svaki manji kvar sam cekao po nekoliko dana dok sredei nemoj da te prevare te cifre u njihovom sajtu, oni bandwith uracunaju download+upload, npr paket od 3Mbit/s je ustvari 2.3Mbit/s download i 768Kbit/s upload....i da, u cenu nije uracunata i taksa <_<ipak je IPKO najbolji provajder kod nas
Imao sam ja takva iskustva i sa mojim provajderom, mozda i gora :) S tim sto placam vise angry.gif
Link to comment

Verat je skocio... sad cu film od 2 diska da skidam za 3.5 umesto za cetiri h, hvala dragom Bogu na tome... :rolleyes: Nego, jel` moze neko objasnjenje zasto se toliko telekom stekuje za taj aploud? sad mi je razmera 12:1 u korist downloada, gde je tu mozak?

Link to comment
Verat je skocio... sad cu film od 2 diska da skidam za 3.5 umesto za cetiri h, hvala dragom Bogu na tome... :rolleyes: Nego, jel` moze neko objasnjenje zasto se toliko telekom stekuje za taj aploud? sad mi je razmera 12:1 u korist downloada, gde je tu mozak?
Koliko god otmes od uploada, mozes dodati downloadu, a ljudima je i subjektivno i objektivno DL vazniji. Za 1:1 skoro da niko i nema potrebe i to je cinjenica, ali ovo sto se ovde desava je vec ozbiljno perverzijanje.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...